Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A szüleimnek miért nem tetszik...

A szüleimnek miért nem tetszik ez a vallás? Miért ellenezhetik ennyire?

Figyelt kérdés
Nemrég ismerkedtem meg közelebbről egy olyan oszt.társammal(lány), akinek egészen érdekes vallása volt. Illetve, annyira nem is vallás, de nem tudom hogy hívják ezt szakszóval . Szóval, ő Jehova Tanúja. Kíváncsivá tett, milyen is ez, milyen szokások övezik, miből állnak olyan embereknek a hétköznapjai, akik ez alapján hisznek Istenben. Megkérdezte, ne hozzon-e ilyen könyveket, vagy folyóiratokat erről, és én persze igen-t mondtam, mert reálisnak, és szimpatikusnak tartottam ezt a "vallást". Amikor a szüleimnek meséltem róla, vagy egyáltalán szóba hoztam, hogy én olvasok erről, máris csak rossz dolgokat kezdtek sorolni az ilyen emberekről, akik ezt vallják . "Szektá"-nak nevezték, és hülyeségnek. Nem tetszik nekik ez a vallás, talán egyrészt azért, mert evangélikusok, másrészt meg még azt a vallást sem követik annyira. Nem járnak templomba, nem imádkoznak, és úgy élnek, mint akik nem hisznek. Előálltam azzal a kérdéssel, hogy mi van, hogyha nekem ez a vallás tetszik, és ha fel szeretném venni. Erre azt mondták, hogy még csak ne is gondoljak rá, ez egy értelmetlen dolog, nem is igazi vallás. Szinte megtiltották még azt is, hogy olvassak róla, vagy egyáltalán beszéljek róla. De én úgy hiszem, hogy attól még, hogy ők evangélikusok, én lehetnék egy más valaki. Nem lenne kötelező úgy hinnem, mint nekik. Hogyan kellene ezt megbeszéljem velük? Nektek mi a véleményetek?

2012. dec. 5. 21:18
1 2 3 4 5
 1/49 anonim ***** válasza:
75%

Ők felnőttek, tapasztaltak, mert több "sebük" van, ezért jobban átlátják a dolgot.


Egyébként azért ellenzik, mert ez nem egy vallás; ez egy nyerészkedő, haszonleső banda, akik elszedik a pénzed - mármint, az ő pénzüket.


A magad érdekében mondom, hogy kerüld el ezeket messzire.

2012. dec. 5. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/49 anonim ***** válasza:
85%
Igen ezek sajnos tényleg ilyenek. Ezen kívül sokakat zaklatnak(!!), hogy betérjenek stb, szóval erőszakos pénzlesők és sok ,,áldozat" szinte már betegesen fanatikus.
2012. dec. 5. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/49 anonim ***** válasza:
81%
Mert ez a "vallás" arra megy, hogy behálózzon (végül is egy szekta inkább), és minden pénzedet elszedje.
2012. dec. 5. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/49 anonim ***** válasza:
74%

Igen, havi appanázst kell nekik fizetni, fel kell "ajánlani" nekik a születendő gyerekeidet is (nyilván nem úgy, hogy elveszik tőled, hanem hogy ő is a szekta tagja lesz, meg úgy neveled, stb.), folyamatosan sakkban tartanak, nem lehet megszabadulni tőlük...

Ismerősi körben hihetetlen, miket látok a Jehova Tanúival kapcsolatban. Van, aki a fizetése 10%-át havonta nekik adja, csak úgy!! Mert elvárás, és mert KELL.


Kerüld el őket messzire!!

Pont ilyen fiatalokat keresnek, mint te, aki még naiv. Az elején nem kérnek semmit, csak szép fokozatosan.

2012. dec. 5. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/49 revaszka válasza:
85%
Hozzánk is beakartak jönni, és bemutatkoztak , hogy ők a jehova tanúi. Én pedig megkérdeztem tőlük hogy a jehova tud róla? Nem mondtak semmit, és elmentek.
2012. dec. 5. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/49 anonim ***** válasza:
96%
Miért nem azt kérdezted tőlük, hogy már megint mit követett el, hogy tanúskodni kell ellene??
2012. dec. 5. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/49 anonim ***** válasza:
9%

Kedves eddigi válaszolók!

