Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Ha új suliba megyek, és a...

Ha új suliba megyek, és a tanár az óra elején bemutatkozik nekem mint újnak, hogy "xy vagyok, én tanítom ez és ezt a tárgyat", de engem nem kér meg, hogy mutatkozzam be, akkor is illik mondani a nevemet?

Figyelt kérdés

2014. márc. 14. 10:43
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha csak te vagy új, akkor igen.
2014. márc. 14. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha valaki korábban ilyesmiről számolt be, az azért volt, mert a tanár nevelőként/pedagógusként példát akart mutatni a helyes viselkedésről. Vagyis látta, hogy az új tanuló tudatlan és bizonytalankodik.

Ha veled is hasonló eset történik, ne várd meg, hogy szégyenszemre ő mutatkozzon be elsőre és ráadásul még meg is kelljen kérjen (mint egy kisbabát), hogy mutatkozzál már be - hanem állj meg előtte és udvariasan mondj valami ilyesmit: Jó reggelt, tanár úr. Én vagyok itt az új tanuló/osztálytárs, Kovács Erzsébet a nevem.

2014. márc. 14. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Persze, mindenképpen szeretnék udvarias lenni, csak amikor zavarban vagyok, akkor az adott helyzetben nem mindig kapcsolok, hogy pl a bemutatkozásnak mikor van itt az ideje, és nem akarom, hogy hülyén jöjjön ki a dolog. Hátha pl a tanár már rögtön belefog a mondandójába, ahogy bejön az osztályba, és akkor nem merek közbeszólni. Vagy még óra előtt várjam meg az ajtóban? Tudom, nem egy egetverő probléma, csak nem szeretnék rossz benyomást kelteni.
2014. márc. 19. 07:37
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell sokat parázni rajta. Úgy csinálod majd, ahogy adódik...

Ha a tanár rögtön belefog a mondandójába, akkor nyilvánvaló, hogy nem szakítod meg. Későbbre halasztod, pl. óra utánra (ha még maradt valami mondanivaló). Amikor én iskolát váltottam, az új osztályban az első óra elején magam álltam fel és fennhangon bemutatkoztam. Meg is dicsért a tanár és az osztályban is jó, baráti hangulat lett).

Ha úgy adódna, hogy korábban, óra előtt összefutnál vele a folyosón (netán megvárnád az ajtóban) az nem olyan "igazi".

Az osztály előtt amúgy is be kell majd mutatkoznod - így tehát kétszer fogsz bemutatkozni... (egyszer a tanárnak, egyszer pedig a tanár jelenlétében az osztálynak).

Varázsolj te magad egy ünnepélyes pillanatot és az elsú óra elején állj fel (nagy csend lesz) és egy-két mondattal mutatkozz be mindenkinek.

2014. márc. 20. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2014. márc. 21. 10:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!