Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mit tegyek, hogy ne romoljanak...

Mit tegyek, hogy ne romoljanak el a kapcsolataim a barátaimmal? 28 éves vagyok, és mióta elkezdtem dolgozni (5 éve), azóta lemorzsolódtak a haverok. Már csak a 2 legjobb haverom maradt, akivel heti szinten tartjuk a kapcsolatot.

Figyelt kérdés
Mi hárman 20 éve ismerjük egymást. (iskola, foci, csajok, nyaralások, stb.). Viszont egyre inkább úgy érzem, hogy most a pénz közbe fog szólni. én jóval többet keresek náluk, már 2 éve vezetői pozícióban dolgozom. és jobban haladok a dolgaimmal. (idén vettem egy régebbi családi házat - jövő tavasszal kezdem el felújítani, van egy drágább autóm) és érzem rajtuk, hogy kicsit féltékenyek, irigyek. szóval az érdekelne, hogy más volt-e már hasonló helyzetben és ő hogyan oldotta meg? teljesen tanácstalan vagyok..
2014. szept. 6. 06:36
 1/3 anonim ***** válasza:

Van ez így...


"Sorra tűnnek el mellőlem a srácok mindegyiknek jobb dolga akadt. Zajos magányban foszforeszkálok a sápadt fényű telihold alatt."

2014. szept. 6. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nehéz dolog ez. Én sosem voltam túl extrovertált, alapvetően az emberek többsége kedvel, mert mindenkivel igyekszem kedves lenni és segítőkész, de akit barátnak mondanék, nem pusztán havernak vagy ismerősnek, az kevés van. (Hozzátartozik, hogy sokszor megyek külföldre a párom miatt, szóval nehéz utolérni is.)

Én azt látom, hogy aki tényleg barátod, az ott fog maradni. Ha csak 1-2 ember is. Idővel túllépnek az irigységen is, ha megmaradsz olyannak, amilyen vagy, és nem leszel képmutató. A többiek pedig majd jönnek később, amikor újabb és újabb fejezethez érsz az életedben. 21/L

2014. szept. 6. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Légy büszke arra, amit elértél. Ez fontos. Valamint közvetítsd feléjük, hogy számíthatnak a barátságodra körülményektől, változástól függetlenül.


Tudod a változáskor sok minden kiderül. Hagyd, hogy feldolgozzák a frusztrációjukat, és elfogadják, hogy nekik máshogy alakult/alakították életüket, mint te. Ne az (átmeneti)irigységükre koncentrálj.

Megkérdezheted magadtól, hogy fordított helyzetben, te hogy élnéd meg a dolgot.

2014. szept. 7. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!