Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Mi az oka a fiatalok mobilfügg...

Mi az oka a fiatalok mobilfüggőségének?

Figyelt kérdés
Nem elítélni szeretném, hanem tényleg megérteni. Van olyan alternatív iskola, ahol a tanárok nagy nehezen elérték, hogy a gyerekek naponta 45 percre tegyék le a mobilt. De akkor is ott kell hogy legyen a közelükben, nem kerülhet el túl messze tőlük. Vagy fölszáll az ember valami közjárműre, és mit lát? Mindenki elmerülve a kis bizbasz nyomogatásába. Avagy házibulin föltűnik pár huszonéves: ott vannak veled, de állandóan előttük a mobil, és hiába vannak társaságban, időről időre el kell tűnjenek a mátrixban. Mintha az agyuk egy részét kívülre helyezték volna. Szeretném megérteni.

2015. jan. 8. 16:08
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%

Én nem vagyok se fiatal se mobilfüggő, így passzolom a kérdést. :-)

Csak Csókfüggő vagyok, de azt meg a párom nem érti meg...

37/F

2015. jan. 8. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Én azért annyira nem vagyok függő de pl buszon én is mobilozok. Inkább beszélgetek valakivel vagy híreket olvasok mint nézzem a sok banyatankot.
2015. jan. 8. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Hát a buszon zenét szoktam hallgatni rajta,iskolában a szünetekben tény hogy sokat nyomkodom,vannak akikkel úgy beszélgetünk az osztályban,de különösebben nem igénylem a társaságukat.Buliban,ilyesmi mondjuk nem nyomkodom,max addig veszem elő mig megnézem mennyi az idő vagy ha valamiről beszélünk(pl foci)és megkérnek hogy ezzel kapcsolatban nézzek utána valaminek...

Nekem a bátyám nyomkodja állandóan.Hogy miért? Nem tudom,konkrétan azt reagálja hogy hadd csináljon már azt amit akar és akkor a telefonján amikor akarja+hogy ő igy is tud figyelni az emberekre pl buliban..17/L

2015. jan. 8. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Ne általánosíts, én nem vagyok mobilfüggő. Amúgy meg a chat és a facebook miatt.

(ne öregezzetek le, 20 alatt vagyok)

2015. jan. 8. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

4-esnél a pont azt hiszem. Ja meg mert most ez a divat.


Az én legjobb sztorim az, hogy két csaj beszélgetett facebookon, meg dobált fel képeket. Ritkán használom, de akkor pont fennvoltam. Viccelődtek, húzták egymást, meg írogatták, hogy milyen jó a meki. Közben kiderült, hogy egymás mellett vannak még mindig a gyorsétteremnél, és így hülyülnek egymással. Ráadásul 20 éves körüliek. Most mit lehet erre mondani?

2015. jan. 8. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Előző: azért tettem föl a kérdést, mert egy hasonló értetlenkedő megnyilvánulásom után valaki jól lecseszett, mondván: ne ítélkezz, próbáld megérteni, miért csinálják. Hát, épp ezen vagyok...
2015. jan. 8. 16:48
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Én se tartom magam függőnek, néha otthon felejtem a telefonom és cseppet sem hiányzik, de lassan már nincs más módja a kapcsolattartásnak. Pedig én már nem vagyok tini, pont ez az. Minden barátom dolgozik, sokan külföldre költöztek, és így még tudjuk napi szinten tartani a kapcsolatot. A másik ok, pedig az unalom. Nem új keletű, hogy reggel a metrón nem a csöveket bámulja valaki, csak most nem újságot vesznek az emberek, hanem a mobilon olvasnak vagy beszélgetnek.


A probléma csak akkor van, ha valaki a mobilja rabja. Én se bírom, ha elmegyek valahova beülni, és közben a másik fél neki áll telefonálni mással, aztán viberezik és elmegy fél óra, amíg lefotózza az italát.

2015. jan. 8. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

"Van olyan alternatív iskola, ahol a tanárok nagy nehezen elérték, hogy a gyerekek naponta 45 percre tegyék le a mobilt."


Nem tudom a mai iskolák hogy működnek, de anno tőlünk simán elvették a mobilt, ha valaki nyomkodta. Vagy max az asztalra tehettük ki.

2015. jan. 8. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Utolsó:Órán nálunk is elveszik ha valaki nyomkodja,csak azt látom hogy sok tanár nem figyel,nem veszi észre...3-as voltam.
2015. jan. 8. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Én meg direkt nem igényeltem netet a mobilomra, pedig megtehetném. Nekem bőven elég, amennyit otthon netezek a gépemen. Utazás közben e-bookot olvasok mobilozás helyett, szóval van kiút, más módja az utazási idő eltöltésének, csak akarni kell.
2018. márc. 11. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!