Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Csak én érzem úgy hogy beteges...

Csak én érzem úgy hogy betegesen gyorsan telnek az évek?

Figyelt kérdés

Úgy érzem nagyon gyorsan eltelnek az évek. Mikor kisebb voltam nem is foglalkoztam vele annyira. nem volt nagy gond hogy most 2007 helyett 2008-at írunk. Most kezdett el zavarni az idő múlása a felnőtté válás küszöbén. ( Anyukám egyedül nevelt, egyke gyerek is vagyok a család többi része is igen csonka. Barátom sincsen sok.) és félek a jövőtől félek kirepülni, félek mi lesz itt pár év múlva. És ahogy teltek az évek csak a testem öregedett, de a lelkem nem. Még mindig benne lenék egy jó kis labdázásban a parkban, vagy bohóckodni valamit, együtt lógni a régi haverokkal. Nekem valahogy nem megy ez a felnőtté válás.

És úgy érzem hogy egyre gyorsabban telik az idő? mintha ellenne gyorsítva. Lassan ennek az évnek is a háromnegyedéhez érünk. Más is érez így? Vagy mit gondoltok erről?



2014. júl. 24. 20:58
 1/9 A kérdező kommentje:
*fel lenne javítva
2014. júl. 24. 21:00
 2/9 anonim ***** válasza:
77%
Valahol olvastam, hogy gyerekkorban azért érezzük az időt lassabbnak mert akkor minden nap tanulunk valami újat, próbált meg ezt most is hátha beválik! :) az meg,hogy nem halt ki belőled a gyermeki lélek szerintem nem rossz dolog, több szemszögből is megközelíthetsz egy problémát ezáltal, a gyerekek úgyis sokszor bölcsebbek a felnőtteknél... A jövő gondolata meg számomra is ijesztő de ugye a változás szükséges és jó is lehet ,ha jól alakítod és igaz barátaid vannak
2014. júl. 24. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Én is gondolkodtam rajta, mitől telik gyorsabban most minden. Szerintem a gondolkodásunk fejlődése miatt, hogy nincs időnk unatkozni. Kiskoromban 80-szor megkérdeztem, amikor kocsival mentünk messzebbre, hogy mikor érünk oda. Most beülök a kocsiba, és már ott is vagyok.

Amikor kissebb voltam, nem tudtam belegondolni egy-egy szerkezet működésébe, most unalmamban ezeken is gondolkodom, így gyorsabbnak érződik minden. Sajnos. :( 20/F

2014. júl. 24. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
1. , 2. Mondtok valamit! :)
2014. júl. 24. 21:16
 5/9 anonim ***** válasza:
67%
Én 18 évesen is úgy érzem hogy gyorsabban telik. Talán azért is, mert mondjuk 7 évesen ha egy évet le élsz akkor azt az eddig leélt 7 évhez hasonlítod ami ahhoz képest sok idő. Míg 40 évesen csak egy töredéke. Az hogy "nem megy a felnőtte válás" az szerintem ne legyen gond. Nekem épp az a problémám hogy túl komoly vagyok.
2014. júl. 24. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
75%

Én is pont ezt érzem. Másnak valahogy nem okozott problémát a felnőtté válás, belehelyezkedtek a "felnőtt életbe", én meg mintha csak fizikailag, vagy félig muszájból. Azt is észrevettem, mintha sokan fásulnának bele abba, ami ezzel a felnőtt élettel jár - egy ideig pl. fáj nekik, hogy kevesebb idejük jut kikapcsolódásra, barátokra, de egy idő után már nem is igénylik, mintha elfogadnák, hogy ez van, ez jár, így kell lennie. Nekem viszont ez nem megy ilyen könnyen. Viszont vannak még így egy páran, hát velük kell lógni:)

Az időt meg szerintem azért érezzük mindig máshogy, mert gyerekként én mindig azt vártam, hogy nőjek fel, mert milyen jó lesz ha már nagy leszek, stb... Vagy gyerekként az ember mindig vágyakozik valamire, bárcsak már iskolás /gimis / 18 éves / akármi lennék, és amikor vársz, sürgetsz valamit, akkor mindig sokkal lassabban telik az idő. Amikor felnőtt vagy, már nem sürgetsz így semmit, sőt sokan vannak, akik már 20 évesen mondják, hogy "bárcsak 16 lennék megint", szóval már hátrafelé nézegetsz, úgy meg már minden gyorsabban múlónak tűnik.

