Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Tényleg ennyire más világ a FB?

Tényleg ennyire más világ a FB?

Figyelt kérdés

Volt egy kollégám, akivel évvekkel ezelőtt (kb 4-5) dolgoztunk együtt. Akkor mindenki utálta, mert igénytelen volt magára, büdös volt, állandóan rosszul végezte a munkáját, sőt, felmerült a gyanúja annak, hogy lop is, de ezt sosem sikerült rábizonyítani. Elég cseles volt, meg úgy alapból ilyen kis buta volt szegény, szóval amolyan "kiáll a kapa a szájából" effektus.

Eltelt jópár év, és azt vettem észre, hogy a legtöbb kolleganőm, aki fennhangon mondogatta, hogy mennyire utálja ott, meg, h mennyire sötét "nyalizik" neki FB.-on, hogy gratulál a gyereke születéséhez, meg minden 2. kiírására reagál, úgy csinálnak, mintha annyira jóban lettek volna vele. Én nem jelöltem be, (mivel én nem kedveltem, főleg azért mert nagyon sokszor szívtam miatta, túlórák, stb meg alapból nem volt egy szimpatikus személy számomra) így nekem a volt kollegák által hozza le hírfolyamban az ő bejegyzéseit.

Nem is konkrétan ez a furcsa, h lájkolgatnak,stb, mert ez nem érdekel.. Hanem , h alapból, tényleg mikor face to face együtt dolgoztunk vele tényleg mindenki utálta, kerülte a fent leírtak miatt. Ilyen más a FB világa, itt mindenki bejelöl boldog-boldogtalant is, hogy növekedjen az ismerősei száma? Mert nekem pl tényleg csak a nagyon közeli ismerősök vannak fent és azok, akikkel szerettem együtt dolgozni, ill jóban voltam velük. Ami kimerül kb 50 emberben összvissz. Már amúgyis nagyon régóta fontolgatom, h leszedem magam, ez mégjobban elősegített ebben az elhatározásban.

Mit gondoltok? Van hasonló tapasztalatotok?



2015. aug. 9. 10:27
 1/4 anonim ***** válasza:
0%
Fészbukról csak úgy nem tudod törölni magad.
2015. aug. 9. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ne csináld. Mégis csak könnyebb a kapcsolattartás, kedvenceidről és gyors híreket kaphatsz.

Igen eléggé más világ. Lehet csak előtted utálták, a hátad mögött nem is egy barátkozott vele. Hidd el láttam már ilyet.

2015. aug. 9. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Igazából nem arra irányult a kérdés, hogy letöröljem e magam, hanem az írás első felére.
2015. aug. 10. 06:19
 4/4 anonim ***** válasza:

Három lehetséges okot látok.

Vagy amiatt, hogy függnek tőle, esetleg elkezdett neki jobban menni a szekér így próbálnak hozzá közel kerülni.

Vagy a második ok, hogy fenntartsák a látszatot. Vagyis, hogy azt lássák az ismerőseik, hogy ők mennyire jó fejek, mennyire közösségi figurák, és mennyire széles körben ismertek. Ezt hívom saját szótáramban celebkedésnek. A pofakönyv mindig is a látszatról szólt és mindig is arról fog szólni.

Vagy pedig azért, mert megjavult a volt kollégád, teljesen normális lett, megbánta azokat a dolgokat amiket tett, és segítőkész, barátságos emberré vált, így közel került a régi munkatársaihoz is. 4-5 év alatt azért sokat lehet változni.

2015. aug. 10. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!