Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Ti is éreztétek már azt h...

Ti is éreztétek már azt h alulértékelitek magatokat másokhoz képest, amig mások tök sokat képzelnek magukról de valójában semmihez nem értenek?

Figyelt kérdés

Amikor állásinterjúra megyek pl elég visszafogottan nyilatkozok magamról, meg pl fizetést se kérek annyit mint a kollégák, pedig amikor ott dolgozok pár hónapja mindig kiderül h jobban értek a dolgokhoz mint ők. Sőt általába ha felvesz a cég egy új embert az interjún kamuznak mindent és jó fizetéssel felveszik utánna meg épphogy csak el tudja végezni úgy ahogy a munkáját.


Más is van így vele, h elég jól érti a szakmáját de nem mer sokat kérni, mert fél h esetleg nem jól teljesít és emiatt kirugják v később rossz véleménnyel lesznek róla. Ha meg úgy vesznek fel h nem kérek sokat de nem is vallom magam profinak csak pozitívan csalódhatnak.


Én konkrétan az IT szakmában dolgozom.


2015. aug. 9. 21:08
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon sokszor vettem észre, hogy azok az emberek, akik magukat sokra tartják, éppen annyit tudnak, amennyit láttatnak. Semmivel sem többet.

Rengetegszer jártam már úgy, hogy kevesebbet néztek ki belőlem, vagy fogalmuk sem volt bizonyos tapasztalataimról, mert nem vagyok egy melldöngetős. Persze olyan is, hogy a főnököm azt hitte, hogy egy bizonyos területen "penge" vagyok, miközben nagyokat hallgattam, és így nem tűnt fel neki, hogy valószínűleg kettőnk közül abban ő a képzettebb.

2015. aug. 28. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Önbizalomhiány, amiről te beszélsz.
2015. szept. 30. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ezt én ismerkedések közben érzem. Hogy annyira vetít a másik, meg nagyra tartja magát, kozben még csak nem is iskolázott (egy jogsija van es sofőr es ennyi) rolam meg azt hiszi, életem sincs, mert nem tudok kibontakozni, annyira beszélnek sokak csak magukrol es meg se hallgatják a másikat, igy mindig az a vége hogy többnyire lenézbek olyanok akik igazábol sehol nincsenek hozzám képest (30 felett ayuka nyakàn élnek, stb)
2016. márc. 31. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
* szóval nem tudok sokak mellett kibontakozni, így azok alulértékelnek, es nem tudok ez ellen tenni es igazábol azt sem fogja tudni az illető, hogy velem mit veszített. Plusz ez a kör pl azok köre is, akiknek szokása előre ítélkezni stb holott nem egy színvonal amit képviselnek..
2016. márc. 31. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

En sok olyan magabiztos embert ismerek, aki a szive melyen hihetetlen onbizalom hiannyal kuszkodik.

De pld.ha valakinek eleg nagy batorsaga van egy magasabb osszeg kimondasahoz, akkor a batorsagat mindenkeppen dijaznam, amennyiben nem teljesit sokkal alabb a legtobb dolgozonak.

2016. júl. 28. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Honnan tudod, hogy mások mit gondolnak ott belül?
2016. szept. 26. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező, te a két végletről írsz: az önbizalomhiányról és a beképzeltségről.


Én ezek közöttire, optimumra törekszem belül, mentálisan és érzelmileg is.


Vannak dolgok, melyekhez nagyon jól értek, és egészségesnek tartom, hogy tudatában vagyok, ugyanakkor még ilyen vonatkozásokban is tudom, hogy a végtelenségig van hova fejlődnöm, mint mindenkinek.


Amint az ember megválaszol, vagy megválaszoltnak vél saját maga által kérdéseket, hatványozottan több, új kérdése születik, és egyre jobban látja (látom), még mennyi mindent lehetne tudni az adott témáról, amiben különben elég jó vagyok eleve és másokhoz képest is.


Megint más dolgokban átlagosak a képességeim / tudásom, és vannak dolgok, melyekhez eléggé bénuci vagyok (egyelőre).


Tehát a reális énkép és az értelmes keretek között történő fejlődési vágy a reális hozzáállást, úgy vélem. Más kérdés, ez kinek mennyire sikerül, nekem talán 10-15 éve eléggé jól.


Persze az önismeret mélyítése is nonstop folyamat kell legyen nálam is, és mindenkinél, mert ez az egyik alapja a létünknek.

2016. dec. 12. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!