Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Nem vagyok szép és alig van...

Nem vagyok szép és alig van már önbizalmam, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Már nagyon régóta úgy érzek, hogy nem vagyok jó semmiben (max. a beégésekben,bénázásokban és önmagam hülyévé tételében), nem vagyok szép, mindenki utál. Ezek miatt elég gyakran vannak a fejemben öngyilkossági gondolatok és úgy gondolom, hogy mindenkinek jobb lenne, ha nem lennék.

Sokszor olyan érzésem is van, hogy azért nem akarnak velem barátkozni, mert csúnya vagyok.. És ezt megfigyeltem már, hogy egy szép lánnyal érdekes módon mindig mindenki jóba akar lenni, mint egy kevésbe széppel. De miért?? Olyan elszomorító, mert én sosem leszek szép.

A másik problémám a legjobb barátnőm.. Ne értsetek félre nagyon szeretem.. de már egyre szarabb a kedvem, ha el kell mennem vele valahova. Állandóan őt nézik meg , mindenki vele beszélget és engem eszre se vesznek mellette. Meg mindig arról beszél, hogy ő mennyi mindenkinek tetszik, kikkel kavar és mennyi mindenkit hülyít, mert neki ez jól esik. Hát basszus én örülnék, ha egy fiú is beszélgetne velem nemhogy még játszadozzak is velük.

Sajnos nála ezek a dolgok napi témák, viszont én végighallgatom nem akarok veszekedést, abból, hogy elmondom, hogy ez nagyon zavar.

Visszatérve a fő gondomhoz.. Én már nemtudom mit tegyek. Ápolt vagyok, jól öltözködöm szóval nem ebből fakad a csúnyaságom, egyszerűen csak fura a fejem. Tehát a maximumot úgy gondolom kihoztam magamból, de mégse vagyok jó..

Utcán is sokszor olyan érzésem van, mintha azért néznének rám, hogy "jé, de ronda szegény". Emiatt már emberek közé sincs kedvem menni nagyon rossz érzésem van, ha néznek.


2015. jún. 30. 11:55
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:

16/L

bocsi ez lemaradt.

2015. jún. 30. 11:57
 2/12 anonim ***** válasza:
És miből gondolod, hogy csúnya vagy? Te gondolod magadról, vagy mondták már? Mert ha te gondolod úgy, akkor lehet, hogy már annyira elhiszed magadról, hogy tényleg úgy is gondolod és ezért nincs önbizalmad sem.
2015. jún. 30. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Mondták..
2015. jún. 30. 12:02
 4/12 anonim ***** válasza:
Pedig én nem nagyon tudom elképzelni, hogy valaki olyan csúnya lenne, hogy ennyire utálná mindenki és ennyire nem akarnak vele szóba állni.
2015. jún. 30. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Ha nagyon túlsúlyos vagy, az is lehet probléma.
2015. jún. 30. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Vékony vagyok nagyon és ez se tetszik magamon.
2015. jún. 30. 12:32
 7/12 anonim ***** válasza:

A fiúk általában a vékony lányokat szeretik, szóval ez sem lehet hátrány, hogyha nem vagy nagyon durván vékony.

Azt meg már sehogy nem tudnám elképzelni, hogy a fejed lenne annyira csúnya, hogy ne álljanak szóba veled. Bár ezt így látatlanban nem is lehet eldönteni.

Biztos nem vagy olyan csúnya mint azt hiszed magadról...

2015. jún. 30. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Akkor nem a kinézeteddel van a gond. Szerintem túl visszahúzódó vagy és nem állsz ki magadért. Emellett úgy látszik sokat aggódsz a külsőségek miatt.

Próbálj örömöt és értelmet lelni más dolgokban. Tanulás, hobbi és egyebek.

Barátkozni pedig önbizalom nélkül nem lehet. Ha mindig azzal vagy elfoglalva, hogy te hogy nézel ki, neked nem jön össze ez meg az, neked rossz; hogy foglalkozhatnál másokkal? Pedig egy barátság erről szól...

2015. jún. 30. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Amúgy, mint ahogy azt már a válaszaimban próbáltam leírni (2, 4, 7-es válaszoló voltam), szerintem ez egy nagyon erős önbizalomhiány... Meg a kérdésed leírásából is teljesen ez jön le.

Egyébként írj rám, ha akarsz, én szívesen beszélgetnék veled, ha ez segít valamit!

2015. jún. 30. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Nézd...


Annyira csúnya nem lehetsz (ha az is vagy) mint az a kislány akik múlthónapban a kökiben láttam.


Szegény lánynak nem volt orra... Hidd el ha te csúnyának érzed magad képzeld el hogy neki milyen.

2015. jún. 30. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!