Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Mit kezdjek vele? Hogyan...

Mit kezdjek vele? Hogyan győzzem le?

Figyelt kérdés

Régóta időszakosan előjön a depresszióm (sokak szerint ilyen nem létezik, de most ez mellékes), amit már úgymond megszoktam, de ami most van, az új.

Ott tartok, hogy nem tudok szinte kimenni az utcára, mert rosszullét fog el. Tömegközlekedésen a fejemre húzom a kapucnit, szem becsuk, és zene. De már nem szórakozás céljából, hanem mert nem tudom elviselni a hanghatásokat, az emberek látványát, semmilyen formában.

A közösséget sem. Ha ez nem változik, dolgozni sem tudok menni, és ez nem mehet a végtelenségig.

(Ehhez hozzájön egy olyan szintű fizikai gyengeség egy ideje, hogy semmit nem tudok csinálni, a boltig lemenni is komoly megterhelést okoz.)

Van, vagy volt valaki hasonló helyzetben?

Hogyan jött ki belőle?



2014. ápr. 25. 15:54
 1/2 anonim ***** válasza:
Depresszió létezik. Pánikbetegség/agorafóbia ez viszont. Dopaminszint emelése az agyban van, akinek megoldja a problémát, gyógyszeresen, terápiával kiegészítve. De lehet, hogy csak kórosan elszoktál a kimozdulástól. Gondolom nem dolgozol. Milyen tünetek jelentkeznek el nem viselés címszó alatt? Miket tapasztalsz, miket érzel?
2014. ápr. 25. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

1 éve dolgozom, és eddig nem voltak ilyen gondjaim. A depresszió igen, de ez nem.

(De ezen a héten már nem tudtam bemenni, voltam háziorvosnál, de ott csak a fizikai tüneteket mondtam el.)

Megfájdul a fejem, ha beszélgetést, hangoskodást hallok idegenektől, meg ha látom az embereket. Járműveken bezártság-érzés, és félelem attól, hogy esetleg hozzám szóljon valaki, vagy néznek, nem tudom, mert nem voltak ilyen gondjaim sose.

És mindig mehetnékem volt bárhova, most problémát okoz, ha el kell hagyni a lakást.

2014. ápr. 25. 16:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!