Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Holland barátaim kérdeztek a...

Holland barátaim kérdeztek a magyar pénzügyek felől, és amikor elmondtam nekik hogy durván 270eurós egy átlag fizetés, akkor rögtön egy hetire gondoltak, amit én haviként mondtam, kinevették ezt az egészet, kellemetlenül érezted volna magad?

Figyelt kérdés
2014. máj. 30. 20:34
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
tehát a te haverjaid, vagy kimentek mindenféle nyelvtudás nélkül, és hagyták, hogy egy közvetítő rohadtul lehúzza őket, vagy ők állítanak valótlan dolgokat.
2014. máj. 30. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Vagy "Schwarzarbeit"...
2014. máj. 30. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%

Hollandiában jobban keresnek mint ahol én élek és a kezdő fizetés konyha kisegítőként itt 1470 euro, 3 hónap után több valamivel...azért ne mondjuk már, hogy nyugaton olyan rossz.

Dolgozni kell, csak van értelme, nem úgy mint Mo-on.

2014. máj. 31. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Ha úgy mész ki, mint Magyar Jancsi, aki nem hajlandó megtanulni a nyelvet, és dolgozni se nagyon akarsz, akkor igen, megragadsz 1000euro alatt.


Nem úgy működik a kivándorlás, hogy farkam bele, elindulok aztán lesz valami. Megkell tanulnod a nyelvet, szorgalmasan kell dolgozni, és hajtani, teperni kell a fizu emelésért, a jobb életkörülményekért.

Nem kiváltság kimenni Hollandiába dolgozni, hanem egy lehetőség. Hülyeség elvárni a magas fizut, ha a nyelvet se beszéled, és a munkateljesítményed sem kiemelkedő. Találnak a helyedre 20, nyelvet szintúgy nem beszélő munkást.


Nem a lengyeleket kell bszogatni, meg a Holland fizetést, hanem fel kell mutatni valamit, amivel kiemelkedsz a munkavállalók tömegéből.


Kérdezőnek:

Az én külföldi ismerőseim is röhögtek ezen. Velük nevettem, nem tudok mit tenni. Az alacsony fizetés nem engem, hanem a hazámat minősíti.

2014. máj. 31. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
44%

Digo

a havi nettómat szakmunkával keresem asztalosként...

a barátnőm pedig diplomával keresi a netto 100 at fel kellene ébredned a kisdiák álomvilágodból...

nem mondom van pár főiskolai szak, amikkel halálra keresheted magad, ha tényleg kiemelkedően értesz hozzá, de egyébként túlképzés van szinte mindenből, normális szakmai képzés nincs az országban jelenleg... a legtöbb diplomás nem tud a diplomájával elhelyezkedni, a legtöbb szakmunkást szintúgy nem alkalmazzák sehol, mert nincs gyakorlata.

2014. máj. 31. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!