Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Bölcsész csajnak lenni ciki?

Bölcsész csajnak lenni ciki?

Figyelt kérdés
Még nem tartok ott, hogy egyetemre járjak, de a gyakori kérdéseket böngészve elég gyakran találkozom a "bölcsész csaj" kifejezéssel és általában nem túl pozitív szövegkörnyezetben és hát, hogy őszinte legyek ennek nem értek az okát.

2015. júl. 2. 23:53
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
82%
Én nemsoká "bölcsész csaj" leszek, de nem érzem cikinek. Aki csak ez alapján dönt, azzal szerintem nem is kell igazán foglalkozni.
2015. júl. 2. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
30%
Az lesz a ciki amilyen munkát kapni fogsz a bőcsész diplómáddal...
2015. júl. 2. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
79%

Pistának jó leszel :D


Am. semmi gond nincs a bölcsészekkel.

2015. júl. 2. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim válasza:
80%
Nem ciki!:D Én is bölcsésznek készülök, nem értem miért lenne az.:D A bölcsész poénok meg egy ideig viccesek.. de ott is annyi féle irány van, nem lehet általánosítani hogy a bölcsészeknek nem lehet jó munkája.:)
2015. júl. 3. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
38%

Az az oka, hogy a bölcsészek közül rengetegen csak azért mennek egyetemre hogy diplomásak legyenek, szakot meg úgy választanak, hogy "ahol kevés a matek" :)


Persze kivételek vannak itt is.

2015. júl. 3. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
64%
Létezik egy sztereotípia a bölcsész csajokról, az én időmben hosszú posztószoknyában, lapos tramplicipőben és az elengedhetetlen rátétes tarisznyával mászkáltak, természetesen szemüveggel és loncsos hajjal megkoronázva. Nem tudom, most mi a divat, akkoriban ez tényleg elég ciki volt, főleg nekünk, akik természettudomány vonalon futottunk.
2015. júl. 3. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
74%
Én kimondottan szeretem a bölcsész csajosokat,tetszenek nagyon :))))))))
2015. júl. 3. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
80%

Én is találkoztam már ilyennel, hogy leszólják a bölcsészeket...


Én is "bölcsész csaj" vagyok, de ettől függetlenül ugyanolyan vagyok mint bárki más, aki mondjuk matekkal, gazdasággal foglalkozik.... és eddig még senki se szólt le az miatt, hogy bölcsész szakos vagyok (legalábbis nem nagyon tudok róla).

20/L

2015. júl. 3. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
91%

Nem ciki. Főleg nem a pszichológus, keleti nyelvek (japán, kínai, stb.), skandináv nyelvek. Megnézném ki végezné el egy hétvége alatt. Mert sok mérnöktől ezt hallom. Hát akkor, tessék.

Viszont azzal is egyet kell értsek sajnos, hogy sokan csak diplomát szeretnének. Mindegy, hogy milyet. Na ez a ciki.

2015. júl. 3. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
73%

Szerintem nem az, bár lehet, csak hazabeszélek, mert én is az vagyok. Sztem 2 típus miatt terjedt el ez a sztereotípia:

-a buta liba, aki egyetemre akar menni, mert az menő, de közben semmihez sem ért, és tanulni sem akar, ezért bejelöl vmi szerinte magolós alibiszakot, és helyette inkább a körmét reszelgeti meg bulizik

-az előbb említett igénytelen divatbölcsész az ápolatlan, lógó hajjal, a kitűzős tarisznyával


Meg ugye vannak azok a reálosok, akik lenézik a bölcsészeket, mert sztük amelyik munkának nincs kézzel fogható haszna az életben, az fölösleges és szar.


Mindenesetre én tudom magamról, hogy milyen ember vagyok, és lepereg rólam, ha vki kicikiz azért, mert bölcsész vagyok meg egy kalap alá vesz azokkal, akik csk a széket melegíteni járnak be (beültetném egy jó kis anglisztika haladó hangtanra, aztán nézzen nagyokat :D).

2015. júl. 3. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!