Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Szerintetek miért lehet az,...

Szerintetek miért lehet az, hogy a korombeliekkel nem tartom a szemkontaktust, csak a felnőttekkel?

Figyelt kérdés

Már több osztálytársam,barátom is észrevette,hogy mikor velük beszélek,nem nézek a szemükbe. Mikor pedig megpróbálom az nagyon kellemetlen és frusztráló számomra. Néha beérem annyival,hogy a beszélgetés során egyszer-kétszer rájuk pillantok,de többször nem...

Ezzel szemben ha felnőttekkel beszélek,mindig a szemükbe nézek,akármi is legyen a téma. Ez különösen akkor mutatkozik meg,amikor órán vagyok és a tanárnő/tanár úr engem néz,kérdez. Míg a többiek csak a pad alatt sunnyognak,én szeretem megtartani a szemkontaktust,de így van ez idősebb rokonnal,járókelő felnőttekkel és más,nálam jóval idősebb személlyel. Ez miért lehet?



2015. szept. 2. 16:52
 1/2 anonim válasza:
Én is kíváncsi lennék a válaszra, velem is ez van.
2015. szept. 8. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Szerintem két oka lehet ennek. Az egyik az, hogy tisztelettudó vagy és ha idősebbekkel kerülsz kapcsolatba, akkor legyűröd a félelmeidet, mert fontos hogy jó benyomást tégy. A másik (amit magamban is tapasztaltam régebben) hogy a veled egykorúak előtt nem tudsz feloldódni, mert félsz hogy ha meglátják, milyen vagy valójában, akkor mit gondolnak majd rólad. Ez pedig talán arra vezethető vissza, hogy magadat nem tudod elfogadni és felvállalni. Vagy csak egyszerűen koránérő típus vagy és nem érzed jól magad a saját korosztályoddal. Akkor viszont barátkozz 1-2 évvel idősebbekkel.
2015. szept. 8. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!