Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha jó itt Magyarországon,...

Ha jó itt Magyarországon, akkor miért nem lehet megélni tisztességesen a magyar bérekből?

Figyelt kérdés

A teljes bejelentett bruttó bérre gondolok.

Ebből kapsz egy nettó fizetést, de az szinte semmire sem elég.

A magyar minimálbér, kb arra elég, hogy az ember kenyéren és vízen eléljen, de már mosószerre is alig jut.

A sok politikus arra nem gondolt, hogy a magyar embernek is legalább olyan életszínvonal kéne, mint ami Szlovéniában, vagy most a balti államokban van(észtország, lettország, litvánia)?

És sajnos ez a helyzet a következő választáson sem javulna semmit, mert akármelyik kormány lenne hatalmon, csak abból élne jól, ha az állampolgárokat jól megadóztatná és kizsigerelné.



#fizetés #mirelég
2014. máj. 4. 14:28
 1/8 anonim ***** válasza:
30%
Én jól megélek. Aki tanult vagy tanul annak mindig jobb lesz.
2014. máj. 4. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
85%

1-es:

Ja, a háromnegyed ország, aki napról napra él, biztos mind csak 8 általánost végzett....

2014. máj. 4. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Érdekes, tanultam, főiskolát végeztem, ez mellett van két szakmám,mégis örülök ha bruttó 120-130megvan, ez pedig nem sok!

szinte semmire sem elég, és ez sok embernél, nagyon sok embernél így van.

Akkor mit szóljon az akinek csak egy mezei érettségije van?

Nem mindenki tud tanulni, vagy van lehetősége, de dolgozni muszáj!

Akkor miért nem lehet normális béreket biztosítani, ha már 2/3 van, és ez a 2. kormányciklus így!

Beruházás van, meg csökken a munkanélküliség, vagyis ezt mondják, de ezeknek a beruházásoknak hol van a kézzel fogható, népre gyakorolt jótékony hatása?

Mert én sehol nem látom, csak a lehúzást!

2014. máj. 4. 14:44
 4/8 MolotovPunk ***** válasza:
85%

Ebben az országban egyáltalán nem jó,sőt egyre rosszabb.Diplomások tömkelege van munka nélkül jelenleg is.

Attól,hogy a fityesz szobrokat avat meg ragyogó pompás stadionokat épít,attól még nem fog a nép jobban élni.

Ráadásul a magyar foci annyira botlábúság,hogy itt nem stadionokat kéne építeni,hanem inkább lebontani őket.

A magyar minimálbér arra elég,hogy hamar kidőlj,ergo ne kelljen utánad nyugdíjat fizetni később.

Aki igazán boldogulni akar jó végzettségével az elhúz külföldre.Egyébként én azon csodálkozok,hogy ez az ország egyáltalán még létezik.

Lassan már ott tartunk,hogy Románia is igen hamar le fog körözni minket.

Én egyébként nem látom,hogy az elmúlt 4 évben több munkahely lett volna.A fid esz kormányzása egy nagy bohém káosz.Új munkahelyek is csak a mesékben léteznek itt.

2014. máj. 4. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
67%

Milyen diplomád és szakmád van kérdező?


Nekem egy villamosmérnök Bsc-s diplomám van, és már lassan saját házban gondolkozunk.


23/F

2014. máj. 4. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
50%
De bírom ezt a rinyálást... Milyen diplomád van? Személyügyi szervező? Filozófus? Persze, azzal nem lehet elhelyezkedni. Egy mérnöknek, jogásznak, pénzügyi szakembernek MINDIG lesz munkája. Lehet rinyálni, hogy két bölcsész diplomával nem találsz munkát. Persze, hogy nem... Nekem nincs diplomám, 200ezer Forinthoz közelít a fizetésem havonta, és csak h-p dolgozom, napi 8 órában. Mert PIACKÉPES szakmám van. Kezdtem a semmiből, 2 évig szarért húgyért dolgoztam, hogy legyen tapasztalatom, és egyre többet kerestem az idő múlásával. Maximum 2 hónap alatt találtam eddig mindig munkát, 3x kerestem életem során, és 30 alatti vagyok.
2014. máj. 4. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 MolotovPunk ***** válasza:

Ez a gond,hogy ebben az országban szinte mindenki egyetemre akar menni,még a hülyék is.Szakmunkás meg szinte nincs.Csomó kihalt szakma van,ami szükségszerű lenne jelenleg is,persze érthető,hogy a szakmunkások nagy része is külföldre húz,mivel ott tényleg megfizetik őket normálisan.Viszont,ha elromlik a hűtőd,vagy beázik a háztetőd,elromlik a kocsid,nem te fogod megjavítani,hanem a szakmunkás.

Én is gondolkoztam már ezen,hogy le kéne lépni innen.Szakmunkás végzettségem van.Két szakmám van.Jelenleg egy pékségben dolgozom 3 műszakban.

Igazából az a gond,hogy ebben az országban nem sok ember van megbecsülve.Másik nagy baj,munkalehetőség sincs sok.

Te mérnöki munkáddal kereshetsz itt 200 körül,de valószínűleg mondjuk USA-ban hasonló munkával ott meg másik ember keres 600-700 ezret minimum.Innentől kezdve érthető az elvándorlás az országból.

Meg attól függetlenül,hogy neked jól megy a sorod,az nem jelenti azt,hogy sok mindenkinek is jól megy.Meg nem mindenkinek van pénze tovább tanulni.Van akinek meg nem fog az agya rá és nem tanul tovább,mégis ezermester és meg tud mindent javítani jól.

2014. máj. 4. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Azért, mert a magyar egy gerinctelen, tolvaj népség.
2014. máj. 5. 05:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!