Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Mást is "megbénít", ha társasá...

Mást is "megbénít", ha társaságban fényképezik és tudja, hogy a fotó pl. a facebook-on fog landolni?

Figyelt kérdés
El vagyok keseredve, mert szörnyű a fényképarcom (100-ból egy fotó, ha jól sikerül...), és az elmúlt lassan 29 év rossz tapasztalatai kiépítettek bennem egy elég szerencsétlen reflexet: amint elkezdenek engem (is) fényképezni,tök merev leszek, kényszeredett fejet vágok stb., és ezért szinte mindegyik fotó rosszul sikerül. Az a vicces, hogy tükörben teljesen másképp nézek ki, ráadásul a valóságban is csinos/szép vagyok, csak a fotók lesznek mindig szerencsétlenek. Közösségi oldalra is csak egy-két képet tettem fel magamról, és ha családi eseményen vettem részt, ahol fotóztak, ha lehetett, megkértem az illetőt, hogy engem lehetőleg semelyik fotón ne jelöljön meg, míg nem láttam.:D És ez eddig működött is. De mostanában sok olyan rendezvényre vagyok hivatalos (pl. osztálytalálkozó), ahol mindenki fényképez, és még haza se mentünk, de már tölti fel a képeket facebook-ra és persze taggel... Engem alapból feszélyez a fotózás, az ilyen merényletek meg pláne. :( Természetesen, nem akarok hülyét csinálni magamból, ezért nem kérhetek meg egyesével mindenkit, hogy engem ne fotózzon, de rossz érzés, hogy ennyire befolyásol a külvilág, és hogy ilyen hülyeség is abszolút elronthatja az estémet. Nem tudom, mit tehetnék, hogy ne érezzem rosszul magamat, laza tudjak maradni, és vhogyan a rólam készült képek is az előnyös oldalamat mutassák... Igaziból, maga a gondolat is idegesítő, hogy akaratomon kívül szerepelni fogok egy halom képen, de ezen megpróbálok túllépni... Vkinek vmi tippje? Hogyan lehet fotogénné varázsolni a nem fotogén arcot?

2015. márc. 9. 16:59
 1/5 anonim ***** válasza:
csinálj szelfiket, érezz rá hogy milyen arcot kell vágnod ami jól áll, vagy hogy legyen a hajad, ami fedi, vagy ellensúlyozza a merevséged, bele fogsz jönni, a végén alig várod majd, hogy szerepelhess.
2015. márc. 9. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi, de nálam ez se működik. :( A selfie egyébként tipikusan az a "műfaj" sztem, amihez nagyon jó fényképarc kell. Amikor önmagamról készítettem időzített beállítással fotókat, azok is rémesek lettek. Persze, ennek az egésznek igaziból nem kellene, hogy legyen jelentősége, és régen nem érdekelt ennyire a dolog, de mióta mindent feltesznek fb.-ra, és megjelölik az embert sz.r fotókon, vhogy rosszul érint a dolog.
2015. márc. 10. 08:02
 3/5 anonim ***** válasza:

a tagelést le tudod tiltani, így a tudtod nélkül nem terjed jobban a kép, mint szeretnéd.


ha nagyon ciki a kép, akkor akár töröltetheted is a FB-al, de attól nem leszel népszerű a barátaid körében - bár egy idő után leszoknának róla, hogy fényképezzenek téged


próbálj nem törődni vele, fogadd el, hogy szar képek lesznek rólad és nyugtasson meg a tudat, hogy másokat se érdekelnek sokkal jobban a rólad készült képek. ha te nem foglalkozol vele, akkor más se fog


fotogénné úgy válhatsz, hogy elmész egy hozzáértő fotóshoz, aki tudja, hogy lehet rólad jó képeket készíteni. csináltass pár jó képet magadról és azokat használd profilképnek, a többivel meg ne foglalkozz

2015. márc. 11. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Pontosan ezt akartam én is javasolni, hogy menj el egy igazi fotóshoz! Olyanok készítenek rólad fotókat, akik annyit konyítanak a fotózáshoz, mint a részecskegyorsítóhoz. Egyszerűen nem értenek hozzá. Ha értenének, soha nem csinálnának többé selfie-t magukról, mert a fényképezés, az nem erről szól! Tehát, hülye feltételekkel, hülyén néz ki sok mindenki és nemcsak te!


Minél több szép kép készül rólad, annál jobban érezni fogod, hogyan nézz a gépbe, amikor fotóznak. A jó fotós szerint nincs olyan, hogy valakinek nincs fényképarca, ez csak az átlagember véleménye. Mindenkiről lehet jó és vacak képet is készíteni. Egy jó fotós azonban MEGLÁTJA azt, hogy mit és hogyan érdemes lefényképezni. Biztosan láttál már tablóképeket, szinte kivétel nélkül mindenki jól néz ki rajta. Szép ruha, mosolygás, beállított fények, testhelyzetek. Ez lenne a lényege. Nem azért kell elmenni lefotóztatni magad, mert "tyű, de jól nézek ki", hanem gyakorlásnak sem utolsó.


Ha nincs kereted erre, mert ez előfordulhat, akkor szerezz egy ismerőst, aki sokat fényképez, hátha elvállal ingyen. Egy ilyen, mindenkinek jót tesz, alanynak, fotósnak egyaránt. Én is csináltam ilyet, a lány kb 15-el volt fiatalabb, mint én. Lett belőle egy-két nagyon jó kép, a többi meg átlagosan elviselhető, egy-kettő meg nagyon rossz. Csak az akkor még filmre ment ... Most könnyebb megtekinteni a végeredményt, rögtön tudsz változtatni. És nagy igazság, hogy az ismétlés a tudás anyja! Gyakorolni kell és jobb leszel a fényképeken.


A nejem egy ideig tiltotta, hogy a gyerekekről fényképet tegyek fel a facebookra. Csak az osztálytársak, a tanítónő, mindenki felrakta. Be kellett látnunk, hogy elkerülhetetlen. Ha nem is nevezik meg az embert, akkor is ott van.

2015. márc. 18. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Kedves Utolsó! Nagyon köszönöm a választ, megfogadom a tanácsodat!
2015. márc. 20. 15:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!