Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Mit tegyek ha rendszeresen...

Mit tegyek ha rendszeresen megaláznak akár nyilvános helyen is? Védjem meg magam vagy inkább hagyjam?

Figyelt kérdés
Már állatalános iskolában is volt 2 nagyobb korosztályú gyerek aki megalázott a testalkatommal és a nevemmel kapcsolatban iskolán kívül volt, hogy meg is fenyegettek. Mikor ők elballagtak bíztam benne, hogy vége. Mikor bekerültem középiskolába új baráti társaságokat ismertem meg, de aaz egyik társaságban ők is benne voltak így újra kezdődött minden. A mai napon is a vonaton a nevemet kiabálva nyilvánosan aláztak meg. Mitt tegyek szóljak vissza, esetleg hagyjam rájuk?

2015. jún. 7. 18:01
 1/4 anonim ***** válasza:
Szólj a szüleidnek, hogy ők szóljanak a 2 gyerek szüleinek, hogy ne sértegessenek a vonaton. Ha benned van elég mersz, hogy szólj a szüleidnek, és a szüleidben van elég mersz, hogy szóljanak a 2 gyerek szüleinek, akkor megoldódhat a probléma.
2015. jún. 7. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is sok (rengeteg) ilyen gondom volt, így tapasztalatból mesélek.

Azt a hibát többen elkövetjük, hogy amikor bántás ér minket arcban vagy szóban lereagáljuk. Szórakoztatja őket, ha látnak mérgesen vagy szomorúan.

Édesanyám egyik nap azt mondta nekem: "Kicsim nagyon sajnálom, hogy ez történt. De ilyen kor tudod mit kell tenni: levegőnek nézni őket. Ha egy faarcú, néma és süket valakit szeretnének bántani akkor ma már nem lenne egybe a játékbabájuk."

És mikor én is faarcú, érzelemmentes süket lettem velük szemben, abbahagyták.

Ha szeretnél még, nyugodtan írj.

2015. jún. 7. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ne hagyd magadat, nem szabad éreztetned, hogy rosszul esik, mert az ilyen grand senkik mindig a sebezhetőségre ugranak. Visszaszólhatnál például olyasmit, hogy "én a nevemet bármikor megváltoztathatom, te viszont örökké ekkora f#sz maradsz", szép szóval ebben a helyzetben úgysem mész semmire.
2015. jún. 7. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Ki kell állni magadért, ennyi az egész. Én lány vagyok, szerencsére az a talpraesett fajta mert fiús családban nőttem fel és megtanultam verekedni is, meg karatézni is járok, szóval meg tudom védeni magam fizikálisan még a fiúktól is.

Engem eddig egyszer piszkáltak még általános iskolába a fiú volt az osztály nagymenője, mindig a hajamat húzgálta. Az egyik napon megelégeltem és elkezdtünk verekedni de úgy rendesen, nekem utána hetekig kék zöld volt a testem, neki meg betörtem az orrát, na azóta senki nem kötözködött velem, sőt a nagymenő srácot kb halálra cikizték mert megverte egy lány :)

Állj ki magadért és nem fognak bántani.

2015. jún. 7. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!