Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Mit tartogat az élet 20-on felül?

Mit tartogat az élet 20-on felül?

Figyelt kérdés
Lassan vége a sulinak (szakma érettségi után), egyetemre nincs kedvem menni, szóval lassan belépek a nagybetűs életbe, de kissé meg vagyok ijedve. Mi fog jönni? Jobb lesz, mint a gyerekkor, vagy rosszabb? A munka elveszi az összes időm, és esetleg ha később lesz családom az is, és nem fogok tudni szabadon, függetlenül szórakozni? Nem látok a jövőbe, sötét minden :D

2014. febr. 16. 14:49
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Ez attól függ, hogyan alakítod.
2014. febr. 16. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
31%
Mondjuk én az egyetem mellett döntöttem, de sosem értettem azokat akiknek hiányzik az iskolás élet. Végre saját magad irányítasz, döntéseket hozol, és élvezed/szívod a következményeit. Én beutaztam a fél világot különböző ösztöndíjakkal meg kutatások keretében, rengeteg embert megismertem, céget csináltam indiai és belga barátokkal, és még csak most fogok diplomázni. Szóval neked is ajánlom, hogy kicsit nézz szét milyen lehetőségeid vannak.
2014. febr. 16. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Egyrészt melót találni nagy stressz. 80%, hogy nem leszel teljesen elégedett a munkáddal, főnökkel, kolegákkal, fizuval, utazgatással vagy munkaórákkal.


Viszont valószínüleg több pénzed lesz, te döntöd el, hogy mire költessz.

Szórakozni valamilyen formában úgyis fogsz. Anélkül mindenki becsavarodik. max egy idő után a kocsma/diszkó/koncert/film helyett a hangverseny/séta/múzeum lesz a program.


Stressz lesz, de ne félj, valahogy úgyis lesz. Meg kell tanulnod elengedni és hideg fejjel megoldani.

2014. febr. 16. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Felnőttként szabadabb az ember, legalábbis nálam keményen ez volt a helyzet :) Ami jó :)
2014. febr. 16. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
hát köszi a válaszokat, látom ezt mindenki másképp éli meg :D
2014. febr. 16. 15:44
 6/13 anonim ***** válasza:

-komolyabb kapcsolatok, mind baráti mind szerelmi értelemben

-függetlenség (valószínüleg)

-több pénz (valószínüleg)

--szabad választás, te rendezed be az életed, hétköznapjaid, szabadságod. Eldöntheted melyik országban, hol, kivel, és hogyan élj.

2014. febr. 16. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

én tavaly érettségiztem és jövő tavasszal szakmai vizsgázok és én is sokat agyalok ezen :D

igazából elég elcseszett gyerek vagyok mert én utána már semmit sem akarok tanulni de mégcsak nem is ebben a szakmában akarok dolgozni amit éppen tanulok :D

ezt a szakmát is csak azért csinálom, hogy legyen valami az érettségi mellé, mert az magában nem sokat ér

én nagyon sok felnőttel beszéltem, olyannal is akinek nagyon jó állása van és olyannal is, aki utálja amit csinál és félévente váltogatja a munkahelyét, de egy sem mondta még nekem soha azt, hogy hiányoznak neki az iskolás évek

szóval annyira nem lehet rosszab a sulinál a munka, hogyha még a pocsék munkahelyen dolgozók sem sírják vissza

én személy szerint már nagyon várom, hogy elkezdjek dolgozni, mondjuk lehet vissza fogom sírni az iskolapadot, dehát az akkor már nem kívánságműsor lesz :D

2014. febr. 16. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
utolsó: nem vagy te véletlen az alteregóm? :D:D Csak vicc, de én is kb ugyan így gondolkodok. Nem feltett szándékom azt csinálni amit tanulok, csak úgy járok vhova hogy legyen, mert hát ingyenes, de ha csak ez van akkor ezzel beérem, de pl szalagmellé sose mennék... :D
2014. febr. 16. 18:00
 9/13 anonim ***** válasza:

hát ja ebben hasonlítunk csak az a helyzet, hogy a kortársaink nagy része is ugyanígy van ezzel :D

és a mi kezünkben van a jövő :D

2014. febr. 16. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Szerintem azért a kortársaitok egy részének van jövőképe, mondjuk ők éppen ezért elmennek továbbtanulni. Még nektek sem késő. Persze ha reális alternatíva valami kávézó pultja mögött, vagy kisbolt kasszájánál megrohadni, akkor nem akarlak eltántorítani tőle. De akkor ne a rendszert és a világot hibáztassátok, mert tudatos döntés juttatott oda.
2014. febr. 16. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!