Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért félnek az idegen emberek...

Miért félnek az idegen emberek hosszabb ideig egymás szemébe nézni, szemkontaktust tartani?

Figyelt kérdés
Ha nem néz oda az illető, akkor tovább nézik, de ha elkapja a tekintetét akkor egyből másik irányba néz.
2015. aug. 14. 17:36
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Még a legjobb sakkozó is tud rettegve tekinteni a jövőbe, amikor a szemben lévő ellenfele hirtelen felindulásból olyat lép, hogy a könnye kicsordul, mert egyszerre meglepő, megható, szeretetteljes, infantilis és gonosz lépés az.
2015. aug. 14. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Mert nincs önbizalmuk vagy esetleg szégyenlősek és félénkek. Vagy nem akarnak belebàmulni màs arcàba. Nekem azèrt nem megy mert félénk vagyok
2015. aug. 14. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Igazából én alapból nem szeretek idegenek szemébe nézni, kivéve ha tetszik az illető, de egyébként nem, mert irritáló, ha folyton egymás szemeit bámuljuk, gondolom érted
2015. aug. 14. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Engem irritál, ha beszélgetés közben az arcomat nézik, ezért én sem szeretek folyamatosan belebámulni más szemébe.

Köze nincs ahhoz, hogy gyáva lennék hozzá, szimplán nem szeretem.

2015. aug. 14. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nálunk Borsodban azért, mert a "balhézni akarok " jele.
2015. aug. 14. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Mert egyből konfliktus kezdeményezésnek hiszik. :D Ha egy csinos lány nézeget akkor nem veszem magamra, de ha egy cigány akkor már igen és zavar, a akar valamit akkor szóljon ne nézzen azzal a retkes szemével. :D
2015. aug. 14. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ez amolyan önvédelmi reflex. Az ember társas lény, viszont szüksége van egyfajta távolságtartásra is a többiektől. Leginkább a családtagok, barátok, szerelmek előtt szeretünk megnyílni, és az esik jól, ha ezek a közeli emberek vannak a közelünkben (és a hiányukat nehezen viseljük hosszú távon). De idegen emberek túlzott közelségét nem bírja elviselni az ember sokáig. Ezért van az, hogy a villamoson is inkább kifelé bámulsz az ablakon, nem pedig az utastársaid szemébe vigyorogsz... Ha mégis ezt tennéd, akkor ők is idegesen kapkodnák el a tekintetüket.
2015. aug. 15. 04:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!