Az eddigi válaszaitokkal csak azt fogjátok elérni, hogy a kedves kérdező alaposabban utánanézzen Jehova Tanúinak, és ha komolyabban megvizsgálja őket és hitelveiket - amit ti eddig szemlátomást nem tettetek meg -, akkor szembe fogja állítani azzal a sok rosszindulatú véleménnyel, melyet itt összehordtatok, és rá fog jönni, hogy mekkora különbség van a kettő között!!!

Csak egy hazugság a sok közül:


"Igen, havi appanázst kell nekik fizetni, fel kell "ajánlani" nekik a születendő gyerekeidet is (nyilván nem úgy, hogy elveszik tőled, hanem hogy ő is a szekta tagja lesz, meg úgy neveled, stb.), folyamatosan sakkban tartanak, nem lehet megszabadulni tőlük..."


Ez egy összetett mondat, de érdekes módon egyik eleme sem igaz.


Kedves kérdező: a szüleid nyilván a legjobbat akarják neked, de mivel ők sem szakértői a vallás területének, nem gondolhatja komolyan senki, hogy pontos információval tudnának szolgálni. Ők is csak olyan véleményekre tudnak alapozni, mint az eddigiek. Ez pedig ..., hagy ne jellemezzem.


De miért ellenségeskednek oly sokan a Tanúkkal? Sokan ellenezték Jézus prédikálását, és ő azt mondta, hogy sokan fognak szembehelyezkedni a követőivel is. Amikor Jézus tanítása mély benyomást tett némelyekre, a vallási ellenfelei ezzel vágtak vissza nekik: "Csak nem vezetett félre titeket is? Vajon az elöljárók vagy farizeusok közül hitt-e benne valaki?" (János 7:46–48; 15:20). Sokan azok közül, akik azt tanácsolják neked, hogy ne foglalkozz velük, eszedbe se jusson, hogy tanulmányozol a Tanúkkal, vagy tájékozatlanok e kérdésben, vagy előítéletet táplálnak irántuk. Tanulmányozz a Tanúkkal, és győződj meg saját magad arról, hogy a tanulmányozás által jobban megérted-e a Bibliát vagy sem (Máté 7:17–20).


Bocsi, hogy megszakítottam a negatív kritikátokat, lehet folytatni...

2012. dec. 5. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/49 anonim ***** válasza:
82%
AMíg csak ismerkedsz velük, nincs vele semmi gond. Nekem is volt egy ilyen időszakom, bár sosem merült fel bennem, hogy fel is vegyem a vallásukat, hiszen katolikusnak neveltek, az is maradok. Viszont valóban sok mindent tanultam tőlük, és a Tanúknak is volt benne szerepe, hogy valamilyen szinten meg tudjam találni a saját utam és a saját hitem. Ezért hálás vagyok nekik, de amellett sajnos én sem tudtam sosem elmenni szó nélkül, hogy sok mindent felrúgtak, átírtak és kiforgattak. Tagok által tudom, mik folynak ennek a közösségnek a berkein belül, ezért is maradtam inkább kívülálló. Mert ismerkedni, érdeklődni egy dolog, belépni közéjük egy egészen más. Ezért mondom, hogy ne hozz meg olyan döntéseket, amiket később megbánhatsz. Hallgass a szüleidre legalább addig, amíg nem építed fel a saját életed, mert bár azt hiszed, neked van igazad, a valóság az, hogy a tapasztalataik által könnyebbé tehetnék a te utad is, ha hajlandó lennél hallgatni rájuk.
2012. dec. 5. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/49 anonim ***** válasza:
7%

"AMíg csak ismerkedsz velük, nincs vele semmi gond."


Miért, utána mi a gond? Tán csak nem azok a hazugságok, amiket írtak az első válaszokban?!


"bár sosem merült fel bennem, hogy fel is vegyem a vallásukat, hiszen katolikusnak neveltek, az is maradok."


Szerinted Jehova tanújává (értsd szó szerint: a Mindenhatónak a tanújává!) válni olyan, hogy egyszerűen "fel veszed", mint valami kabátot? És egy neveltetés törvényszerűen az igazat jelenti ki Istenről?


