Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Szórakozóhelyen bemutatkozás,...

Szórakozóhelyen bemutatkozás, mit illik (dr. Cím)?

Figyelt kérdés
Mennyire ciki buliban/szórakozóhelyen ismeretlen embereknek úgy bemutatkozni, hogy említem a dr. címemet is? Nem fogják azt hinni, hogy nagyképű vagyok? Vagy ne is mondjam?

2015. jan. 16. 09:20
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Hát szerintem elég gáz.
2015. jan. 16. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
76%

De, azt fogják hinni. Szórakozóhelyen, ismerkedésnél a nevedre kíváncsiak az emberek, nem a titulusokra, bazz! :D

Munkahelyen, tárgyaláson, konferencián, előadáson persze lehet fontos, hogy ki milyen "rangban" van, de informális helyen csak hülyének néznek :D

2015. jan. 16. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Becenév elég.
2015. jan. 16. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez szubjektív, mindenki máshogy fogadja be a dolgokat. Engem nem zavarna, de elég a becenév is. Ahogy érzed. Ha már megszenvedtél érte, nyugodtan odateheted. Ez a valóság, nem kitalálod, hogy neked van olyanod.
2015. jan. 16. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
83%

Én is ezen gondolkodom, majd meglátom, milyen fogadtatásban fog részesülni.

Sajnos ebben a világban nagyobb előnyt élvez a VV, mint a DR. :/

2015. jan. 17. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem felesleges. Ha ismerkedésről van szó, úgyis kiderül majd a foglalkozás is, akkor pedig egyértelmű lesz, hogy valaki doktor, vagy nem. Családban van egy jogász, egy orvos és egy másik, aki posztgrad szerzett doktori címet. Egyikőjüket sem hallottam bemutatkozni titulussal együtt. Még egyetemen sem tapasztaltam ilyet, a professzor-doktor-PhD fokozatokkal rendelkező tanszékvezető egyetemi tanár is csak a nevét mondta el első előadáson amit tartott nekünk. Pedig mi csak vacak kis hallgatók voltunk :)
2015. jan. 17. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Én soha nem használtam, mert baromira idegsít az ilyesféle rangkórság. Ha mélyebb ismeretségre kerül sor, úgyis kiderül előbb-utóbb, ha meg nem, akkor mi köze bárkinek is a végzettségemhez? Meg aztán hogy hangzana, hogy "szia, dr. Ezésez vagyok."
2015. jan. 17. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Jajj, Miquel vagy ki?? :DD te meg pont Dr. vagy, hagyjuk már :DD ne nevettess :D
2015. jan. 18. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Vagyunk itt egy páran. Persze elhinni nem muszáj. :))
2015. jan. 19. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!