2014. júl. 25. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
33%
Én is így érzem, de hálát adok neki. Kevesebbet kell szenvedni. Pontosabban kevesebbnek tűnik a szenvedés.
2014. júl. 25. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Én is ezt érzem.

26 éves vagyok,de még mindig olyan 20nak érzem magam.

Kb olyan szinten rekedtem meg.

De mikor 20 voltam nem éreztem olyan gyorsnak 1 évet.

Most meg 3 év olyan gyorsan elmegy,mint mondjuk régebben 1.


2007ben mentem egyetemre...valahogy megrekedtem abban az "énemben".


Mikor látom,hogy van olyan osztálytársam,akinek már gyereke van,elborzadok....


Nem tudok valahogy feldolgozni az idő múlását,nem is akarok tovább lépni.Mindig a jelenben élnék.


Legszívesebben mindig olyan 23 éves lennék,nem tudom miért.


Kezdek parázni,hogy lassan 27,aztán hipp-hopp és 30 vagyok....


Nem az elvárásoktól félek,nem érzek ilyesmit.

Hanem,hogy nem élem meg az életet és elmegy.

Egyszerűen nem vagyok képes felnőni,még mindig vannak gyerekes dolgaim.


Amúgy van egy uncsitesóm,aki lassan 30 lesz,de olyan kb mint 10 éve.semmit nem változott belsőleg....


Van szintén egy másik uncsitesóm,aki 24 éves,de 17 évesekkel barátkozik.Nem maradnak meg sokáig a barátai,barátnői,max 3-4 évig,aztán belépnek egy új korszakba és nem barátkoznak onnantól vele,mert ő még nem tart ott.


24 éves és most összejött egy 20 éves fiúval.

Pedig 24 évesek már 30as pasikkal kavargatnak,általában:D


Jaj,ez annyira durva...


Én inkább az öregedéstől félek,hogy nem lesz elég erős sportolni,nem lesz szép a testem...Azt nem tudnám feldolgozni....


a 40ben bele sem merek gondolni.És ezen nem változtat van e valakid,vagy vannak e gyerekeid.

Egyszerűen durva belegondolni,hogy az emberek,akiket ismertem már nem azok,mint 10 éve.


Mikor látok ilyen,ennyit változtak a sztárok,hát kiakadok.

A Jóbarátok fiatal színészei is már 50 körül vannak....

Ezt annyira nehéz feldolgozni...

Fiatalon persze tudta az ember ezt,hogy nem él örökké,de nem hittem hogy ilyen gyorsan....


20 év olyan rövid idő..Van akiből ennyi idő alatt anyából nagymama válik....borzasztó ebbe bele is gondolni:D

2014. dec. 23. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
75%

Szia!

2018-ban én is ettől szenvedek.

Azt hiszem vannak olyan emberek (Mint te vagy én) akik nem tudnak olyan könnyen felnőni, és úgy élik meg mondjuk a 18 kapuját, mint egy traumát. Nekem nagyon jó gyerekkorom volt, nagy családdal, nevetéssel, melegséggel. Pont ezért nem tudom elengedni a gyerekkorom. Nem leszek képes hasonlóban élni. Itt kell hagynom ezt a közeget, és nem tudom hogyan lépjek ezen túl. Ha erre gondolok, egy nagy űrt érzek magamban, és visszarepülök 5-10 évet az időben.


Hogyha neked sikerült ezen túllépni (eltelt 4 év) akkor írd meg hogy csináltad.

2018. febr. 25. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!