Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Mit csináljak hogy ne égjek...

Mit csináljak hogy ne égjek be állandóan?

Figyelt kérdés
Mindig valamiért leégek az osztálytársaim előtt, kínos helyzetbe kerülök. Már egy ideje így megy ez. Mindenkivel jó viszonyban vagyok az osztályban, mindenkivel kijövök tehát nem ezzel van a gond,sok barátom van. Velem van a baj, kevés az önbizalmam. Valahogy nem tudok teljesen felszabadulni, mindig úgy érzem magam hogy nagyon gáz vagyok és legszívesebben eltűnnék amikor kínos helyzetbe keveredek. Tudni kell rólam hogy elég csendes vagyok, visszahúzódó. Néha amikor suliban vagyok végig nézek magamon és arra gondolok hogy hogy nézhetek így ki..csúnyának érzem magam sokszor, de viszont amikor itthon vagyok és a tükör elé állok akkor nem látom magam annyira "gáznak". Ma is volt egy kínos helyzet, ének óránk volt. A tanár kihívott felelni húznom kellett egy dalt és elkellett énekelnem. Nincs jó hangom ezért nem akartam énekelni, nehogy megint beégjek. De addig nem hagyott a tanár ameddig nem énekeltem egy kicsit legalább. Elég kínos volt nekem, mondtam is neki hogy szégyenlős vagyok és nem szeretnék énekelni. De sajnos nem igazán értett meg. Az osztály meg természetesen kiröhögött, hogy milyen jó hangom van. Minden este félek, hogy vajon mi lesz holnap, milyen gáz leszek. Mit tudnék tenni hogy egy kicsit több önbizalmam legyen? :(

2014. febr. 10. 19:41
 1/5 anonim ***** válasza:

Hááát, ami az éneklést, vagy tulajdonképpen bármit is illet: el kell fogadni, hogy nincs hozzá tehetséged és kész. Egyébben lehetsz jó.

Ūzhetsz valamilyen sportot is. Segít önbizalmat csiholni.

2014. febr. 10. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nem az éneklésen van a hangsúly én tudom hogy abszolút semmi hangom nincs és el is fogadom mert nincs rá különösebben szükségem. Ez csak egy példa volt hogy mindig valahogy leégek és ezeket a helyzeteket egyre nehezebben tudom kezelni. Sportolni szeretek, régóta focizunk a barátnőimmel. Sajnos nem vettem észre hogy növelte volna az önbizalmam. :/
2014. febr. 10. 22:26
 3/5 anonim ***** válasza:

A tanár jól csinálta.

Az nem jó hozzáállás, hogy mindig attól félsz, hogy be fogsz égni. Ha soha nem érnének kínos szituációk, nem is tudnád hogyan reagáld le a dolgot.

Pl.: valaki azt ajánlja, hogy amikor mész az utcán kezdjél el grimaszolni annak aki szembe jön.

Magyarul tettesd hülyének magad vadidegenek előtt.


Ők úgy sem ismernek, úgy sem jegyeznek meg, de te ezáltal egyre jobban fel tudod dolgozni a kínos szituációkat, és tudatosul benned, hogy nincs abban semmi, ha furán néznek rád, esetleg kiröhögnek.

Az pedig hogy ezt meg is csinálod az önbizalmadat növeli, hiszen meg merted csinálni.

2014. febr. 10. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 gungasam ***** válasza:
Az önbizalom fokozására olyan tevékenység alkalmas amelyben sikereket érhetsz el.Teljesen mindegy, hogy mi.(kivéve a jó erkölcsöt sértő dolgok)Sport, rajzolás, tánc, valamely tudomány hobbiszintű művelése(amatőr csillagászat, regényírás,fizikai és vagy kémiai szakkör, matek) Valamiben lehetsz sikeres és az a TE tereped, ott lehetsz otthon és biztonságban a "beégés" ellen felvértezve.
2014. febr. 23. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2014. febr. 27. 20:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!