Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Alkohol gondjaim vannak! Mit...

Alkohol gondjaim vannak! Mit tanácsoltok?

Figyelt kérdés
Már több mint egy éve nem ittam, mert gondjaim voltak az alkohollal. Most megint el kezdtem inni. Nem tehetek róla, a baráti társaságomban mindenki iszik. Amikor nem ittam olyan kívülállónak éreztem magam, nem tudtam feloldódni.Most megint elkezdtem inni. Nem sokat, csak keveset, de félek, hogy megint visszaesek arra a szintre, mint az előtt. Hogy oldjam meg ezt a problémát? Nem szeretném, ha függne a jókedvem az alkoholtól. Nem is az ivással van a baj, hanem a másnap mindig szarul vagyok tőle.Az a baj, ha nem iszom, akkor visszahúzódó vagyok,nem tudok feloldódni.Van valaki, akinek hasonló baja van. Kérem segítsen a tanácsával.
2014. márc. 30. 01:24
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
77%

Nekem még nem volt ilyen problémám, de leírom a gondolatomat, hátha segít.

Az egyetlen, aki segíteni tud rajtad, az te vagy. Ne érezd magad kívülállónak csak azért, mert nem iszol. Én cigizek, mint a társaságomban mindenki. És nem kívülállónak, hanem erősnek érezném magam, ha le tudnám tenni és abban a társaságban, mikor nyújtanák a cigit azt tudnám mondani, hogy "kösz de nem. már nem cicigzek". Gondolj arra, hogy milyen következményei lehetnek. Nehéz, mert nem könnyű, de muszáj. Egyszer már megcsináltad, és büszke is lehetsz magadra érte. Hagyd az alkoholt a farncba, nem attól leszel boldog. Képes vagy rá! Hajrá!

2014. márc. 30. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Azért az tök jó, hogy erre a kérdésre még nem érkezett válasz, de a "Ti hogy oldjátok meg azt a problémát, amikor finganotok kell a párotok előtt?" kérdésre már nyolcan válaszoltatok! Most komolyan nincs itt egy értelmes ember sem???
2014. márc. 30. 01:58
 3/13 A kérdező kommentje:
Bocsánatot kérek az első válaszadótól a kommentemért, amikor írtam még nem kaptam választ. :)
2014. márc. 30. 03:00
 4/13 A kérdező kommentje:
Azért a cigi nem ugyan az mint az alkohol. De azért köszi a választ.
2014. márc. 30. 03:01
 5/13 A kérdező kommentje:
Egyébként engem sokszor kínáltak piával és sokszor mondtam nemet. Nem az volt a baj, büszke is voltam magamra, csak amikor más iszik és én nem, akkor nem tudok velük elbeszélgetni semmiről. Mindig azt látom, hogy ők nagyon jó érzik magukat, én meg nem és ez olyan mintha ilyenkor nem is a barátaim lennének.
2014. márc. 30. 03:05
 6/13 anonim ***** válasza:
Ha olyan választ akarsz mint amiket arra a kėrdėsre válaszolgattak...nem a menyisėg a fontos hanem a tartalom.Egyėbkėnt vártam hogy neked mit irnak,ez a kerdės csaladomat is ėrinti.
2014. márc. 30. 03:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Igazad van! Miért nálatok mi a gond, ha szabad kérdeznem. Esetleg leírhatnád privátban is, ha nem akarod, hogy itt megjelenjen. Lehet tudnánk tanácsot adni egymásnak.
2014. márc. 30. 03:22
 8/13 anonim ***** válasza:
78%

"Nem tehetek róla"


De csakis te tehetsz róla, rajtad múlik. Nem kell inni ilyen egyszerű. Ha alkohol nélkül nem bírsz normálisan viselkedni, akkor egyrészről alkohollal sem tudsz, másrészről menj el egy pszichiáterhez.


Én láncdohányos voltam leszoktam, most megint a szüleimmel élek akik dohányoznak. És tudod mi van? Én tehetek róla, hogy nem szoktam vissza. Tudod, hogy csináltam? Nem gyújtottam rá!


A tanács: ne igyál vagy törődj bele, hogy egy gyenge drogfüggő vagy csak.

2014. márc. 30. 03:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Már én is gondoltam pszichiáterre, csak nem tudok egyet sem. Hol keressek? Itt neten? De lehet nem is ilyen súlyos a helyzet. Csak az a baj a barátaim is isznak (nem alkoholisták, csak isznak). Én sem iszom minden nap, csak kizárólag hétvégén, de akkor nem bírom megállni, hogy keveset igyak. Egyik után jön a másik. Lehet az a baj, hogy nincs aki visszafogjon. Nincs barátnőm.
2014. márc. 30. 03:44
 10/13 anonim ***** válasza:

Nekem is alkoholgondjaim vannak!!


Állandóan elfogy...

:)

2014. márc. 30. 04:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!