Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Már teljesen rámkaptak. Mit...

Már teljesen rámkaptak. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Az osztálytársaimnak ha kell, mindig segítek mindenben. Ha kajára kell pénz, akkor adok kölcsön, ha fájdalom csillapító kell azt adok, ha étel, ital, akkor azt, ha nincs írószer akkor meg azt, stb. Egy ideig szívesen segítettem nekik, de most az az érzésem, hogy rámkaptak. Lustaságból nem tesznek tízórait, nem írnak házifeladatot stb, folyton tőlem kéregetnek mindent. Nagyon kezdett idegesíteni és rosszul esik, hogy ilyen lazán kihasznalnak. És ha én véletlenül hibázom valamiben, akkor neg meg vannak sértődve. Nem tudom, hogy hogy kezeljem ezt a helyzetet harag nélkül...

#helyzetek kezelése #konfliktusok elkerülése
2014. nov. 18. 17:34
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Harag nélkül nem fog menni. Nem kell nekik segíteni. Én is így voltam eleinte. Majd elkezdett zavarni és nem segítek nekik. Mást nem tudsz tenni.
2014. nov. 18. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Gyakorold nyomatékosan mondani azt hogy _NEM_. Egyszerüen tárgyilagosan. Ha megkérdezik miért akkor valami egyszerü dolgot mondj. Pl nincs kedvem. Old meg magad. Ilyenek. Ha megkérdezik hirtelen miért váltottál mond hogy ilyen kedved van és kész. Lényeg hogy ne próbáld meg nekik elmagyarázni mert abba megpróbálnak belekapaszkodni hogy az miért is nem úgy van. Arra viszont hogy mert nem és kész így jártál nem lehet mit tenni.
2014. nov. 18. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
az ilyen emberek meg se érdemlik, hogy segítsenek rajtuk.
2014. nov. 18. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szerintem mondd meg nekik hogy nem segítesz többet mert kihasználva érzed magad. Ha megpróbálják kimagyarázni magukat akkor se engedj.


Ha visszaálltak a saját lábukra és neked is segítenének ha kellene akkor lehetsz ismét segítőkész, csak ne vidd túlzásba.


Ki is próbálhatnád hogyha valaki tollat kér hogy azt mondod most nincs extra, aztán ha megsértődik ezen mondhatod hogy ugyan miért, nem vagy a csicskása, nem tartozol neki semmivel.

2014. nov. 18. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én a helyedbe kérnék valamit cserébe. Én példàul amikor az egyik osztàlytàrsamnak, segítettem hogy jobb dolgozatott írjon füzeteket kértem cserébe. Egy màsik osztàlytàrsam ha szendvicset kértek tőle akkor pénzt kért cserébe. Tegyél te is hasonlót, ha meg haragudnànak ezért akkor mond meg nekik hogy valamit valamiért. Ez nem a màltai szeretet szolgàlat :).
2014. nov. 19. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!