Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Alkohol gondjaim vannak! Mit...

Alkohol gondjaim vannak! Mit tanácsoltok?

Figyelt kérdés
Már több mint egy éve nem ittam, mert gondjaim voltak az alkohollal. Most megint el kezdtem inni. Nem tehetek róla, a baráti társaságomban mindenki iszik. Amikor nem ittam olyan kívülállónak éreztem magam, nem tudtam feloldódni.Most megint elkezdtem inni. Nem sokat, csak keveset, de félek, hogy megint visszaesek arra a szintre, mint az előtt. Hogy oldjam meg ezt a problémát? Nem szeretném, ha függne a jókedvem az alkoholtól. Nem is az ivással van a baj, hanem a másnap mindig szarul vagyok tőle.Az a baj, ha nem iszom, akkor visszahúzódó vagyok,nem tudok feloldódni.Van valaki, akinek hasonló baja van. Kérem segítsen a tanácsával.
2014. márc. 30. 01:24
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Próbálj kevesebbszer találkozni az ivós barátaiddal, és mondd el nekik, hogy ne kináljanak! Ha nem tudod megállni, lehet gyógyszeres segitséget kérni, esetleg bőr alá beültethető kapszulát, ami iváskor azonnali rosszullétet okoz. Én súlyos alkoholista voltam, a delirium határán, teljesen egyedül szoktam le! Igaz, én egyedül is ittam. Leszokáskor volt egy olyan módszerem, hogy amikor még egy kortyot sem ittam, csak kivántam a szeszt, az otthon levőt kiöntöttem a francba. aztán másnap-harmadnap megint! Van egy mondás, ami betartását ajánlom neked is: Egy alkoholistának a legelső pohár a sok - azután a többi mind kevés!! sok sikert!
2014. márc. 30. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Kérdező, erre van egy biztos, de nem könnyű megoldás, amelyen mindannyian átesünk, ha iszunk-ha nem: az egyedüllét.

Ha gondolod, akkor olvass utána a hasznának, hogy miért jó egyedül lenni. Többek közt jobban megismered és főleg megszereted önmagadat, elfogadod és elfogadtatod magad, s ez oda fog vezetni, hogy nem fogsz lehúzó és romlasztó bandába vágyni, s főleg a drága idődet nem fogod közöttük tölteni. Sokkal minőségibb kapcsolatok után vágysz majd, legyen az baráti vagy pedig szerelmi. Magabiztosságod nőni fog.

Ha pedig az íze miatt vágyakozol az alkohol után, akkor azt az égetett és káros cukrot, ami benne van, helyettesítheted bármilyen erős édességgel is és utána teákkal.

Ha gondolod, akkor bővebben privátban is beszélhetünk. Ez már egy jó lépés, hogy írni mertél róla, így már érzed, hogy valami nem megy jól.

Hány éves vagy amúgy?

2014. márc. 30. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Milyen sűrűn iszol? Másnap fizikailag érzed rosszul magad, vagy bűntudatod van?


Az alkoholra nehezebb rászokni, mint gondolnád, de szerintem ezzel van tapasztalatod.

Amíg nem kattogsz az iváson, és tudsz józan emberrel józanul kommunikálni, nincs akkora baj. Szociális ivóból rengeteg van.

2014. márc. 31. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!