Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Teljesen megváltozni?

Teljesen megváltozni?

Figyelt kérdés

Elterveztem, hogy hátrahagyom eddigi életemet.

17 éves srác vagyok, sosem voltam népszerű, barátnőm még nem volt, 195 magas vagyok és nem izmos. Nem vagyok helyes gyerek, nem kaptam még sosem visszajelzést, najó 1-2szer, de elegem lett ebből. Sokszor voltam szomorú emiatt, de már rájöttem, hogy ezen csak én tudok változtatni. Elkezdtem gyúrni. Ez egy dolog, a külsőt könnyű változtatni, divatmajom az nem leszek az biztos.

Na a lényege a kérdésemnek, hogy kb. 1 év alatt el lehet-e érni olyan szintű személyiségváltozást, amilyet szeretnék: laza srác leszek, sosem görcsölök a dolgokon, lesz egy jó dumám stb.

Lehetséges, hogy azok szemében, akikében úgy maradtam meg, hogy kis bénagyerek meg hasonlók, változzak? Változzon a véleményük? Tudom nem miattuk kell változni, de hülyeség az, hogy nem érdekel mások véleménye.


2014. júl. 31. 19:55
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Mindenki véleménye nem fog megváltozni ha más leszel. Szerintem magát a személyiséget nem lehet megváltoztatni. De a dolgokhoz, az élethez való hozzáállást igen. A rossz tulajdomságokra is oda lehet figyelni és igen, a külsőn is lehet változtatni. Cáfolnám, hogy könnyen, de a magunkra fordított idő sohasem vész kárba.

Ezek viszont már mind a te döntéseid! Sok sikert a céljaid eléréséhez!

2014. júl. 31. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm, természetesen úgy gondoltam megváltozni, hogy eddig egy elég úgymond búvalbaszott személyiség voltam ha lehet így mondani, igaz, nem magamtól, hanem a családom tett ilyenné, de tudom, hogy egy életvidám, mosolygós nevetős embert mindenki jobban szeret.
2014. júl. 31. 20:37
 3/5 anonim válasza:
100%

Én is pont ezen az úton járok mint te, és nagyon remélem, hogy vezet valahova. A "személyiséget" szerintem nem lehet megváltoztatni, sőt, nem is kell, de a világhoz, másokhoz való hozzáállást igen. A dolog fejben dől el, akarat kérdése, tehát lehetséges.

Én is egy fél éve jöttem rá, hogy nem olyan vagyok, mint amilyen szeretnék lenni, és hogy saját magamat zárom bele egy szerepbe, amit már nem szívesen viselek.

Azt nem tudom, hogy 1 év vagy 100, de szerintem meg lehet csinálni, csak kitartás kérdése. Vigasztaljon a tudat, hogy te már legalább rájöttél, hogy magadnak kell megváltoznod, és nem a világot a rossz dolgok miatt. Szerintem ez az egyik legfontosabb lépés ebben az egészben.

2014. júl. 31. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Saját példám. 18 éves koromig úgy éltem, hogy eljártam suliba meg hétvégén nagyszülőkhöz. Elmentem egyetemre, ahová úgy léptem be, hogy vége a 'remete' életnek. Azóta mindig mosolygok, nyitott vagyok, kezdeményezek beszélgetést, részt veszek minden programon még akkor is ha nincs hozzá kedvem. Mert hát ki tudja mi jó sülhet ki belőle. Addig nagyon szerettem egyedül lenni, ma már megőrülök tőle. Alapvetően nem változik a személyiséged, ezt már előttem is leírták, de ha mindig mindenben a lehetőséget látod, akkor sokkal boldogabb leszel.

Kérdésedre a válasz pedig: Sikerülhet :) Viszont az hogy lesz egy jó dumád- ne vegyél fel mű dolgokat, előbb-utóbb úgyis lehullik a maszk. Sok sikert! :)

2014. júl. 31. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, tényleg, nem gondoltam volna hogy kapok ilyen válaszokat. Megfogadom a tanácsokat, és okulok a dolgokból! :) Kösözönm szépen!
2014. júl. 31. 23:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!