Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Szerintetek mi bajuk van...

Szerintetek mi bajuk van velem a fiúosztálytársaimnak? Mert persze, hogy vannak hibáim, de másnak is vannak, mégsem gúnyolják őket annyira, mint engem! Leírom a tulajdonságaim, hátha ti rájöttök (lejjebb) : 13/L

Figyelt kérdés
Nem vagyok kövér, se sovány(42kg), alacsony vagyok (158cm), fejletlen vagyok, a hajam rövid és göndör és sötétbarna. Az órákon csöndben vagyok, de amúgy jól tanulok. A szünetekben olvasok, a barátnőmmel vagyok, vagy rajzolok. Szemüveges vagyok.

2014. máj. 23. 19:29
 1/4 anonim ***** válasza:
74%
Egyrészt az lehet a baj, hogy 13 éves fiúkról van szó. Ezek közül a tulajdonságok közül egyik sem indokolja, hogy csúfoljanak. Mit jelent az hogy "fejletlen" vagy? Talán még a szemüveg, de ekkorra már az sem kellene, hogy csúfolódás tárgya legyen. Hetedikes vagy nyolcadikos vagy?
2014. máj. 23. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Se kövér, se sovány. Nem lehet ok. Fejletlen? Úgy érted, nem izzadsz, nincs melled(vagy kicsi) szőrtelen vagy? :D Ez se kéne, hogy zavarja őket... De azért lehetséges. A hajad rövid --- A fiúk ugyan állítólag jobban szeretik a hosszú hajat, de ez is emberfüggő, és szubjektív... De ez sem kéne, hogy ok legyen. Göndör. Én szeretem a göndör hajat :) De nem fiú vagyok, nem tudom, nekik hogy tetszik. A sötétbarna haj meg kedvelt szín. Csöndben vagy, visszafogottnak tarthatnak, habár alapvetően órákon mindenkinek csöndben kéne lennie, de ha nálatok általában megy a kiabálás(mint nálunk) akkor ezt rossz szemmel nézhetik. Ha jól tanulsz, az dicséretes, de ha az osztályod alapvetően a rosszak társaságához tartozik, akiket nem érdekel a tanulás, strébernek nézhetnek. Olvasol. Én is olvasok :) :D Ez is a bajuk lehet, mondjuk, lehet, azt akarják, hogy legyél nyíltabb, ne a könyvet bújd. Barátnőddel vagy. Azt hihetik, hogy tőle függsz. Rajzolsz. Hát. Erre nem tudok mit mondani. Nem tudom, ezt miért gúnyolnák, de tényleg :) Aki rajzol, az.. az tök jó, na :) Szemüveg. Ezt sokan csúfolják, pedig mostanában egyre nagyobb divat.

Na. Az a helyzet, hogy nem adok igazat az előttem válaszolónak. Pont, hogy ebben a korban a fiúk elég gyerekesek. Ha látnád, nálunk mit csináljak XD. Na, mindegy. Köztudott, hogy a fiúk később érnek, ezért tetszik például sok lánynak idősebb fiú... Szóval ha normális, ha nem, ebben a korban nem meglepő, ha gúnyolnak, még akkor is, ha nincs rá különösebb okuk. És van még egy bizarr ötletem. Lehet, hogy tetszel nekik :D

2014. máj. 23. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Előző: Vicces vagy, de szerintem nem ez a helyzet. :) A fejletlen alatt azt értem, amit írtál. A hajammal nekem nagy bajom van, mert hosszút és hullámosat szeretnék. Egyszer, (szerintem a hosszúsága miatt) egy játszótéren egy bácsi fiúnak nézett. :( A göndört utálom. Igen, az osztályom nagyon hangos! :) (De a lányok kivételek, köztük min. 9 van, aki ugyanolyan jótanuló, mint én.) A könyveket szeretem, de nem mindig azokat bújom. A barátnőmtől függést nem nagyon értem, mivel ők sem bírnák ki szerintem a társaság nélkül. Fizikaórán (sajnos) mellettem ül az egyikük, és mindig, ha rajzolok, rámszól hogy "Mit csinálsz??? Rajzolsz??? Nem szabad rajzolni az órán!" és folytatja a beszélgetést. Az órán. :) A szemüvegnek nagyon nem örülök, de kontaklencsét nem szeretnék, mert az begombásodik, meg ki kell szedni... És méfg annyit szeretnék mondani(írni), hogy igazad van, nekem is szimpatikusabbak az idősebb fiúk.
2014. máj. 23. 20:05
 4/4 anonim ***** válasza:

Ennek semmi köze a külső tulajdonságokhoz.

Ha megfigyeled, vannak elképesztően elcseszett emberek, akiket mégse gúnyolnak.

Egyszerűen azért, mert magabiztosak, viccesek, határozottak, előbb gúnyolnak ki ők másokat, mint hogy őket kigúnyolják, vagy ha mégis kigúnyolják őket, fel se veszik.


Ez a kisugárzáson múlik.

Ahhoz tudnám hasonlítani, (szélsőséges példa, de így van) mint az állatvilágban, a ragadozókból is mindig a préda viselkedése váltja ki a ragadozó/üldöző ösztönt, nem maga a préda.

Ha egy nagyobb préda állat szembefordul a ragadozóval, az megtorpan, és akár menekülőre is foghatja.


Te egy visszafogott, alárendelt személyiség vagy, és az alapvető személyiségjegyeiddel egyszerűen "bevonzod" ezt a viselkedést.


Semmi bajuk veled, csak nem tudnak másképp viszonyulni hozzád.

Szúrj vissza a gúnyolódásra. Akár poénosan, akár alázva. Beszéld magad rá egy dominánsabb viselkedésre.

A gyengéket elnyomják.

Ha viszont elkezdesz tudatosan dominánsan viselkedni, attól megváltozik a környezeted reakciója, amitől elhiszed, hogy tényleg dominánsabb vagy, ami előbb utóbb azt eredményezi, hogy valóban azzá is válsz, mindenféle tudatosság nélkül.

2014. máj. 23. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!