Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Szerintetek létezik még...

Xma kérdése:

Szerintetek létezik még olyan, hogy jó ember?

Figyelt kérdés
Amint ti is láttátok nagyon sok ember van aki irigy,önző és jobban érdekli a pénz a hatolom mint más emberek általánosságban. Szerintetek létezik jó ember és ha igen kérlek írjátok le mi számotokra a jó ember.

2014. febr. 13. 16:11
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
Én ismerek ilyet, kettőt is. Kedvesek és nincs bennük rosszindulat.
2014. febr. 13. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
nem mondom, hogy nem létezik jó ember csak én még nem nagyon találkoztam olyannal. Kifejtenéd bővebben, hogy mit látsz bennük? esetlég még egy esetet vagy szituációt is, ha lehet.
2014. febr. 13. 16:23
 3/21 Trilla77 válasza:
Persze.Pl.Én.:)
2014. febr. 13. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
Eléggé lassan gyűlnek a kommentek...
2014. febr. 13. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
Szerintem nem.
2014. febr. 13. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
Léteznek, csak igyekeznek láthatatlanná teszik magukat, hogy ők tudják kiválasztani kinek akarnak segíteni.
2014. febr. 13. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim válasza:
nincsenek jó emberek, Mindenki önző ebben a világban. Én is az vagyok. Engem is csak azért hisznek jó embernek, mert nekem okoz örömet, ha jót cselekszek másoknak. Nem mások örömére teszem amit teszek. Bár lehet h vkinek ez azt jelenti h jó vagyok.
2014. febr. 13. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
Minden nézőpont kérdése. :)
2014. febr. 13. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
Az hogy eddig csak ennyi komment jött és nem is túl meggyőzőék azt is mutatják, hogy sokan nem is tudjak igazából mi számít jó embernek.
2014. febr. 13. 18:33
 10/21 anonim ***** válasza:

Persze hogy nem tudják. Mi a jó? Nem nézőpont kérdése?


Az utcán látsz egy rablót, amint rángat egy öreg nénit. Ha a néni mellé állsz, jó ember vagy a járókelők, és természetesen a néni szemében. Ha a rablónak segítesz, a rabló fog jó embernek tartani.


Szerintem Che Guevara jó ember volt, mások szerint pedig csak egy túlromanticizált tömeggyilkos.


Sorolhatnám még a példákat.


Számomra az a jó ember, aki a közeli barátai és a családja jóléte, boldogsága érdekében bármit megtesz, de igyekszik elkerülni az olyan szituációkat, amikor a "bármi" másoknak árt.


Ha arra vagy kíváncsi, találkoztam -e már jó emberrel, akkor a válaszom: Nem.

Ha arra vagy kíváncsi, szerintem létezik -e, akkor a válaszom: Igen. Csak ritka, mint a fehérholló.

2014. febr. 13. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!