Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » úgy hallottam akinek CNC...

Valkó Renátó kérdése:

úgy hallottam akinek CNC forgácsoló szakmája van törvénybe van foglalva hogy megkapja az alap szakmunkás minimálbért, ez igaz?

Figyelt kérdés
2014. febr. 21. 10:59
 1/6 anonim ***** válasza:
Ez minden szakmára igaz, nem csak arra; azért minimálbér a minimálbér, mert annyit minimum kapnia kell mindenkinek, aki rendesen, főállásban, napi 8 órában dolgozik.
2014. febr. 21. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nincs benne külön a CNC forgácsoló a törvényben. Az van benne, hogy 8 óra bármilyen munkáért a minimálbért kell fizetni. Mindegy, hogy CNC forgácsolóról, szobafestőről vagy agysebészről beszélünk, a minimálbér jár neki.


Egy kivétel van, az pedig a közmunka.

2014. febr. 21. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Értem, ahol jelenleg dolgozok könnyűfém megmunkálás van. azt mondják nem jár a szakmunkás minimál mert betanított munka..
2014. febr. 21. 11:43
 4/6 anonim ***** válasza:

Ja értem... itt van amit keresel: [link]


Ha napi 8 órában dolgozol akkor:

A minimálbér összege: 101.500Ft

Ha a munka igényel középfokú végzettséget, akkor: 118.000Ft


Azt nem tudom, hogy a CNC forgácsolás igényel-e középfokú végzettséget.

2014. febr. 21. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Andizsuzsi ***** válasza:
A törvényben az van, hogy abban az esetben, ha adott munkakörben középfokú végzettségre/középfokú szakképzettségre van szükség, és a munkavállaló rendelkezik azzal, akkor garantált bérminimum (közismertebb nevén szakmunkás minimálbér) jár neki. De ez a munkakörtől függ. Attól, hogy rendelkezel középfokú szakképzettséggel, még nem biztos, hogy az a munka, amit végzel, igényel ilyet.
2014. febr. 21. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat ! :)
2014. márc. 3. 17:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!