"a Tanúknak is volt benne szerepe, hogy valamilyen szinten meg tudjam találni a saját utam és a saját hitem."


Elnézést, de a Biblia SEHOL sem beszél "saját utakról", arról hogy neked mi szimpi, mi nem az a vallásos igazságokat tekintve. Arról beszél, hogy Istennek mik az elvárásai az emberek irányába, mivel nyilvánvaló, hogy egyedül Neki van joga meghatározni, mit fogad el, mit nem az imádatban. Ha tudsz olyan bibliai szakaszt, ahol ezt az emberre bízza, mutasd meg kérlek!


"Ezért mondom, hogy ne hozz meg olyan döntéseket, amiket később megbánhatsz."


Jehova Tanúinál nem lehet felületes ismeretek alapján megkeresztelkedni, nagyon alapos kutatási és ismeretszerző időszak előzi meg a döntést. Tehát "elhamarkodott" döntést hozni lehetetlen! Szerintem nem más felekezetekből kell kiindulni. Sok mai Tanú megjárt korábban jó néhány egyházat, jól tudjuk, hogy sokakhoz milyen könnyű társulni. De nem ez a bibliai minta.

2012. dec. 6. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/49 Girgoy ***** válasza:
20%

Mindaz a negatívum igaz, amit mondtak az előttem lévők, és tudjuk azt, hogy Jézus valóban mit gondol az ilyenekről:


Mt 15:3. Ő pedig felelvén monda nékik: Ti meg miért hágjátok át az Isten parancsolatját a ti rendeléseitek által?

4. Mert Isten parancsolta ezt, mondván: Tiszteld atyádat és anyádat, és: A ki atyját vagy anyját szidalmazza, halállal lakoljon.

5. Ti pedig ezt mondjátok: A ki atyjának vagy anyjának ezt mondja: Templomi ajándék az, a mivel megsegíthetlek, az olyan akár ne is tisztelje az ő atyját vagy anyját.


A dolgoknak van egy normális Isten által teremtett rendje, ahol a szülők iránti tisztelet az egyik legfontosabb. De természetes az is, hogy az ember fiatalkorában a családból nyit a társadalom felé és összeveti szülkei értékrendjét a társadalomban talált más értékrendekkel. Ez is hasznos dolog, így nő fel az ember. Viszont akkor is felnő az ember, ha a szülei iránt tisztelettel marad ebben az társadalom felé való nyitásban és az addig hozott értékek megvizsgálásával, nem kell aggódni. Azok nem nőbek fel, akik vagy nem akarnak nyitni a térsadalom felé és ott megtalálni a helyüket, vagy ez a nyitás a régi értékek esztelen elvetését jelenti. Tehát józanul vizsgáld meg, hogy azok, akik egész életedben felneveltek, milyen értékeket képviselnek és egy ilyen szekta milyen értékeket képvisel velük szemben. Lehet, hogy a szekta úgy tűnik, hű de törődik veled, és ez milyen tök jó, de tudd: ha bekerülsz, Neked magadnak is majd ezt a nyomulást és agymosást kell csinálnod, ha nem térítesz, semmi leszel. A vagyonodból pedig Jézus parancsa ellenére fognak kiforgatni (de nem ez az egyetlen bibliai elv, amit áthágnak). Tehát szüleid természetes gondoskodása alatt még mindig szabadabb maradsz, mint egy ilyen szektában. Ott szabadságot tuttira nem fogsz kapni!


Javaslom tehát, hogy csak szépen józanul nőjj fel, viszgáld meg a dolgokat, alakítsd ki saját értékrendedet, és lásd meg: ha valami érzelmi töltés hiányzik az életedből vagy nagyon igazságot akarsz, azt lásd meg objektíven: hogy sokkal kevesebb eséllyel találod meg minden felszíni látszat ellenére egy pár évtizede létező, évezredes vallási bölcsességeket áthágó is kiforgató nyomulós szervezetben, mint egy olyan közösségben, ahol évezredes kipróbált lelki gyakorlat van, olyan értékek, amelyek már letisztultak és sokkal inkább harmóniában vannak a dolgok teremtett rendjével.

2012. dec. 6. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!