Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Mit tartogat az élet 20-on felül?

Mit tartogat az élet 20-on felül?

Figyelt kérdés
Lassan vége a sulinak (szakma érettségi után), egyetemre nincs kedvem menni, szóval lassan belépek a nagybetűs életbe, de kissé meg vagyok ijedve. Mi fog jönni? Jobb lesz, mint a gyerekkor, vagy rosszabb? A munka elveszi az összes időm, és esetleg ha később lesz családom az is, és nem fogok tudni szabadon, függetlenül szórakozni? Nem látok a jövőbe, sötét minden :D

2014. febr. 16. 14:49
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:
aki egyetemre megy, az azért megy, mert egy valamiben akar nagyon jó lenni. Én inkább mindenből egy kicsit szeretnék. Nem szeretem ha megmondják mit csináljak, persze tudom, hogy egy munkahelyen ez alap dolog, nem is ezzel van a gond, de pl egyetemen, ahol én fizetek több százezret félévente, na ott ne mondják már meg nekem mit csináljak... Mert államira kétlem, hogy felvennének, ha meg fel is vennének tuti átpasszolnának fizetősre. Nem megy a magolás...De azért köszi a szép jövő elémtárását :D
2014. febr. 16. 22:56
 12/13 anonim ***** válasza:
Sajnos a "mindenből egy kicsit" nem életképes út, specializálódni kell. Én is szeretem a TED talkokat, és csináltam már Harvardtól MIT-n át sok helyen online kurzusokat olyan témában, ami érdekelt, de ezekből megélni nem lehet, csak szélesítik a világképet. Persze ha ügyes vagy, vág az eszed, és bedobod magad, akkor össze lehet hozni valami érdekes karriert végzettség nélkül is. Ha van valami eredeti ötleted, akkor vállalkozóként pláne, ez most a trendi a fiatalok között. És még mindig jobb, mintha bölcsészként végeztél volna. :P
2014. febr. 16. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

egy szóval sem hibáztattam a rendszert és nem is akarom, de van pár diplomás a pultok mögött, elhiheted :D

én ismertem olyan diplomás embert, aki segédmunkásként dolgozott minimálbér alatt

nem is bírta el lelkileg, alkoholista lett...

2014. febr. 17. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!