Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Hogy értessem meg olyan...

Hogy értessem meg olyan barátaimmal akik keresztények, hogy én nem szeretnék az lenni?

Figyelt kérdés

Legjobb barátnőm keresztény.

Megismerkedésünk után derült ez ki számomra,nem zavart.Elfogadtam.Többször bele szeretett volna vinni,de én nem akartam. Egyszer voltam gyülekezetbe,kíváncsi voltam,meg ha már annyira mondta barátnőm gondoltam elmegyek.


Aztán elég sok idő eltelt,hogy úgymond szüneteltette ezt a dolgot.


Viszont most lett egy keresztény fiú akivel jó barátok lettek,mellesleg barátnőm egyik barátnőjét érdekli a dolog. Ma 4-esben találkoztunk és időnként kellemetlenné vált a dolog. A fiú bele szeretne vinni a kereszténységbe,meg hogy járjak gyülibe stb.


Mondtam,hogy nem szeretnénk,de szerencsére a fő témánk más volt így terelődött rögtön ez a dolog.


Végül is a fiú meg a lány nem a barátom. Lánnyal 3x találkoztam eddig a fiúval egyszer.


Nem tudom,hogy értessem meg velük,hogy nem szeretnék ebben részt venni.


Én csupán csak nem akarok úgy élni,hogy húú ez is bűn húú az is stb. Meg kiskoromban mamám rám és húgomra tukmálta a hittant,2x ha voltam. Olyan szinten megutáltam ezt,hogy nem szeretnék ebbe benne lenni.

Na meg a nagyszüleimen kívül senki sem hites,vallásos stb


Remélem,hogy a barátságunk barátnőmmel ez miatt nem fog tönkre menni :/


Valaki volt hasonlóban? Mit tegyek?


2014. dec. 17. 23:16
 1/9 anonim ***** válasza:
Annyit tehetsz, hogy ragaszkodsz a véleményedhez.Ez nem csak vallási kérdésekre, hanem az élet összes területére igaz.Egyszerűen állj ki amellett, amit te szeretnél.Ha a lány tényleg a barátod, akkor meg fogja érteni, ahogyan te is megértetted, hogy ő keresztény.Ennek nem lenne szabad akadályoznia a barátságotokat.
2014. dec. 17. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Eddig se "hagyott el" azért amiért engem ez a dolog annyira nem érdekel. Csak eddig nem volt több keresztény barátja akikkel össze jár.Voltak neki,de mind messze volt.Most már van és sokszor találkozik velük.Nem zavar,nem vagyok féltékeny.Csak annyiból félek,hogy majd jó részt inkább velük szeretne lenni,mert ez neki nagyon fontos az életében,szinte legfontosabb,hogy Istenben van.

Nyilván jobban megértik őt a keresztény barátai bizonyos dolgokban.Mint én aki ehhez nem ért.

2014. dec. 17. 23:30
 3/9 anonim ***** válasza:

Ezt csak egyenesen én határozottan lehet megoldani, másképp nem.

Ha próbálod udvariasan kerülni, vagy "most nem érek rá" és hasonló kifogásokkal kihúzni magad, akkor azt hiszik, hogy majd meg tudnak téríteni.

kedvesen, de határozottan mondd meg, hogy ez téged zavar, nem érdekel, ha nem tudják a véleményed tiszteletben tartani, akkor a legnagyobb sajnálatodra meg kell szakítani velük a kapcsolatot. Döntsék el, hogy elfogadnak-e így, vagy nem vagy számukra fontos.

2014. dec. 17. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nem értem mi a problémád, ha annyira nem is erőltetik ezt meg a téma is gyorsan elment, akkor mi a baj? Úgy csinálsz, mintha valami hittérítők állnának az ajtódba minden nap:D Holott még csak alig találkoztál velük. Egyébként is a keresztény emberek nem térítenek, ez valami szektaféleségek szokása.
2014. dec. 18. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nem akarok unnepronto lenni, de a keresztenyek nem gyulekezetekbe, hanem templomba jarnak. Rohadtul nem ugyanaz.
2014. dec. 18. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
szerintem a helyzet az, hogy ncisnenek barátaid, ezért töltöd az időd ilyen emberekkel.
2014. dec. 18. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Mint írtam innen egy lány van akivel 1,5 éve legjobb barátnők vagyunk. A többi nem a barátom csak barátnőmnek barátai.


És de ők gyülekezetbe járnak,van aki templomba van aki gyülekezetbe!


És nem azért vagyok velük,mert nincsenek barátaim, jó olyan igazi barátaim nincsenek,csak haverok. De inkább legyen egy igaz barátom mint sok hamis ;)

2014. dec. 18. 10:44
 8/9 anonim ***** válasza:

En kereszteny lany vagyok, es a gyulekezet, a hit, illetve a "mennyorszag"nem eroszakos! Tehat erõvel megtėriteni embereket nem lehet.

szabad akaratott adott az isten, valaki elfogadja valaki nem.

ha valaki nem akar megterni nem lehet eroszakal odavezerelni az ur elė!

Szepen illedelmesen elmondod osszinten, bocsi engemet nem erdekel a kereszteny elet , nem akarok jarni gyulekezetbe stb, ezt megfogja , meg kell erteni! Szabad akartja van minden embernek,


a kereszteny kozossegrol, baratsagrol csak annyit, hogy igen nekik tobb lesz a tema, jobban eltudnqk beszelgetni mint mondjuk majd veled.

ez hasonlo a fekete feher szinhez, ellentetes.


Mert amit teged nem erdekel a kereszteny elete, addig a keresztenye sem fogja erdekelni a vilagi eleted

mert amit elkovetsz ami isten elott nem kedves, olyanba nem lesznek a tarsaid.

aki megter az a vilagtol elfordul.

2014. dec. 18. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Még annyit hozzátennék, hogy szerintem egy barátságot nem kellene vallási alapokra építeni.

A közös élménynek kellene meghatározónak lennie.Lehet mást is csinálni a templomba járáson kívül, és bőven van téma a kereszténységen túl is.Erre kellene fókuszálni, amit közösen csináltok.

A spektrum pedig eléggé tág ahhoz, hogy neked se kelljen olyasmit csinálni, amit nem akarsz és ő sem megy szembe a vallásának az elveivel.Annyi, de annyi mindenről szólhat egy barátság, hogy ennek a vallási dolognak nem is kellene benne számítania.

Azért értem én, hogy neki nagyon kényelmes lenne, ha te is az ő vallását követnéd és veled is egész nap csak erről kellene beszélgetnie, mint a többi barátjával, de ez nem te vagy.Te a barátja vagy, nem pedig a teológiai beszélgetőpartnere.Ha ő még nem jött volna rá a különbségre, akkor ideje megbeszélnetek a dolgot.

2014. dec. 18. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!