Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Mi vesz rá arra egy embert,...

Mi vesz rá arra egy embert, hogy öngyilkos legyen?

Figyelt kérdés

Az emosokat leszámítva.

Nem tudok elképzelni - igaz, nem is volt benne még részem - olyan élethelyzetet amire azt mondanám, hogy az öngyilkosság a megoldás.



2014. aug. 11. 10:47
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Iskolai kiközösítés, megaláztatás, szerelmi bánat, családtagunk elvesztése, vagy más szerettünk elvesztése.
2014. aug. 11. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Mindenkit ér megalázás néha-néha, akinek volt akárcsak egy kapcsolata a házasságán kívül azt éri szerelmi bánat is, az meg ha valaki meghal az az élet természetes része, ez nem ok az öngyilkosságra.
2014. aug. 11. 10:52
 3/16 anonim ***** válasza:
0%
Egy szó. Az ördög. Aki embergyilkos kezdettől fogva.
2014. aug. 11. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Rengeteg ok van.

Sokszor túlreagálja az illető, de ugye, az adott sötét állapotában elviselhetetlennek tűnhet egy múlékony vagy mások számára megoldható dolog is... Mindenesetre elég szerencsétlen dolog ez.


Viszont néha előfordul, hogy teljesen jogosnak tartom a dolgot. Pl. ha kezded elveszíteni az ép eszedet egy betegség miatt s tudod, hogy nincs gyógyulás. Én aztán nem akarnék roncsként tehernek lenni másokon, mindenkinek jobb lenne, ha meghalnék, amíg gondolkodó emberként tudom megtenni. Ugyanez a helyzet bizonyos betegségek esetében, amikor már nonstop szenvedsz, kegyetlenül s nincs esélyed gyógyulásra...

Extrébb esetekben az öngyilkosság megmenthet attól, hogy elkapjanak, megkínozzanak és elárultassák veled a társaidat...


Nekem elég nagy igényeim vannak az élettel kapcsolatban, én akkor is inkább a halállal szimpatizálnék, ha az alternatíva lábak nélkül létezés vagy hajléktalanság lenne. Én már csak ilyen, de ez van, egy bizonyos szint alatt inkább nem akarok élni, bizonyos dolgok nekem fontosabbak, mint másoknak.

2014. aug. 11. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a reménytelenség.
2014. aug. 11. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Sok minden. Attól, hogy te nem tudsz ilyen helyzetet elképzelni, még van.


Elöször is aki gyógyíthatatlan beteg, nagy fájdalmakkal - az nem igazán fog csak azért évekig,évtizedekig szenvedni, mert hátha egyszer mégis találnak majd valamit, ami segít neki, vagy aki nem képes emberi méltósággal élni, a mindennapok annyira megalázóak számára.


De aki depressziós (és a depresszió NEM anyi, hoyg rossz a kedve, hanem ennél sokkal komlyabb betegség, amin a gyógyszerek sem igazán segítenek), annak is komoly nehézség leközdeni azt a vágyat, hogy INKÁBB meghal, minthogy folyamatosan szenvedjen.


Ezen kivül van, akinek az élete teljesen összeomlott, neki sincs semmi kilátása arra, hogy valaha is jobb legyen.


Ezeket persze olyan valaki nem tudja elképzelni, aki nem volt még ilyen helyzetben.

2014. aug. 11. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!


Mutatok valamit:

http://www.gyakorikerdesek.hu/emberek__egyeb-kerdesek__59726..


A 6-os válaszoló én vagyok. Szerinted van elegendő okom az öngyilkosságra? Mert szerintem van... Persze nem fogom megcselekedni, mert ütközik az egyik legfontosabb elvemmel.

2014. aug. 11. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
7: Erről azt tudom mondani, hogy esetleg, megfontolnám, igaz elfogultan ítélek itt a fotelben a légkondi mellett, de az öngyilkosságok nagy része nem ilyen pl: az a kanadai csaj tavalyról "az internet áldozata" már nem tudom, hogy hívták
2014. aug. 11. 11:16
 9/16 anonim ***** válasza:
Mi vesz rá arra egy embert, hogy életben maradjon?
2014. aug. 11. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Kérdező!


Igen én is hallottam erről a kanadai emberkéről. Hát szerintem az ilyen emberek jelleme eredendően gyengébb. De ami még rosszabb, hogy nem ésszerűek. Én mindig is próbáltam racionális lenni, talán ez az ami megment engem...Nem tudom.

2014. aug. 11. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!