Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Akik ENNYIRE szidják a bölcsés...

Akik ENNYIRE szidják a bölcsészeket, azoknak nincsenek bölcsész barátaik, volt osztálytársaik?

Figyelt kérdés
Nem a bölcsésztémát akarom tovább feszegetni, csak néha meglep, hogy emberek milyen stílusban beszélnek egymásról - függetlenül attól, hogy igazuk van-e vagy nincs. Láttam egy kérdést - néztem a válaszokat, de én nem írtam -, ahol például egy fiú azt panaszolja el, hogy sosem járna bölcsész lánnyal, mert ha ránéz bölcsészekre (fiúkra vagy lányokra), rögtön hánynia kell. Nem az lep meg, hogy egyesek olyanokat mondanak, hogy könnyű a szak, vagy nem fognak elhelyezkedni stb., hanem az olyan megjegyzések, hogy ezek az emberek nem tudnak gondolkodni, vagy ha véletlenül egy bölcsész ellentmondásba bonyolódik egy beszélgetésben, akkor annak az az oka, hogy bölcsész, mert ilyen a világon senki mással nem történik, meg hogy a bölcsészek mind rondák stb. Az ilyen emberek volt gimnáziumi osztályából egy barátjuk se ment bölcsészkarra? Mindenki fizika tagozatos volt náluk? Mert én elég primitívnek érezném magam, ha ilyen stílusban beszélnék olyasmiről, ahová volt osztálytársaim is járnak.
2015. ápr. 21. 18:17
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
25%
Van és egyik sem dolgozik a szakmájában, már ha egyáltalán dolgozik.
2015. ápr. 21. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 A kérdező kommentje:
De én most szerinted ezt kérdeztem?
2015. ápr. 21. 18:19
 3/40 A kérdező kommentje:

Jó, ne haragudj az arrogáns válaszért, de mint látod, nem is ezt a fajta megjegyzést szidtam. Hanem a fent felsorolt példákat. például te is hányingert érzel, amikor elmegy melletted egy XY szakos? Mert nem az elhelyezkedést kérdeztem, hanem hogy ilyen stílusban beszélnek néha saját ismerőseikről is. Vagy olyan dologról, ami érinti az ismerőseiket.


Gondolom, nem olvastad el a kiegészítést, vagy ha már idekattintottál, akkor is válaszoltál, ha már tudtad, hogy nem hasznos.

2015. ápr. 21. 18:21
 4/40 anonim ***** válasza:
14%
Végig olvastam, de ahhoz nem tudtam mit hozzáfűzni. Leírtam azt amit tudtam a bölcsész karral kapcsolatban, vagyis az én ismeretségi körömben senkinek nem jött be. Illetve többen csak úgy oda jelentkeztek, mert könnyű elvégezni, megcsinálták az msc-t is, de felesleges. Pl. japánnal nemigen fogsz kelleni sehová.
2015. ápr. 21. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 A kérdező kommentje:

"Végig olvastam, de ahhoz nem tudtam mit hozzáfűzni. "


Na, hát ez az.


Oké, köszi a választ, nem baj, csak arra utaltam, hogy te mondtál egy bizonyos indokot (nem helyezkednek el stb). De én nem ezt kérdeztem. A fent említett kérdező (és nincs egyedül, mert akkor nem írtam volna ki a kérdést) nem ilyen társadalmi tényezőkre alapozva mondott véleményt. Kb. olyan volt, mintha én ránéznék egy informatikusra, és azt mondanám, hogy hányadék élőlény, mert nem jön be a nadrágja.

Azt kritizálom, hogy sok emberen, aki szidja a bölcsészeket, azt látom, hogy észben nem jutnak el odáig, hogy alaposan végiggondolt érveik legyenek (mennyit költ az állam bölcsészképzésre, túl sok diplomás ember, túlképzés stb.), hanem csak mond valamit, hogy "na azok mind pi csák", vagy mit tudom én. Ezeknek az embereknek nincsenek barátaik, vagy mi a bajuk?

2015. ápr. 21. 18:30
 6/40 anonim ***** válasza:
86%

Azért szólják le a bölcsészeket, mert ma a reál szakok számítanak menőnek a köztudatban.

Volt olyan időszak, amikor a a bölcsész szakok számítottak értékesebbnek. Akkor pont fordítva volt, a bölcsészek szólták le a kockákat.

Sokan szívesen szólnak le másokat, mert ezáltal is felsőbbrendűség-tudatuk van, többnek érzik magukat tőle (lásd 1. válaszoló).

Hogy egy bizonyos szaktípust könnyebb elvégezni, mint az összes többit, az egy sima előítélet.

Mindenki (lehetőségtől függően) az érdeklődésének megfelelő szakot választ, aztán bárkivel előfordulhat, hogy mégsem jön be, meg hogy különböző okokból nem tud elhelyezkedni a szakmájában.

Én humán és reál szakosokat is ismerek, akik a szakmájukban dolgoznak és köszönik, jól vannak.

2015. ápr. 21. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 anonim ***** válasza:
6%
Én ismerek bölcsészt és a diploma után tényleg a mekibe ment dolgozni :D
2015. ápr. 21. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 anonim ***** válasza:
9%

"Sokan szívesen szólnak le másokat, mert ezáltal is felsőbbrendűség-tudatuk van, többnek érzik magukat tőle (lásd 1. válaszoló)."

Én egy tényt írtam le. Hogy te ebből mit vonsz le már a te dolgod:)

2015. ápr. 21. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 anonim ***** válasza:
47%
Az is tény, amit én írtam le. Kiválóan illusztráltad, akkor is, ha nem úgy értetted :)
2015. ápr. 21. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 anonim ***** válasza:
22%
Vagyis ha leírom, hogy ismerőseim nem dolgoznak a szakmájukban, vagy egyáltalán nem tudnak elhelyezkedni a bölcsész diplomájukkal, akkor rosszindulatú vagyok. Felettébb érdekes logika.
2015. ápr. 21. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!