Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Állandó menekülés?

Állandó menekülés?

Figyelt kérdés
Nem rég illettem ezekkel a szavakkal a jelenlegi helyzetem, ami sajnos nagyon is igaz. Én mindentől félek. Pontosabban mindig attól félek, hogy valami láthatatlan erő "elgáncsol", amikor valamit véghez akarok vinni. Akár csak annyit, hogy egy napot békésen leélni. Rettenetesen tudok aggódni olyan dolgokon, hogy valamit elfelejtek, amivel valakinek kárt okozok. Vagy azon, hogy olyan környezetben kell az igazamért kiállni, ahol senki sem értene velem egyet. Például ha felszállna egy idős néni a buszra és valamiért ordítani kezdene velem, (volt már ilyen, hogy egy dilis megtalált és azt sem tudtam mi baja, pedig próbáltam kivenni a szavaiból, hogy mit akar tőlem) akkor mindenki azt hiszi, hogy megint egy fiatal a bunkó. Ott van még az, hogy barátságokat nehezen kötök, mert nagyon félénk vagyok és csomó helyen ahol megfordulok nap mint nap, csak mosolyognak rajtam. Egy szavamat sem veszik komolyan. Ezek után ha mondjuk barátom lenne, akkor mindenki azt gondolná, hogy a barátom is olyan mint én. És ugyanígy miattam a régi jó barátaimról is így vélekednek, meg a családomról, komolyan megszégyenítem azokat akiket szeretek a puszta létezésemmel, már élni is utálok. És ha egyszer megáld az ég egy gyermekkel, az ő életét is megkeserítem, mert nem tudom majd megvédeni. A legjobban a remete élettel járnék de azt meg nem akarom. Nagyon félek már az utcára kimenni, bármit teszek csak leégek, vagy ártok valakinek.
2014. márc. 7. 23:20
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha akarsz róla beszélni én itt vagyok !Írhatsz
2014. márc. 7. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
Nekem is ilyen a felfogásom mint neked
2014. márc. 7. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nagyon kedves vagy! Ennél több értelmes gondolatot nem tudok össze szedni a problémáról, azt hiszem, mindent leírtam. Egy kis nyugalmat szeretnék, amikor nem félek semmitől és tényleg nem cseszegethet senki, de nem tudom hogyan érjem el.
2014. márc. 7. 23:56
 4/6 Angelik@ ***** válasza:

Önbizalommal érheted el.

Miért lennél rosszabb bárkinél?! Biztosan nem vagy káros másra, csak te érzed így és azokat az embereket sem engeded magadhoz közel, akik szeretnének megismerni. Mert azt hiszed, hogy ha veled jelennek meg az nekik szégyen?

Hány éves vagy? Szabad tudni?

2014. márc. 8. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
21 éves leszek egy hét múlva.
2014. márc. 9. 14:32
 6/6 Angelik@ ***** válasza:
Tanulsz vagy dolgozol? Bármit is csinálsz, légy magadra büszke. Nem kell mindig megerősítést kapnod, elég ha az eredményeiden látod. Mindenki jó valamiben, nen szabad leértékelned magad.
2014. márc. 10. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!