Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Titeket ért már megkülönböztet...

Titeket ért már megkülönböztetés amiatt hogy mások vagytok és nem tehettek róla? Lehet kompenzálni?

Figyelt kérdés

Rajtam sajnos egyből feltűnik hogy más vagyok mint egy átlagos ember, és akiket jobban megismerek, az emberek nagyjából fele be is vallja hogy "nem voltam valami szimaptikus" mielőtt jobban megismert volna. Egyrészt azért mert aspergeres vagyok, másrészt meg gyerekkoromban USA-ban éltem, így élő beszédben gyakran elkezdek akcentussal beszélni, vagy magyarul nem létező kifejezéseket használni.


Ebből persze az Asperger a nagyobb baj. Sajnos észrevettem hogy teljesen más logikával gondolkozom, így gyerekként lehetetlen volt velem barátkozni. Azóta persze megtanultam, hogy engem abszolút nem érdeklő témákról (ami a beszédtémák 90%-a) is lehet beszélgetni, hogy stilisztikailag több lépcsős gondolatmeneteket ki kell hagyni a beszélgetésekből (tehát mindig csak az aktuálisan elhangzott dolgokra reagáljak), hogy a számomra érdekes tárgyajat ne szagoljam meg / nyaljam meg / fogdossam össze, hogy az illemtan szabályait be kell tartani akkor is ha funkcionálisan semmi értelme, stb stb...


Amerikai akcentus zavaró, de így jó pár év után teljesen érthető a beszédem, csak oda kell figyelnem hogy ne "engedjem el magam".


2015. jún. 15. 11:52
 1/2 anonim ***** válasza:

Se Asperber betegségem nincs, se amerikai akcentusom mégis többször kirekesztődöm (kirekesztem magam) különféle társaságokból, mert egyszerűen sajnálom az időt rájuk, mert nem érdekelnek a témáik.

Ezt ne sajnáld! Inkább keress olyan embereket, akikkel közös témákat találsz, olyanokat, akik jó néven vennék, ha segítesz nekik az amerikai angolban.

2015. jún. 15. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Equem válasza:

Tisztellek azért, amiért ezt megteszed azért, hogy könnyebben beilleszkedj, pedig ez ugyan úgy elvárható lenne mástól, hogy tolerálják a gondolkodásod.

Ez már nagy segítség abban, hogy ne érjen megkülönböztetés.

Ami az akcentust illeti, elszomorít, hogy erre is koncentrálnod kell, mert olyan benyomást kelt, ami valakinek nem tetszik.

Talán ennyi erőfeszítést nem érdemel az, aki ezt kifogásolja.


Az lenne a legjobb, ha olyan társaságod lenne, akik így fogadnak el, és ne mindig Te változz. Engem érdekel más gondolkodása, és kellemetlenül érezném magam, ha nem mondaná ki, ami a fejében van a társaság miatt.

2015. jún. 15. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!