Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Aki egy kicsit más, mint a...

Aki egy kicsit más, mint a többiek, miért földi pokol az élete nagyrésze?

Figyelt kérdés
Egyszerűen képtelen vagyok a korombeliekkel kapcsolatot kialakítani, ezért nincs akire támaszkodhatnék és nem is lesz... Azért mert alacsonyabb az EQ-m mint másoknak, magasabb az IQ-m. Képtelen vagyok arcokról rendesen olvasni. Csak azt tudom megmondtani, ha valaki szomorú, vagy boldog. Tehát egy csomószor félreértek kb. minden ilyesmit. Másrészt nem tudom mikor kell megszólalni és általában a megszólalásaimat offenzívan veszik, közben én nem annak szántam. Hogy tudnék fejlődni? 14F
2015. márc. 30. 22:44
 1/7 anonim ***** válasza:
Én is ilyen voltam. Vegyél vissza a megszólalásokból, figyeld mások kommunikációját. Ha megsértenek, ne sértsd vissza többszörösen, ne akard a hibát másokban se és magadban se mindig megtalálni és analizálni. Ha rossz kedved van és úgy érzed senki nem ért meg, akkor se vágj fancsali képet, mert nem fognak szeretni és kikerülnek. Próbálj elvegyülni, vidám lenni, és ne túl komolyan venni másokat, a véleményüket, meg az életet. Akkor jobb lesz.
2015. márc. 30. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Sheldon Cooper?
2015. márc. 30. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
A bit...
2015. márc. 30. 23:46
 4/7 A kérdező kommentje:

Csak Sheldonnak van doktorija és nem kellett 14 évesen gimiben szenvednie, mert már akkor volt doktorija (ugye?).

Illetve Sheldonnak van még egy menő Alienware laptopja. Másrészről meg nem szeretem annyira a vonatokat.

2015. márc. 30. 23:48
 5/7 anonim ***** válasza:

Én is hasonló voltam. (15-os szórású skálán) 140-es IQ, az van is, és ezzel együtt kiskoromban enyhén aszpergeres tüneteket mutattam, na az már szerencsére többnyire nincs meg. Hasonlónak hangzanak a Te problémáid is, általában az ilyen társas léttel, emberi kapcsolatokkal nem vagy teljesen rendben.


Sokat nem segít de tudd, hogy ez idővel csak jobb lesz, főleg ha magad is próbálsz változtatni rajta. Jókat mondott az egyes, azokat kövesd, a lényeg hogy légy picit passzívabb, ugyanakkor figyelj oda mások kommunikációjára, próbáld meg ésszel, IQból megtanulni azt ami neked nem természetes.

2015. márc. 31. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

"Csak Sheldonnak van doktorija és nem kellett 14 évesen gimiben szenvednie, mert már akkor volt doktorija (ugye?)."


Te is koncentrálj a tudományos előmenetelre. Szerintem baromira nem baj, hogy nem vagy szociábilis annyira. A világot nem a hülyeségről pletykáló keretének viszik előre, hanem az olyan emberek, mint te. Szociális skillekre később úgyis magadtól is szert fogsz tenni. Az sem baj, ha csak az egyetemen. Én is csak a késői huszas, korai harmincas években lettem igazán szociábilis, munkám miatt.


"Illetve Sheldonnak van még egy menő Alienware laptopja."


Vigasztaljon, hogy azt a gépet egyszer Wolowitz az ölébe vette pucéran, és emiatt Sheldon túladott rajta. :) Meg majd lesz neked is olyanod. Olyan is, amihez nem ért hozzá Wolowitz turtleneck stílusú genitáliája.


"Másrészről meg nem szeretem annyira a vonatokat."


Az nem is baj, mert az már tényleg túlzás.

2015. márc. 31. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
:) nekem is volt ilyen kis elvont korszakom tizenévesen. Ezek csak a szokásos tini problémák. Majd elmúlik.
2015. márc. 31. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!