Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Mit csináljak, ha szabályosan...

Mit csináljak, ha szabályosan félek, hogy eltolok valamit a gólyatáborban és nem sikerül beilleszkedni? 19F

Figyelt kérdés

Eddig nem nagyon izgattam magam, de most, hogy egyre közeledik, már érzek egy kis félelmet, hogy elronthatom a beilleszkedésemet. Azért van bennem ez, mert a gimit is már az első nap elrontottam és nem tudtam kompenzálni, mert bénáztam.. Az lett az eredménye, hogy 3 évig szinte kussban ülten egyedül. 12-ben pedig már megjött az önbizalmam.

Nem ismerek senkit, aki a táborban lesz, így még nehezebb lesz, aztán egyedül is kell elmenni(Mondjuk ez nem zavar.) és most így nem tudom, hogy mivel oldhatnám fel ezt a félelmet.

Már azon is gondolkoztam, hogy iszok egy felest, mielőtt odaérek, hátha jobb lesz. Úgyis ivászat lesz az egy hét alatt, az az 1-2 feles meg mit számítana egyedül. De nem feltétlenül ragaszkodom ehhez, csak egy ötlet, ha máshogy nem menne. Eléggé balféknek tűnhetek, de ez van sajnos.


2015. aug. 13. 01:20
 1/4 anonim ***** válasza:

Jaj, ez olyan aranyos volt, mármint ne érts félre, de én ugyanezeken mentem anno keresztül. :)

Introvertált vagyok, nem szeretem a nagy tömegeket, a túl nagy zajt, csak nagyon ritkán iszom, de rossz családi tapasztalat miatt nem bírom, ha valaki szétcsapja magát alkohollal..

Amikor a gólyatábor volt, úgy voltam vele, hogy én most erőt veszek magamon és elmegyek, kilépek a komfortzónámból. Ismerkedni fogok, barátkozni és megpróbálom jól érezni magamat.. És ha nem jó, bármikor hazajöhetek.

Így is tettem, és tényleg nem lett negatív élmény.. Fent voltunk a Zemplénben egy völgyben, még térerő se volt, ezért nem lehetett elbújni.. De megoldottam.


Rájöttem, az a kulcsa a dolognak, hogy felismerd, hogy most mindenki azt érzi, amit Te. Jó, lehet, hogy van, akinek van ismerőse, de sok ember tökegyedül megy oda, izgul, kicsit aggódik. Szerintem pont attól könnyű, ha nem ismersz senkit.. Végre tiszta lappal lehet újra indulni. Az alkoholt nem ajánlom, csak ha kicsit biztosabban érzed magad tőle.. De ne tegyél az, aki már az odaút előtt be volt rúgva.

Ülj oda társaságok mellé, légy kezdeményező.. Ők nem azt fogják látni, hogy a gimiben nem Te voltál a legnépszerűbb.. Csak egy srác leszel. A többi rajtad múlik. Legyél segítőkész és kommunikatív. Ne billenj át a ló túloldalára, ne légy lótifuti..


Szóval ne parázz. :) Igazából nem tud hogy eltolni. Csináld meg azokat a feladatokat, amiket úgy érzel, hogy belefér, és próbálj minél inkább jelen lenni. Ha már egy emberrel összebarátkozol, már megérte.. De akkor is, ha később látásból ismerni fogsz jópár szaktársat. Nem leszel olyan elveszett.

2015. aug. 13. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszi a választ.

Szerintem ez nem aranyos, hanem gáz. :D

Amúgy természetesen nem úgy gondoltam a tábor előtti piát, hogy lerészegedek, csak egy kis "gátlástalanító", ha tényleg nagyon izgulnék.

2015. aug. 13. 01:55
 3/4 anonim ***** válasza:
Bizonyára egyetemenként, szakonként változik, hogy mennyire meghatározó a gólyatábor. Én az enyémen nem voltam, és semmi hátrányát nem éreztem. Talán az órafelvétel könnyebb lett volna, ha jobban ismerem az embereket. Szövődtek persze barátságok, kapcsolatok, de semmivel sem több, mint év közben bárkik közt. Ezen kár idegeskedni. Ha mész, érezd jól magad, és kész. Még ha valami vicces is történik veled, szerinted mennyi ideig érdekli ez az embereket?
2015. aug. 13. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
fogod, elmész. senki sem fog senkit ismerni nem kell félni. ha eltolsz valamit legfeljebb lesz egy beceneved.
2015. aug. 13. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!