Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Aspergeres vagyok. Miért...

Aspergeres vagyok. Miért elutasítóak velem az emberek?

Figyelt kérdés
Mondani nem mondom senkinek hogy aspergeres vagyok, de az emberekből valamiért inkább ellenszenvet váltok ki. Az vagyok, mert orvos állapította meg. Az emberi kapcsolataim nem működnek. Sosem voltak barátaim, ellenben a visszahúzódásom miatt annál inkább gúnyoltak. A fiúk akikkel jártam pedig rövid idő szakítottak hülye indokokkal pl. túl jó vagyok hozzá. Pedig próbálkoztam már, volt már olyan hogy valakit leszólítottam, válaszolt és ennyi. Nem tudom mi többet tehetnék.

2015. jún. 22. 15:23
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
64%

Az emberek megérzik, ha nem vagy "standard", máshogyan működsz.

Nálam valamiféle személyiségizavar van, de még nem lett pontosítva...

Nekem mindig durva pluszmunkával járt, hogy be tudjak illeszkedni valahová, és az emberek nagy része még így elutasító volt. Úgyhogy belefáradtam és jó ideje szrok az egészre. Most meg az a bajuk. :)



Bár az Asperger-szindróma is elég tág.


Szerintem keress hasonló cipőben járó embereket.

Ez blog nagyon jó volt, sajnos a blogíró már halott.


[link]

2015. jún. 22. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
64%

Én is Asperger-gyanús vagyok, sose működtek az emberi kapcsolataim. Ha választani kellett valaki között, mindig én maradtam alul, a többit mondanom se kell.

Most pl. a munkahelyemen én voltam a jobb dolgozó (ugye az Asperger-ember 1-1 témába szeret belemélyedni, apróra elemezni, ez nekem nagyon megy és ott is ment) mégis azt a munkatársat tartották meg a munkakörben, aki fele olyan precíz és alapos volt, mert jópofa, könnyen eladja magát, közvetlen - ami én nem vagyok. Hiába voltam jobb, szorgalmasabb munkaerő.

Mondjuk megszoktam. Érdekes módon van barátom (ez is hosszú évek keserű csalódásai után) meg van 1 lány, aki szokott néha lógni velem, még ha barátnői szintre nem is emelkedett. szóval nincs lehetetlen, de tényleg nehezebb mint egy egyszerű, hagyományos embernek.

2015. jún. 22. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:

Sajnos jellemző ez a társas helyzetekben jelentkező furaság, szorongás. (Lazaság, közvetlenség hiánya.)

Nem biztos, hogy az ellenszenv amit tapasztalsz, vagy esetleg túl "sok" vagy nekik hirtelen - ezt se tudjuk bemérni (kinek-mit-mennyit).

Az emberek azzal kedvesek, aki kedves velük.

Válogasd meg jól a társaságod. A többieket meg tojd le.


Hát igen, megismersz új embereket, nem lehet azzal indítani, hogy "No és aspergeres vagyok!" Csak hát ez öncímkézés nélkül is látszik. Vajon melyik esetben elfogadóbbak, ha felvállalod önmagad, és magyarázatot adsz a másmilyenségedre, vagy ha csak úgy önmagad vagy?

Én sem tudom a választ a kérdésre.

2015. jún. 22. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
Mindig önmagamat adom és még sem fogadnak el.
2015. jún. 22. 19:36
 5/22 anonim ***** válasza:

én nekem még ilyen sincs, mégis elutasítanak mind :)


22f

2015. jún. 22. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:

azért ajánlok egy könyvet:

Ann Demarais · Valerie White

Első benyomás


enkóron fentvan :)

2015. jún. 22. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:

Nem tudom hány éves vagy, de vannak önismereti csoportok aspergeres fiataloknak. Lehet, hogy érdemes egyet bevállani, mert jobban megismered a saját reakcióidat a különféle helyzetekben. Az tudja önmagát adni, aki tisztában van a tulajdonságaival. (pozitív, negatív)


Akit én ismerek felnőtt aspergerest, már elég idős ember, nagyon sokat dolgozott az önismeretével. Ő már ismeri saját magát teljesen. Így nem érik meglepetések, sokkal többet ért ez emberek rekcióiból is.


Segítséget kell kérni. Terapeutával vizuális támogatással sok mindent át tudtok beszélni, értelmezni.

2015. jún. 25. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:

"vannak önismereti csoportok aspergeres fiataloknak"

- Konkrétabban merre, mikor?

"Segítséget kell kérni. "

- Ez is kb olyan, mint az előző - de ha mázlija van, akkor egy általános klinikai szakpszichológus is segíthet.

2015. jún. 25. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
Valami terápia kell,de ha van melletted olyan ember aki szeret,és kitart melletted akkor sikerül
2015. jún. 25. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
Pl serdülőknek van a SOTE gyermekpszichiátriáján! Felnőtteknek az autizmus alapítványnál érdemes érdeklődni.
2015. jún. 25. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!