Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Sokadjára sem értem, miért...

Sokadjára sem értem, miért olyan nehéz ezt megérteni?

Figyelt kérdés

Nem először futottam bele ilyen szituációba. Alaphelyzet: genetikailag nagyon fehér, fényérzékeny bőröm van. Barnulni nem igazán tudok, viszont erős UV sugárzásnál azonnal megégek és csalánkiütéssel lesz tele a napfénynek kitett testrészem.

A hófehér bőröm, főleg nyáron, szerintem eléggé szembetűnő a sok átlagosan barna ember között.



Férjemmel és baráti társaságával+partnereikkel kiruccantunk hétvégére. Záróprogram egy délutáni strandolás lett volna, déli kezdéssel. A fenti állapotom miatt nekem eleve nem is szabad napon lennem 10-16 óra között, mert 5 perc után vakarózok és égek.

Egy helyi barátnőm indult vissza a lakóhelyünkre, mondta, hogy szívesen elvisz magával. Így elköszöntem a társaságtól, hogy a strandból kimaradnék.

30-40 éves korosztály, mégis jöttek a beszólások, hogy ki akarom húzni magam a közös program alól, kényeskedek, stb. A karom már tele volt pöttyel, ráadásul a csoportból ketten is egészségügyben dolgoznak.

Egyszerűen nem tudtam mit kezdeni a helyzettel, elköszöntem és hazajöttem.


Elhiszem, hogy nem gyakori allergiatípus, de tényleg világítok a sötétben és jól láthatóak a kiütések is. Itt végképp megakadtam, hogy orvos is - akinek végképp ismernie kellene ezt - így nyilatkozik arról, hogy dél körül én nem szeretnék napon lenni.

Strandoltam volna szívesen, de a büfé árnyékából nézni a többiek pancsolását, ez nekem se lett volna szívderítő.


Vízbe legkorábban 16-17 óra körül mehettem volna, két tonna gyereknaptejjel lekenve.


2015. aug. 9. 21:37
 1/6 anonim válasza:
75%
Ami a lenyeg ebben a tortenetben. Nem te vagy a hibas!!!! Bunko, tapintatlan kocsogokkel voltal egyutt.
2015. aug. 9. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Crisopher ***** válasza:
Hát ha felnőtt emberek ezt nem képesek megérteni, akkor le vannak sz...va, már bocsánat.
2015. aug. 9. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nem baj, te nem leszel bőr rákos, ők meg igen.
2015. aug. 10. 05:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én azt nem értem, ha ilyen problémád van, akkor miért nem teszel ellene? Nincs olyan betegség, elváltozás, amit a szervezet ne tudna korrigálni. A napérzékenységnek is oka van. Mégpedig -ugyan nem közvetlen ok- a szervezeted oxigénhiányos állapota. Felteszem már számtalan elváltozással küzdesz, és nem is ez a legaggasztóbb probléma.
2015. aug. 10. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ezeknek bábokkal se lehet eljátszani. Értetlen, tapló emberszabásúak.
2015. aug. 12. 03:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

#4: Nem, ez nem szerzett állapot, ez veleszületett. Extrém fehér bőrtípusom van, fényre érzékeny.

Ezen kívül teljesen egészséges vagyok, csak erős UV sugárzás esetén jön ki. Tenni ellene annyit tudok, hogy ha kijön, akkor kerülöm egy ideig a napfényt, esetleg kálciumot veszek be nagyobb dózisban, de a bőrömet akkor is védeni kell a sugárzástól.


Az afrikai populációban ez az állapot nem létezik, mert nekik genetikailag sötét, sugárzással szemben ellenállóbb a bőrük.

Bár van egy olyan gyanúm, hogy nem egészségügyi végzettségű vagy, egyébként nem kérdeznél ilyeneket.

2015. aug. 12. 12:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!