Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan győzzem le azt a gátlást, ami visszatart attól, hogy szűz fiúval kezdjek, egyáltalán (nagy csalódás után) párkapcsolatot kezdjek?

Figyelt kérdés

Nem hevertem még ki a szakítást (3 hónapja történt) az exszel. Nekem ő volt az 1. (a szexben is) és nagyon mély nyomot hagyott bennem. Nagyon erősen kötődön hozzá, főleg testileg. Fogalmam sincs, hogyan győzhetném le ezt a testi vonzalmat. Úgy érzem, képtelen lennék mással szexuális viszonyt létesíteni, nekem csak ő kell. Maximálisan elégedett voltam a szexuális életünkkel. Nagyon értett a testem nyelvén. Még az érzelmeim sem hűltek ki iránta. Viszont nagyon mély sebeket ejtett a szívemen és félek, hogy újra megtörténik. Azzal voltak problémák, hogy testileg nem tudott elfogadni a párom. Súlyos kritikát tett a testemre nézve, ami minden önbizalmam elvette. Ma már egyszerűen szégyellem ezért (Nincs olyan álom alakom, amire minden pasi vágyik. Nőies alkatú vagyok egy kis fogni valóval....) a testem és ez rányomja a további szexuális életemre is a bélyegét. Ő szakított velem, mert félt, hogy megcsalna, mert előttem csak egy nővel volt, de a kíváncsiság meg hajtotta. És még ezer más indokot mondott, de azok csak kifogások voltak. Tehát a lényeg az, hogy most teli vagyok gátlásokkal, fájdalommal, csalódottsággal, félelmekkel, vágyakkal...


Most van egy fiú, aki 1 hónapja csapja nekem a szelet, de nem merek tovább lépni vele. A félelmeim miatt és azért, mert ő abszolút tapasztalatlan, mivel párkapcsolata és szexuális kapcsolata sem volt. Félek, hogy ő is csak kihasznál, összetöri a szívemet. Félek, hogy nem működne vele a szexualitás sem, mivel testi önértékelési problémáim vannak, kezdeményezni nem merek, viszont a fiú meg szűz, szintén nagyon bátortalan és abszolút nem kezdeményező típus. Hogy lehetne így egyről a kettőre jutni, ha senki nem mer kezdeményezni? Nekem viszont a szexualitás is hozzátartozik a párkapcsolathoz, ami az exszemmel nagyon jól működött. Szeretném mindazt megkapni tőle, mint az extől (figyelmes, szenvedélyes, merész, odaadó, kezdeményező az ágyban). Tudom, ha nem sikerülne, csalódott lennék. Tehát arra vágyom, hogy egy kezdeményező típusú fiú legyen mellettem, aki képes felszínre hozni belőlem a szexuális fantáziát, a kezdeményező készséget, aki le tudja dönteni a szexuális gátlásaimat. Ezért jó lenne, ha értene a nők teste nyelvén. Viszont mivel ő is épp olyan bátortalan, mint én, nem tudom, hogyan működhetne így a szexuális életünk? Emellett tartok attól is, hogy ő sem lenne képes kitartani mellettem, mert a kíváncsiság más karjaiba űzné. Félek, hogy csak ugródeszkának használna. De az is lehet, hogy épp azért becsülne meg és tartana ki mellettem, mert nagyon vágyik már egy kapcsolatra. Nem tudhatom, nála hogy működne ez a dolog. Attól is tartok, hogy most még olyan frissek az emlékek bennem, hogy mindig az exet keresném az új fiúban és folyton összehasonlítgatnám vele, amivel meg megbántanám. Idővel képes lennék beleszeretni, de már szeretni is félek, mert az fájdalommal is jár, kiszolgáltatottsággal.


Tehát nagyon vágyom rá, hogy végre egy igaz, hű társra találjak, aki testestől, lelkestől szeret és a szexualitás is jól működik közöttünk, de a gátlásaim, félelmeim miatt nem tudom elengedni magam.


24/l


2009. ápr. 19. 10:45
 1/4 anonim ***** válasza:
25%
Bocs, nem fogok egy kisregényt végig olvasni. De mit kell ezen leküzdeni, ha nem lesz jó, kiszállsz a kapcsolatból, ennyi.
2009. ápr. 19. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

előző válaszoló: valószínűleg azért írt "kisregényt",hogy ismerjük a körülményeket,és tudjunk neki normális tanácsot adni..


kérdező: meddig voltál az exeddel? ez az új fiú(aki mellesleg szűz,lehet "tanítgatni",és valószínűleg ragaszkodóbb lesz,ha te leszel neki az első) lehet többet tudna neked adni,mint az exed.szerintem érdemes belevágni.

de ez a te döntésed.sok sikert:)

2009. ápr. 19. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
5 hónap, de nekem ez egy élet volt. Ha nem neki adtam volna a szüzességem (és nem hagyott volna el utána nem sokkal), bizonyára könnyebben túltettem volna magam rajta. De így nagyon ragaszkodom hozzá. A legnagyobb fokú bizalmat szavaztam meg neki, rengeteg energiát fektettem ebbe a kapcsolatba minden téren és egyik napról a másikra huss, elszállt... Nekem nagyon nagy törést okozott a lelkemben, hogy csak ennyit jelentettem számára.
2009. ápr. 19. 11:51
 4/4 anonim ***** válasza:

Megértem a problémádat, amelyet nagyon jól leírtál.

Én azt tanácsolom, hogy szépen lassan, fokozatosan ismerkedj ezzel a fiúval. Ne siessetek el semmit - bár egyikőtök se kezdeményező, így valószínűleg nem is fogtok. Mondd meg neki, hogy most vagy túl egy nagy csalódáson, ezért legyen veled óvatos és kíméletes. Másrészt viszont tényleg tanítanod kell őt: ha szeretnéd, hogy neked is jó legyen vele.

Szerintem vágj bele: még az is lehet, hogy feloldódnak a gátlásai, és kezdeményező lesz!


A testedet pedig ne szégyelld: azt most is látja. Szervezd meg rendesen az étkezésed, hogy ne hízzál tovább, esetleg fogyjál is kicsit - de ne problémázz ezen. Nagyon sokan (köztük sok sovány) kedvelik az igazán jól megfogható formákat :-)

2009. ápr. 19. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!