Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » 2 hónap alatt teljesen megvált...

2 hónap alatt teljesen megváltozni. Hogyan kezdjek neki? Mit ajánlotok? Milyen tippeket, ötleteket tudnátok adni?

Figyelt kérdés

2 éve egy lusta,igénytelen zabagép lettem. nem kertelek, az én hibám, hogy hagytam elfajulni a dolgokat eddig, pedig észrevettem, hogy hízok, de nem érdekelt. Sikerült is 45 kg plus7t magamra szednem,jelenleg 105 kg vagyok. Régen sem voltam vékony, de heti 3-5X sportoltam, és volt egy nőies alakom. Tudom,hogy 45 kg-ot nem lehet 2 hónap alatt leadni, 1,5-2 év lenne az ideális. Viszont a tervem, hogy egy 15-20 kg-tól megszabaduljak a nyáron.

Van időm, tudok sportolni, és odafigyelni az étkezésemre.

Mit tegyek?Mit egyek?Mit sportoljak?


A másik, hogy amúgy is nagyon elhanyagoltam magam. Régen igényes voltam a külsőmre, 97%-ban kifogástalan volt. Most viszont mint egy kiélt 50 éves nő.

Barna hajam, barna szemem van. Most vágattam le a hajam, vállig ér, nem áll jól.

Mit tanácsoltok?Hogyan legyek újra NŐ? Ti mit csináltok, hogy szépek, igényesek legyetek?


Most szeretném elkezdeni a változást, ebben a pillanatban, nem várhatok tovább.(és van bennem egy jó adag bizonyítási vágy is a csoporttársaim iránt, szeretném "meglepni" őket az új külsőmmel. Elég 2 hónap az észrevehető változáshoz?


2012. jún. 30. 22:45
 1/6 anonim ***** válasza:

Nem vagyok nagy diéta meg mozgás guru, de én elsősorban azt tudom neked tanácsolni, hogy mindent részletesen tervezz meg és írd le azokat. Mi a célod? Miért? Mikorra akarod elérni? Ehhez miket kell megtenned? Mik azok amik hátráltatnak? Azokat hogy tudod legyőzni!

Ha ezeket tudatosítod magadban, sokkal könnyebben fogod elérni a célod, mert az agyadban tudatosodik!!! Nekem mindent így sikerült elérni az életemben, és most nem csak a fogyásra gondolok.

2012. jún. 30. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Smartguy86 ***** válasza:

Ennyi:

[link]

2012. jún. 30. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ha elszánt vagy, akkor igen, nagy változást lehet elérni ennyi idő alatt. Egyél kevesebbet, de ne koplalj. Ennél a súlynál így is bőven olvadni fognak a kilók. Célszerű sok zöldséget enni, a rosttartalmuk miatt gyorsítják az anyagcserét, no meg egészségesek és ilyenkor olcsók is.

Szánj időt a mozgásra, de ne erőltesd. Ha tudsz, menj el úszni akár minden nap, és minden nap sétálj egy-két órát, de tempósan.

A hajad egyelőre hagyd békén, nőjön egy kicsit, aztán nyár végén vágass egy jó fodrásszal frizurát.

Sokat dob még, ha lebarnulsz egy kicsit, illetve ha a bőröddel gondok vannak, azt kezeld, az ápolt, sima bőr széppé tesz.

Sok sikert! :)

2012. jún. 30. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

a legfontosabb hogy figyelj oda mit eszel!! aztán jön a mozgás!

az étkezéssel kapcsolatban próbálj minnél egészségesebben enni, ez nem csak segít lefogyni de szebbé teszi a bőröd,hajad, és a hajad akár gyorsebben is fog nőni a bevitt vitaminok miatt.én a kalóriaszámlálást ajánlom ,de ha nem akarsz örkre számolgatni azt ajánlom ne kezd bele és inkább ezt csináld:

reggelire egyél gyümit,igyálturmixot

ebédre próbálj vmi laktatót de mégis fogyisat enni pl :paradicsomos káposzta,rizs+csirkemell,párolt zöldség+ vmilyen hús

uzsira ehetnél megint gyümit , joghurtot, ilyen melegben 1-2 gombóc light-os fagyi mehet

vacsira is próbálhatnál lightosat enni pl : sali+hal,rozs/barnakenyér + sajt, sovány felvágott, paradicsom paprika ( de ez akár reggelire is mehet-mármint a szenya- és akk tízóraira gyümi )

