Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Befogadnátok az otthonotokba...

Befogadnátok az otthonotokba egy hajléktalant?

Figyelt kérdés
Ha nem, miért nem, illetve ha igen, miért igen?
2014. júl. 29. 11:27
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
54%

Attól függ. Ha akkor kerülne utcára, mert mondjuk leégett a háza, és nincsenek élő rokonai akikhez mehetne, vagy abba a városba lenne a munkája amiből egyedül nem tudna albérletet fizetni, akkor átmenetileg befogadnám persze.


Ha évek óta az utcán élne, valamint inna akkor ki van zárva.

2014. júl. 29. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
76%
Csak úgy az utcáról egy idegent nem biztos. Viszont ha egy közelebbi ismerősöm elvesztené az otthonát, őt minden további nélkül.
2014. júl. 29. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

NEM

mert vadidegen, kirabolhat, vagy rosszabb......

+ a hajléktalanok nagy százaléka alkoholista, cigizik. eszük ágában sincs javítani a helyzeten, tisztelet a kivételnek!


egyszer adtam kaját egy hajléktalannak és fel volt háborodva mert nem pénzt kapott...

2014. júl. 29. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
61%
Ha nem piás vaga cigis nem túl koszos vagy büdös, nem meleg és lenne valami fogyatékossága pl vak vagy siket
2014. júl. 29. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem, semmikepp.

Hosszabb tavon nem szeretnek idegent kerulgetni a lakasomban,ha meg folos penzem lenne mas kajajara,akkor inlabb csaladtagnak vagy jo baratnak adnam.

2014. júl. 29. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
60%

Valószínűleg nem.


Ki tudja miért került az utcára, lehet szétlopná a lakást mire hazaérek vagy engem késel meg álmomban. Másik ok, hogy ha egyszer oda szoktatsz valakit, akkor annak kényelmes lesz így, és nem akar majd elmenni. Ezért nem engednék ismerőst sem, maximum beláthatóan rövid időre. Mert aztán úgy lesznek vele hogy na itt egy balek, hagyja hogy ingyen lakjak, el nem megyek.


Plusz úgy vagyok, hogy az én házam az én váram, és sajnos aki beköltözik az egy idő után képes átmenni parancsolgatós, lazulós stílusba, odahordja az ismerőseit, meg nem takarít maga után. És valahogy a saját házamban nem mást akarok kerülgetni.

2014. júl. 29. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Attól függ;ha csak átmenetileg kéne neki szállást adnom,és mentes minden káros szenvedélytől,normális,valamennyire igényes(külsőre,tisztálkodik,stb..),akkor talán.És persze ha olyan okok miatt került utcára,amiről nem tehet.(pl.megszűnt a munkahely,ahol eddig dolgzott,és még nem talált másikat.)
2014. júl. 29. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
89%
Nem csak hajléktalan nem fogadnék be, hanem senkit nem fogadnék be, rettegek a gondolattól is, hogy pl. akár családtag ide akarna jönni. Féltem a megszokott életritmusomat, vannak nyűgjeim, szokásaim, amit nem szeretnék, ha bárki felborítana. Viszont nem ellenzem a hajléktalanok megsegítését valamilyen formában, szoktam venni tőlük újságot, pedig el sem olvasom sokszor. Szívesen adományozok is. Láttam egyszer egy csodás fimet, az a Címe, hogy: A jövő kezdete. A kisfiú befogadta pár órára a hajléktalant, adott neki ételt a saját otthonában. Nem, írom le a sztorit, hogy miért, nézzétek meg, ha van rá lehetőség. Csak ez most eszembe jutott a kérdésből.
2014. júl. 29. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Senkit nem fogadnék be, hajléktalant meg pláne nem. Egy vadidegen embert nem fogok elszállásolni. Gondoskodom én elég erőfeszítéssel magamról, semmi szükségem arra, hogy valaki heverészve várja itthon, hogy hozzak neki ételt a boltból. Nem fogadnék be hajléktalant, mert lehet, hogy beteg, koszos, büdös és lehet, hogy szétlopná a lakást. De ugyanez igaz lehet egy átlagemberre is. Idegeneket biztos nem engednék be.
2014. júl. 29. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

A mai világban már nincs az a bizalom ami régen volt, hogy este bekopogsz valahova, hogy nincs hol aludnod, akkor beengednek, és nem is csodálkozom ezen, mert sok sok ostoba ember visszaélt a kedvességgel és elvitt mindent. Így már persze, hogy nem bízik senki senkiben.


Én sem fogadnék be hajléktalant, idegent, közeli ismerőst is aligha, mert annyira tipikus és ismerjük, hogy befogadod, elvan, rájön, hogy jó neki ott, dolgoznia se kell, és a nyakadon marad, aztán már a rendőrség is alig tudja kifüstölni onnan.... Tisztelet a kivételnek de ebből elég kevés van....

2014. júl. 29. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!