Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Jó visszaszólások idegesítő...

Jó visszaszólások idegesítő vagy ostoba kérdésekre?

Figyelt kérdés

Ilyesmikre gondolok, hogy mikor mész már férjhez, vagy majd ha gyereked lesz megtudod, mikor akarsz gyereket, miért nincs barátod, stb.


Önmagában ezek ártatlan kérdések lennének, de egy idő után nagyon idegesítő.

Főleg, mikor sokadszorra kérdezik rövid időn belül.


Ha valaki nem értené, hogy miért tartom idegesítőnek az ilyen kérdéseket: azért, mert általában olyan stílusban adják elő, mintha ez lenne a kötelességem és ha nem ezt csinálom az életben akkor valami baj van velem és csak lázadok (vagy "majd egyszer felnő"). Nem értik meg hogy többféle ember és többféle élet létezik a világon.


A lényeg, hogy nem gyerekes visszaszólások kellenek, mert én is bőven túl vagyok már a kamaszkoron, de azért legyen valami éle, hogy ne tudjanak visszaválaszolni, mert általában "egyszerűbb" emberek teszik fel a kérdést, akik nem tudnak (vagy nem akarnak) intelligensen társalogni tehát a hagyományos kommunikációs szabályokat nem veszik figyelembe.

(ja és olyan helyzetről van szó, hogy nem tudom csak úgy otthagyni őket, mert pl munkatársak, család stb)


Még egyszer: fontos hogy ne gyerekes vagy nagyon durván sértő kérdések legyenek, de legyenek hatásosak.

Előre is köszi.



2014. szept. 7. 12:06
 1/9 anonim ***** válasza:
Csak annyit kérdezz vissza, hogy "miért érdekes ez?". Erre adott válasza után már Te is tudsz valami jót mondani. Ha meg nem válaszol, Neked sem kell mondani semmit.
2014. szept. 7. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Ilyesmivel már próbálkoztam hogy miért érdekli őket. Általában egy fintor meg egy "most miért, nem lehet megkérdezni?" kérdés a válasz.
2014. szept. 7. 12:24
 3/9 anonim ***** válasza:

De ismerős a helyzet.

Általában én erre csak annyit mondok,hogy:

-az én életem, miért fáj az neked ,hogy én ilyen életre vágyom?

-megvan az oka ,hogy miért (karrierista életre vágyok, úgy hogy másokon a legtöbbet segítsek munkámból adódóan, a világból minél többet akarok látni, és nem 4 fal közé beszorítva lenni)

Aztán erre jön a válaszuk : fintorgás, bámulás ,mintha nem lennék ember, meg hogy biztos nem szeretem a gyereket( nincs semmi bajom velük, csak nincs meg bennem annyira az anyaiság(+ hormon problémáim miatt sincs meg bennem annyi női hormon),hogy megfelelően felneveljem, mert ugye azt nem olyan könnyű(Még ha sokan azt is hiszik, ezért van most ennyi elkallódott gyerek, tudom régen is volt , de manapság valahogy mégis rosszabb, mondom én ezt nagyon fiatalon).


Mai napig nem értem, hogy miért nem lehet elfogadni a másikat,ha ő nem olyan életet akar mint az átlag. Van olyan női ismerősőm,aki judozik, amolyan "nem retten el attól ha 2 nehéz szatyrot kell megemelni" (nem mellesleg én is ilyen vagyok). Tudtommal a 21. században élünk, de úgy látszik sokan valahol lemaradtak.


Folytathatnám azzal is,hogy miért nem akarok gyereket, de erre jönnének az anyatigrisek, akik leoltanának,hogy milyen embertelen vagyok, miközben nem is ismernek.


Visszaszólások , hát van amikor jól jön, de van amikor inkább jobb semmit sem mondani,hogy ne süllyedj le az ő szintjére.(Esetleg egy szemöldök felvonással elintézni)

2014. szept. 7. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Második válaszoló: Látom sok a hasonló tapasztalatunk.

Annyi, hogy én nem azt kapom meg hogy embertelen vagyok, hanem "majd ha felnövök megtudom". 26 éves vagyok de ennek ellenére ugyanezektől az emberektől megkapom hogy túl komoly vagyok amikor nem szórakozok velük együtt az ízléstelen vicceken vagy a paraszt (nem földműves értelemben)színvonalú benyögéseiken.


