Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Van valakinek jó tippje arra,...

Van valakinek jó tippje arra, hogyha kevés ember szimpatikus de nem akarok "hidegen hagynak" stílusnak se tűnni az új munkahelyen, akkor hogy változtassak azon a felfogásomon hogy nem szimpik és nem igazán érdekelnek, de mégis el legyek velük?

Figyelt kérdés

Mégis csak jobb úgy dolgozni ha nem az van, hogy valakihez hozzá se szólok.


Szóval hogy aki nem szimpatikus azzal nem igazán szoktam beszélgetni, meg keresni a társaságát, mivel általában senki se ahhoz megy aki nem szimpatikus, de nekem 10/9 ember nem az sajnos.

Előre mondom nem azt reklámozom hogy én viszont tökéletes vagyok, semmi nagyképűség nincs az egészba, csak hogy kevés ember az, aki úgy érzem hasonlít hozzám és kevés emberrel érzem jól magam. És azt is hozzáteszem hogy nem feltétlen csinálnak semmi negatívat, egyszerűen csak nem jönnek be.

És az ilyenekkel nem találok összhangot, és nem érzem jól magam. Viszont sok helyen ezért nem voltam szimpi, mert hát csak észreveszik, hogy nem igazán érdekeltek. DE nem voltam bunkó vagy ilyesmi, egyszerűen nem kerestem a társaságukat a többségnek.

De közben mégis szeretném ha azért el tudnék csak általánosságba dumálgatni velük, szóval hogy arra rá tudjam venni magam, és nem pedig az első benyomás alapján elkönyvelni őket.

Csak jobb úgy dolgozni ha valakivel el lehet dumálni közbe.

Valami ötlet? Próbáltam már hogy pozitívan hozzáállni, de kín "jópofát" vágni meg ott röhögcsélni, mikor nem őszintén jön ez.



2015. szept. 15. 08:39
 1/3 anonim ***** válasza:

Hát.. van egy mondás, ami szerint azzal kell legkedvesebbnek lenni, aki a legkevésbé szimpatikus. Legalábbis nála kell rá legjobban figyelni, hogy jól tudj kommunikálni.


Minden embernek van valamilyen "jó" tulajdonsága. Keresd meg egyesével mindegyikben. Figyeld meg ki miről szeret beszélgetni. Ha csak az ember nem jön be annyira, de a téma igen, akkor már tudsz vele beszélgetni. Nézz rájuk érdeklődve. Ki mit szeret, miért, mi a célja. Kérdezz önmagukról sokat. Az emberek nagy része nem vallja be, de imád magáról beszélni. Önmagáról, családjáról, mindenféléről. Sokszor van, hogy valaki nem szimpatikus elsőre, de mikor jobban megismered akkor -ha nem is lesztek a legjobb haverok- kicsit megérted és jobban el tudod fogadni. Én annakidején azért kezdtem egy sorozatot nézni, mert a reggel mindig azzal kezdődött, hogy megbeszélték az előző részt, én meg azt se tudtam, ki az a Miklós. Kicsit próbálj meg hozzájuk alkalmazkodni hasonló dolgokban. Annyira, hogy ne érezd magad totál kívülállónak, de persze ne tégy olyat amivel önmagadat erőszakolod meg.

Nekem sem szimpatikus az egyik kolleganő, mégis elcsevegek vele kozmetikáról, divatról, nyaralásról, mert ezek azok a pontok amik mindkettőnket érdekelnek. Néha rákérdezek a családjára és bizony tud érdekeseket mondani, amiket szívesen hallgatok.

2015. szept. 15. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Jók amiket írtál, amúgy meg tudnám erőltetni magam ha nagyon akarom, hogy normálisan álljak hozzá akikkel együtt dolgozok, csak nagy erő kell hozzá, mert tényleg elég más világ a többség mint én (nem vagyok ilyen elvont nemtommi, nem úgy értem, csak a különlegesebb embereket szeretem, nem pedig a tömeg embereket)
2015. szept. 15. 10:55
 3/3 anonim válasza:
Tudom elég régen írtad ezt és én is ugyan így vagyok, hogy nehéz embereket elfogadnom mert a különlegeseket szeretem nem pedíg a tömeget. Bár eddíg csak egy olyan embert találtam aki még nálam is különlegesebb volt(nem egoistaságból) és én még elég fiatal vagyok 14/L nekem is kéne változtatni, hogy az új suliba ne legyek emiatt egyedül.
2018. dec. 21. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!