Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Miért az internetet találja...

Miért az internetet találja egyre több fiatal alkalmasabbnak az ismerkedésre?

Figyelt kérdés

Én már nem vagyok fiatal, 38 éves vagyok, de még mindig személyesen teszek szert új ismeretségekre.

Úgy érzem a fiatalok már meg sem akarják próbálni, ha társasági életre vágynak, leülnek a géphez.

Egyre kevésbé lesznek képesek megítélni reálisan egy embert, nem értenek a gesztusokból, a testbeszédből.

Nem tudnak különbséget tenni valódi mosoly és műmosoly között, csak azt tudják, hogy ez nem tett smile jelet a mondat végére, akkor biztos bunkó.

Ma már nem azt kérdezik, hogy hova menjek, hogy barátokat szerezzek, hanem azt: Milyen oldalakra írjak, hogy barátokat szerezzek?

Nem válnak ettől egyre inkább antiszocializálttá az emberek? Nem korcsosul el egyre inkább a személyes kommunikáció?


2014. nov. 20. 12:32
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha valakinek ismerkedés a diszkó-iszunk,amennyit birunk szinten van, annak van esélye a személyes ismerkedésre.


Ha azonban ennél komolyabb elvárásai vannak a másikkal szemben, illetve az érdeklödési köre nem áltagos, akkor bnem igazán van lehetösége hasonló emberekkel megismerkedni személyesen, interneten viszont sokkal inkább.

Pl nekem is több hobbim van, amit az ismeretségi körömben senki nem oszt meg velem, interneten viszont sok olyan embert ismerek, akivel erröl (is) tudunk beszélni. Ezzel nem vagyok egyedül, és ezért az internet jó kiindulási alap

2014. nov. 20. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Manapság, mikor mindnekinek be van dugva a füle, mert zenét hallgat, nehéz odamenni bárkihez is. Az internetes társkeresőknek az az előnye is megvan, hogy olyan embereket is meg ud mutatni, akikkel amúgy nem találkoznál, mert nem ugyanarra jártok, vagy 2 kerülettel odébb lakik.

Ettől persze lehet, sőt kell is élőben is ismerkedni, és ha normálisan állsz a netes keresőkhöz, akkor ott is találhatsz társat viszonylag könnyen. 1-2 levél után meg úgyis személyes találkozó kell.

2014. nov. 20. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Ebben igazatok van, és ment is az zöld kéz, de amikor ezt a lehetőséget sem ismerik fel, az már elég gáz. Gyakran kérdezik meg itt a gyk-n fiatalok, hogy hogyan ismerkedjenek, én is mindig azt javaslom, hogy abban a témában kutakodjanak, ami érdekli őket.
2014. nov. 20. 13:16
 4/4 anonim ***** válasza:
neten ismertem meg a paromat. Egy het beszelgetes utan talalkozunk is, azota egyutt vagyunk. ha nem lenne net, nem ismertem volna meg, pedig egy vàrosban lakunk. :)
2014. nov. 20. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!