Igen, azt én is észrevettem hogy a gyerekcsinálás meg a szülés az megy, csak gyereknevelés mintha már fogalmilag sem létezne egyesek fejében, nem hogy még meg is próbálni rendesen csinálni.

2014. szept. 7. 14:55
 5/9 anonim ***** válasza:

Meg ez az egész gyerek téma ,egy megfelelési kényszer a társadalom felé...én meg nem nekik akarok megfelelni hanem magamnak.

Valahogy én úgy vagyok,hogy inkább segítek sok szegény családokon, gazdátlan állatokon(nem csak kutya,macska).


Azt az egyet nem értem még :

Miért van az ,hogy mi (akik nem akarnak gyereket) nem kritizáljuk, nem kötünk beléjük,hogy miért csináltak gyereket, de ők "éreznek" magukban annyit, hogy felrójják nekünk ?! Milyen jogon ? Ennyiből én jöhetnék azzal,hogy míg ő egy embert felnevelt,addig én több száz állaton, emberen segítettem....Jó persze ez így túlzás, de azért érthető valamennyire.

2014. szept. 7. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

- Mikor mész már férjhez?

- Majd szombaton...

(Az esküvők mindig szombaton vannak ugyebár :P)


- Majd ha gyereked lesz, meg tudud édesjányom!

- Ha gyerekem lesz, remélem nem leszek olyan mint te...


- Mikor akarsz gyereket?

- Abban a pillanatban, amikor a fizetésem ezt lehetővé teszi.

Vagy ha a fizetés már megvan:

- Abban a pillanatban, amikor hagyni fogom valakinek, hogy a punc.imba spricceljen...

(Utóbbit ajánlom, mert erre garantáltan köpni-nyelni nem fog tudni! :D)


- Miért nincs barátod?

- Azért, hogy legyen mit kérdezned, amikor találkozunk.

Vagy:

- Mert nem akárki kaphat csak meg. Nem Akárki még nem jelentkezett...


Egyébként tudnék még írni, de inkább leírom a tapasztalataimat: fanyar, száraz humorú, cinikus visszaszólásokkal operálj. Egyből befejezik és érzik, hogy úgy el tudod őket küldeni a pitsába, hogy alig várják majd az indulást :P Ugyanezeket a kérdéseket szoktam kapni én is, csak én a nemek harcában a másik tábort erősítem. Persze a válaszokat átírtam női-re, értelemszerűen nem ezeket szoktam válaszolni. :D Mondjuk a házasságosdinál pont igen, meg, hogy mikor lesz gyerek (fizetéses verzió), a többire férfiszemszögből válaszolok azért. Ja, és ne érezd úgy, hogy a véleményedért bocsánatot kell kérned, mert nem sérted meg őket, csak mondjuk paprikás f@.szkorbáccsal a hátukra csapsz egyet-kettőt, hogy az igazi okok nem pont rájuk tartozik. :)


Egyébként meg mondhatod nekik egyszerűen azt is, hogy semmi közük hozzá. Ez is működik. Rokonoknál is! Majd ha változás áll be, tájékoztatva lesznek a térfigyelő rendszer és kommunikációs hálózat által (nyuggerek) által.

2014. szept. 7. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
"Abban a pillanatban, amikor hagyni fogom valakinek, hogy a punc.imba spricceljen" Sokan már tablettát szednek, szóval ez így nem teljesen korrekt. Na meg elég prosztó is.
2014. szept. 7. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Igen, az idézett válasz az pont az a stílus ahová én nem akarok lessüllyedni. A többi viszont jó. Ilyesmiket kerestem. Köszi!

Jöhet még több is azért ha valakinek van kedve.

Sok mindenben jó vagyok de az ilyen jó visszaszólások a gyengéim, inkább előre felkészülök. Persze a mi közöd hozzá se rossz amolyan univerzális megoldásnak.

2014. szept. 7. 19:24
 9/9 A kérdező kommentje:

A másokon segítő, állatmentős válaszolónak meg válaszolom, hogy még akkor is ha segíteni akarsz másokon, ezzel nem is kellene mentegetőznöd (mert kicsit úgy hangzik).

Ha nem is hajlanál ennyire a mások segítése felé, (ha bántani nem bántasz senkit) akkor is ugyanolyan jogod van az élethez mint azoknak akik gyereket csinálnak.


Felhívás az érintettek számára: túlnépesedés van, a kötelességből való utódnemzés-szöveg csak tudatlanságot jelez.

2014. szept. 7. 19:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!