üdítőkböl próbálj cukormenteset inni , a colábol is van a zero , vagy a light ezekben nagyoon sokkalkevesebb a kalória/cukor mint a simába és nekem izlenek is

-ha teát vagy ilyesmit csinálsz használhatnál édesítőt cukor helyett, tejből is vehenél 1,5-set

*van pl az abonett , nekem nagyon izlik főleg a pizzás és jó fogyis

*ezek mellé persze mozognod is kéne hogy feszesebb legél

*attól még h fogyizol ne koplal!!!nagyon sok következményei vannak (vsszahízod,eláll a menstruációt,fejfájás...)

*sok minta étrend van bár azokat ne vedd túl komolyan mert egész életedben nem tudsz egy menün élni , inkább tanuld meg a :mindenből keveset...

*néha-néha belefér a süti-csoki is ezekből is vannak már fogyisak pl étcsoki...csökkentett kalóriatartalmú édességek

*próbált többször keveset enni , és akkor NE egyél ha nem vagy éhes , nem véletlenül nem vagy az , mint már mondtam azért ne is koplalj

* a többször kevet se egy madáradagra számold hanem kb mint az öklöd mert kb.akkora a gyomrod, élvezz minden falatot és rágd meg jól mert már a szájban elkezdődik az emésztés

Remélem segítettem :))) és sok sikert ;)))

2012. júl. 2. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
az édességeket, és ropikat mindenképp hagyd el. az üdítőkkel is vigyázz, én személy szerint most nem fogyozom, de akkor sem iszom kolat, mert csak szomjasabb leszek rá. de még a nestea vagy a flakonos cappy is tele van cukorral. és otthoni teát szoktam lehüteni, nagyon jo, meg szeretem nagyon a bolero dzsuszporokat (sajnos ez sem a legegéségesebb). még egy egy literes dobozos dzsus is vagy 200 kaloria, ezzel is vigyázni kell. ha futni nem is birsz most (meg ekkora hőségben ne is tedd ennyi kilosan) tekerj esténkén. de semmiképp ne éhezz! szerintem ha elhagyod a ropikat meg hasonlokat, akkor már legalabb 5 kilot fogyhatsz, és ha kicsit sportolsz még +10et is akár.
2012. júl. 2. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Én is azt ajánlom, amiket előttem írtak, de én még ezket hozzátenném:

Minden étkezés előtt igyál meg egy pohár vizet (vagy esetleg más "fogyokúrának elmegy" folyadékot). Egyrészt a nagy meleg miatt, másrészt evvel is telítődik a gyomor, így fennáll az a lehetőség, h kicsit kevesebbet eszel :)


Egy fogyokúra elengedhetetlen része a mozgás. Ez bármi lehet:futás, biciklizés, úszás, torna.... de még a séta is. Ha esetleg elinte nem megy a futás, nincsen biciklid és nem vagy víz közelben, akkor csak tegyél jó, hosszú sétákat, esetleg túrát a hegyekbe. Én is eleinte a futáshoz nem volt (kedvem ill.) időm, mert egy egész héten át csak mentem ide-oda ügyeket intézni, ráadásul a nagy forróság idején, és ezalatt az idő alatt nemcsak megismertem a városomat, de fogytam is, pedig nem figyeltem, h mit eszek ezidő alatt.


És amikor már én is elkezdtem a fogyokúrát, egy füzetet is kerestem, amit kineveztem kajanaplónak. Mindig felírtam mit eszek, evvel lehet nagyon jól látni, h min és hogyan lehet változtatni, ha esetleg nem sikerül leadni a fölös kilókat.


Utolsó dolog: Rengeteg erőt és kitartást! :)

2012. júl. 3. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!