Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Szerintetek elkerülhető, hogy...

Szerintetek elkerülhető, hogy a társadalom teljesen eltorzuljon vagy sem?

Figyelt kérdés
Itt most elsősorban a mai 13-17 éves korosztályra gondolok. Természetesen nem veszek mindenkit egy kalap alá, csak sajnos ezt kellett megállapítanom, hogy többségüknek már szinte semmi élete, hisz egész nap csak a Facebookon, Ask.fm-en stb lógnak. Semmi értékrendjük nincs. Kapcsolataik is túlnyomó részt az interneten vannak. Javulhat egyáltalán a helyzet, ha az ő gyermekeik egy ilyen világba születnek bele?

2014. jún. 14. 01:56
 1/6 anonim ***** válasza:

No akkor...


- Minden új nemzedék torz az előzőhöz képest. Ezt hívják fejlődésnek :)

- Nincs életük, tehát halottak? Az nem élet, ha valaki online van? A világ változik, ők ebbe idomulnak bele. Az lenne az igazi baj, ha ebben a digitális világban az utcán lődörögnének.

- Értékrendjük van, csak nem a tied vagy az enyém. Ilyen a társadalom, változik :)

- Kapcsolataik az interneten vannak. Persze, hiszen sokkal egyszerűbb és gyorsabb csetelni, mint postára járni levelezni. És mennyivel jobb, mintha csak néhány embert ismernének!

- Változhat-e ez a helyzet? Igen, fog is, és az ő gyerekeik ugyanezeket a kérdéseket fogják feltenni, és valaki ugyanazt fogja mondani mint én :)


Lassan szállóige, de tudod, már az ókori görögök is szörnyűlködtek a fiatalokon és temették a társadalmat. :D Azt kell tudni elfogadni, hogy a világ változik, és ehhez idomulnak az emberek. Nem biztos, hogy jobb lesz így, de biztosan más lesz, és ha ehhez nem alkalmazkonak a fiatalok, akkor életképtelenek lesznek. Nem attól lesznek életképesek, hogy megtanulnak fát vágni, hanem attól, ha jól kezelik a számítógépet. Ez van.


[link]

2014. jún. 14. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

"Nem attól lesznek életképesek, hogy megtanulnak fát vágni, hanem attól, ha jól kezelik a számítógépet. Ez van."


Én ebben nagyon nem vagyok biztos. Aki nem hülye az látja, hogy mifelé halad a világ. Én nem számítógépeket látok, hanem, háborút, éhezést, polgárháborút, pusztítást. Biztos, hogy a laptop, okostelefon nélkül a seggét ki törölni nem tudó fiatalok az életképesek?

2014. jún. 14. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Egyébként úgy lehet elkerülni a társadalom torzulását, hogy kellően magas pozícióba küzdöd magad, és olyanokat emelsz magad mellé akiknek hasonló az értékrendje.
2014. jún. 14. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nem!
2014. jún. 14. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szerintem az se volt jobb, amikor egyes korosztályambeli szülei túl sokat ittak.

Az én véleményem szerint azért van ez a virtuális órület, hogy ott is elismerést kapjanak az emberek, pl milyen csinosak, jól áll az új frizurájuk stb, ám azt nem értem, hogy képesek egyesek olyan sokat mások képeit nézegetni és likeolgatni.

Azért a mostani tinédzser generációt se kell gépfüggőnek venni. Akik olyan természetűek, legalább hetente mennek bulizni és időnként jól leisszák magukat, de vannak nagyon normálisak is, akik elismerően viselkednek. Egy osztálytársnőm pl rengeteget olvas, közöttük rendszeresen a Bibliát is, kedves, művelt és minden területen próbálja kihozni magából a maximumot.

Nem vagyok büszke a korosztályomra, bár én se vagyok tökéletes. A nézeteltérés valószínűleg mindig létezett a korosztályok között és az emberek általában a negativ változást veszik észre leghamarabb.

16\L

2014. jún. 14. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Érdekes, elgondolkodtató válaszok! :)

Jó néhány dologban egyet értünk.

Számomra ez egy igencsak pozitív visszajelzés, hogy sok más embert is foglalkoztatnak ehhez hasonló kérdések! :)(Akik talán tudnak változtatni, illetve majd továbbadhatják a következő generációnak ezt az ÉRTÉK rendet!) :)

2014. jún. 15. 01:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!