Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Miért kell köszönni olyan...

Miért kell köszönni olyan embereknek, akikkel semmi kapcsolatot nem alakítasz ki? Ennyi erővel mindenkire köszönhetne az emner az utcán, buszon!

Figyelt kérdés

Nem értem, sok ember elnegy tegyük fel sétálni kirándulni a Balatonhoz.

Miközben sétálnak az utcán akik ott laknak, nyaralójuk van, és kint vannak a kertben, azokra rá köszönnek a sétáló emberek.


Most ennek mi értelme?

Ennyi erővel köszönj rá minden emberre, aki szembe jön az utcán...



2014. ápr. 10. 09:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
77%
Azért köszönnek mert van egy alaptisztelet a másik iránt. Senki nem fog szerintem belehalni ha köszön egy idős embernek akinek a háza előtt elmegy, és az öreg sem fog belehalni mert köszöntek neki. Vidéken még megadják az ismeretleneknek is a minimális tiszteletet egy köszönéssel.
2014. ápr. 10. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
65%
Mert ez a szokás, nem fogsz belehalni, ez olyan, mint hogy lakóházban is köszönsz, meg koliban is, hiába nem ismered.
2014. ápr. 10. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
66%

Régebben, s faluhelyen ma is mindenki köszön mindenkinek. Nem csak az ismerősöknek, hanem idegeneknek is. Nagyvárosban nyilván nem lehetséges, pl. a pesti forgatagban. De pl. ott is a peremkerületek kertes-családi házas részein köszönni szoktak egymásnak az emberek.

Gyalogtúrázom rendszeresen. Mi is szoktunk köszönni egymásnak az erdőben. Bár a fiatalok sajnos fogadni sem szokták. (No van aki igen, nem mind bunkó).

2014. ápr. 10. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
79%

Jaja, túrán gyakran köszönnek egymásnak az emberek :) No meg a motorosok is intenek.

Ezt leszámítva én se szoktam idegeneknek köszönni, illetve néha biccentek vagy valami. A mi falunkban nem köszönnek az emberek, ez még mindig szokatlan picit nekem, az előző faluban szoktak, korábban csak nagy faluban laktam, ahol természetesen nem. A dűlőben, ahol lakom, mindenkinek köszönök s ők is (tizenpár ember lakik itt összesen, az egyik besértődött, mert nem mutatkoztam be neki, nem tudom, miért akarja a saját etikettrendszerét rám kényszeríteni. a többieknek semmi bajuk sem volt, valahogy kialakult a bemutatkozás. nekem eszembe se jut, csak ha beszédbe elegyedek valakivel - őt addig csak messziről láttam maximum - s úgyis elfelejtem a neveket).

A szomszéd dűlőben nagyon ritkán találkozom emberrel, nem tudom, köszönök-e, szerintem attól függ.


Az ilyen idegeneknek köszönés számomra semleges, nem fáj megtenni, de semmi gond nincs, ha nem tesszük, hisz idegen. Egyszer egy bácsika nagyon besértődött, amikor egy kis faluban nem köszöntem neki. Sajna nagyon megijesztett és automatikusan visszaköszöntem, ha észnél lettem volna, direkt nem tettem volna. NAGYON durván kiabált rám, bunkó idegeneknek pedig nem köszönök, nem tartom jogosnak a haragját sehogysem.

2014. ápr. 10. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
23%

Illem, tisztelet, jófejség.

De te lehetsz tapló is, szíved joga.

2014. ápr. 10. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
82%

3-as:

bunkó, mert nem köszön idegeneknek?

Amikor van hatalmas emelkedő, kb. levegőt se kapok, aztán mindenki köszönget...

2014. ápr. 10. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
47%

6: Igen.

A turisták világában alapszabály, hogy mindenki tegeződik mindenkivel. Igen, a 6 éves gyerek is sziát köszönhet és tegezheti a 99 éves bácsit, s viszont. És mindenki tegeződve köszön. A turista nem idegen, ha nem is ismerem.

2014. ápr. 10. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
76%
Elmegyek a hegyekbe sétálni, aztán kötelezően köszönjek pfff, aki ezen megsértődik, hogy nem kap visszaköszönést, sőt lebunkózza őket... szép kis társaság
2014. ápr. 10. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
68%

Jahm és nem priviben kéne cseszegetni. Bocs, hogy nem olvasom a turisták alapszabályai című könyvet :D:D:D:D:D:D

Sőt, magyarázd meg, ha felszállok a buszra, amint megyek a hegyekbe, ott is köszönjek mindenkinek? Mikor minősülök turistának? És ha csak kimegyek edezni a hegyekbe? Vagy a perc/km számít, hogy ki a turista, ki a sportoló?


Remélem érted, hogy ezért letahózni valakit simán f.@szság.

2014. ápr. 10. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
36%
Jól látom, hogy itt az egyetlen pozitív válasz a kérdezővel való egyetértést? Hát nem. Köszönni semmi be nem kerül, kedves, emberi gesztus. Ha ez valakinek problémát okoz, keressen magának egy lakatlan szigetet.
2014. ápr. 10. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!