Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Az emberek többsége miért...

Az emberek többsége miért viselkedik lekezelően a kevésbé szép emberekkel?

Figyelt kérdés

Már óvodás korom óta folyamatosan ki voltam közösítve baráti kis körömben (c__ányokkal teli hely.), aztán iskolában is. Rájöttem, csúnya vagyok, ez van, kicsi voltam, cuki voltam, szerettek, most már kevésbé... Vidéki, falusi ember vagyok, ingázok fővárosunk, s eme romtelep között... rendkívülien megerőltető. 14 évig éltem vidéken, ezt az évet kollégistaként töltöttem BP-n... más környezet, több barát, és főleg szobatárs akiket imádok mert nagyon nagy palik. Viszont, amit észrevettem, hogy egyre lekezelőbbek az emberek velem, s azt is észrevettem, hogy akinek nincs gondja a szépségre, tud adni magára, azzal értelmesebben s normálisabban viselkednek, mintha én nem érdemelném meg. Pedig nagyon nem tehetek róla, hogy nem tudok zarás, meg egyéb hülye márka ruhában járni, ha elvált szüleim az iskolázásomat is alig oldják meg, pluszban még csúnya is vagyok emellé. Pedig semmi gond nincs a viselkedésemmel, sőt, nagyon jól el lehet velem beszélgetni, de aki nem ismer annak ha muszáj is úgy szól hozzám, ami már extrémebb mint a 'ku..va anyád'.. A természetben is az győz, aki erősebb.. akkor én az emberek között vagyok a gyengébb, s én bukok el? A ny_morék anyját ennek a szempontból a természetnek. Megértem, van akinek keze nincs, lába nincs, de ha egyszer már a világba születtem bele akkor szeretném ebből a kicsike életemből is a maximumot kihozni, és nem szorongva, nyomorultként élni.

15/f..


2014. jún. 20. 18:40
 1/5 anonim ***** válasza:
Mert a szebb emberekről azt hisszük, tudat alatt, tele vannak csupa-csupa remek tulajdonsággal. Szép ember = jó ember. Nos, fordítva... érted.
2014. jún. 20. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

És tényleg.. :\

Nem akarok ember lenni a többi ember között.. annyit filózok már mindenen, tuti ha valaki megtudná hogy mennyit gondolkodok kisebb dolgokon, azt mondaná, hogy be vagyok csavarodva...

2014. jún. 20. 19:06
 3/5 anonim ***** válasza:
Elég, ha van 1-2 barátod...a többikkel meg ne foglalkozz, nem érdemesek rá.
2014. jún. 20. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
van egy csomó, csak a többi ember ...szopó. :\
2014. jún. 20. 21:51
 5/5 anonim ***** válasza:

Ha tehetnéd, akkor se vegyél fel ilyen egyéniség nélküli, divatmajom márkás ruhákat.

Különben mindenkit a külsejével azonosítanak:ha ronda vagy, r*hadék vagy, ha szép akkor angyal. De a tapasztalatok azt mutatják, hogy ez pont ellenkezőleg szokott működni.

A szüleid, barátaid, hozzád közelállók véleménye legyen fontos, a többi ne érdekeljen.

Különben a legjobb védekezés a támadás. Ha valaki úgy szól hozzád, hogy 'ku..va anyád', akkor vedd fel a kesztyűt és hasonló hangnemben válaszolj rá, hogy "még egyszer ne merj velem ilyen hangon beszélni, mert lenyúzom a bőrt az arcodról b+!". Aztán az ilyenek megtanulják hogy hol a helyük.

Mindenkivel úgy viselkedj, amilyen magatartást az illető veled szemben tanúsít. Ha kedves akkor legyél te is kedves, ha b*nkó akkor meg b*nkó.

2014. jún. 21. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!