Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Miért lépnek ki tagok a...

Miért lépnek ki tagok a Jehova tanúi gyülekezetből? Én pl tegnap voltam első alkalmon és nekem tetszik. Nem értem mi a gond?

Figyelt kérdés

2015. júl. 6. 12:24
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
76%

#10:

sok szekta életveszélyesen megfenyegeti a kilépni akarókat...

család vagy csak a saját testi épségükkel...


a jehova tanúi elhagyhatják a vallást, de talán ott is van 1-2 kisebb következménye...pár betört ablak, kiszúrt kerék...simán eltudom képzelni 1-2 olyan alak van a szervezetben akik ezt nem tűrik és "megtorolják"...


ha neked tetszik és a hátrányaival együtt bevállalod akkor hajrá...ha szükséged van rá akkor kövesd őket...


te még csak a felszínt láttad...de lehet mélyebben belelátva neked sem fog tetszeni...az újdonság varázsa meg van az elején...

2015. júl. 6. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:
Egyébként én még nem vagyok tag.Sőt senki sem kérdezte hogy hol lakom,vagy a telefonszámomat.Vagy az teher mondjuk oda adnak esetleg 100 Örtorony újságot hogy oszt szét ?! Felelnék a bicajra,és betenném a posta ladába.Ő dönti el hogy elovassa vagy nem...Ha meg szól hogy nem kéri,akkor megjegyzem papíron Kovács István nem kéri annyi...Továbbra sem értem miért lépnek ki.Vagy miért vannak ellenük...Csupa boldog embert láttam,ha nem várt volna kint egy rokon maradtam volna még....
2015. júl. 6. 14:01
 13/22 anonim ***** válasza:
76%

hát még jó, hogy csupa boldog embert láttál...aki nem boldog ott az lép ki...


én személy szerint azokat nem bírom akik az utcán állítanak meg és nem hagynak szabadulni...meg miért nem hagyják, hogy én másban higgyek? engem sem érdekel ők miben hisznek! sőt a legjobb barátom vallásos, az anyja nagyon vallásos, templomba jár mégis nagyon kedvelem, rendes asszony...őket nem zavarja, hogy nem hiszek istenben, engem nem zavar, hogy ők hisznek, de a jehova tanúi miért akarják rám erőszakolni?

te még csak a felszínt látod...

2015. júl. 6. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:
Kissadam: Te egy teljesen korrekt ember vagy.Mindenféle komolytalankodás nélkül.Én nem vagyok gazdag ember.Autóm sincsen.Az a hely ahol voltam a lakhelyemtöl 30km.Onnan eljönne betörni egy ablakot...Ha ilyet tenne bosszúból az nem keresztény....lelke rajta ! Egyébként te ateista emberként nagyon is toleráns vagy ! "Az újdonság varázsa" szó használata pl.Ha úgy érzem rám telepednének,szólni fogok.De menni fogok újra mert teszik az egyik lány ! :) Fekete hajú,szemüveges,szolidan öltözik és olyan kis szerény.Nekem meg pont ez az ideálom.
2015. júl. 6. 14:12
 15/22 A kérdező kommentje:
Kissadam: Fordítsuk meg a kockát.Tegyük fel én vagyok a te helyedben.Ha ad egy újságot átveszem hiszen jót akar.Később meg vagy bele olvasok vagy nem...Ha sokáig beszél azt mondom.Nézze uram.Én másban hiszek.Elhiszem hogy jót akar nekem,de én döntök.Minden jót önnek ! Ennyi ! Csak én ilyet nem teszek mert közösségbe vágyom és tetszik az ők erkölcsös életre való motiválása.Lényegében mindenkinek köszönöm szépen a válaszát.A felsorolt okok nálam nem akadályok.És a ti életetekben Ti döntök és nem én ! Áldás Békesség !
2015. júl. 6. 14:31
 16/22 A kérdező kommentje:
javítás: A ti életetekben Ti döntötök,és nem én !
2015. júl. 6. 14:35
 17/22 anonim ***** válasza:
57%

én hiszek az őszinte szeretet erejében...

hiszek abban, hogy amennyit adsz annyit kapsz vissza...persze nem ugyanabban a formában...de értékben igen...


viszont abban nem hiszek, hogy "van fent egy ember aki megteremtette a világot és mindent irányít"...másoknak szükségük van erre a támaszra, a közösségre aminek sok előnye van, a hitre ami miatt a legrosszabb helyzetből is felállnak...


másoknak nagy szükségük van ezekre és elismerem sok előnye van ennek a dolognak...


ők is és én is a boldogságot akarjuk elérni...csak más-más számunkra a boldogságot jelentő dolog és más út vezet oda...én nem akarom őket letéríteni és ha ők se engem akkor jól megvagyunk egymás mellett...


am vicces, de a legjobb barátom anyja aki nagyon vallásos és tudja, hogy én nem vagyok az, ajánlotta, hogy vallásos lányt keressek, mert hasonlóak az értékrendjeink...mármint hűség és szeretet szempontjából...

szerintem ne a lány miatt járj a közösségbe, ha nem tetszik neked lépj, ha megfelel maradj :)

aztán hajrá a lánnyal :P


a fordított helyzetről...

hát elveszem, talán el is olvasom...viszont a beszélgetős ember nálam csak az idejét pazarolja, hisz lehet másnak szüksége van rá, míg én nélkülük is boldog vagyok...


Ha neked tetszik akkor kövesd őket, viszont ha valaki menni akar akkor hagyd, ha nem akar csatlakozni ne erőltesd :) te megmutatod neki az ajtót és majd eldönti, hogy belép e rajta...


én is építek egy közösséget, teljesen más alapokon...

a közösségben is meg kell maradnod egynek...a közösség is egyet alkot, de ha neked a véleményed nem egyezik a közösségével akkor ne hallgasd el! a jó közösség meghallgatja a tagjait és nem egyből elítéli...szóval ha mondjuk egy dologgal nem értesz egyet azt beszéld meg a közösséggel, mert a különböző vélemények is fejlődést érhetnek el...

aztán sok boldogságot :)

2015. júl. 6. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:
Kissadam:Írtam egy privát üzenetet onnan tudod,hogy én írtam,hogy a tárgy mezőben zárójelben van egy angol szó.
2015. júl. 6. 16:41
 19/22 anonim ***** válasza:
30%
Természetes,hogy első alkalommal csak a szép dolgokat látod.Hidd el a saját bőrömön tapasztaltam milyen közöttük lenni.Majd amikor befűznekakkor látod meg a dolgok árnyékos oldalát is.Én nem keresztelkedtem meg,mert fokozatosan kiismertem őket.Azóta akit a legjobb barátaimnak tartottam valamikor,nem állnak szóba vélem,még az utcán se köszönnek.Ennyit roluk.
2015. júl. 6. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim válasza:
20%

Tisztelt kerdezo.

Kozelrol ismerem a tanukat. Kerlek ne hallgass az itt valaszolokra, mert abszurd hazugsagokat frocsognek. Nem tudom mi a jo abban nekik...

2015. júl. 8. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!