Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Csak én nem érdeklem az...

Csak én nem érdeklem az embereket vagy tényleg mindenki ennyire érdektelen?

Figyelt kérdés

Nem vagyok benne biztos hogy érdektelen a legjobb szó.. De azt vettem észre hogy mikor beszélgetek másokkal mindig én kérdezek tőlük, mindig én vagyok kiváncsibb. Ha elmondják hogy például voltak moziban a hétvégén, akkor nekem gondolkozás nélkül eszembe jut hogy megkérdezzem mit néztek és hogy milyen volt. De ha tőlem kérdezik és elmondom ugyan ezt, nem kérdeznek többet. Nekik annyi elég hogy moziban voltam.

A másik meg amikor kérdezés nélkül is mondják a magukét, van hogy perceken keresztül, levegővétel nélkül aztán mikor már nincs nekem sem a végén hozzáfűznivalóm és pár másodpercig csend van, nem kérdezik róla a véleményem vagy hogy velem volt-e olyan, hanem egy újabb témáról kezdenek el beszélni.

Amikor pedig panaszkodnak én átérzem, vagy legalább megpróbálom átérezni min mentek keresztül. Próbálok segíteni, kérdezek tőlük, mert érdekel. Ilyenkor ha hasonlón mentünk keresztül megemlítem, hogy ne érezze magát egyedül, és javaslok dolgokat amik nekem segítettek abban a helyzetben. De az én bajom már nem érdekli őket, talán még az sem, hogy én is átmentem hasonlón.


Ezért kipróbáltam, hogy csak akkor beszélek magamról, ha kérdeznek. A végeredmény az volt, hogy a hogy vagyon és a mizun kívül semmi mást nem kérdeztek...



2015. okt. 1. 17:31
 1/4 anonim ***** válasza:
Velem isnpont ugya ezvan. Az enberek önközpontuak és kevés az akit tényleg érdekel a másik. Szomorú de igaz!
2015. okt. 1. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Arra kiváncsi lennék ha ezzel szembesítve lennének vajon elgondolkoznának vagy elszégyellnék-e maguk.


Nem is a személyt szeretik ezek, hanem amilyen funkciót betölt az életükben...

2015. okt. 1. 17:55
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem szégyellnék magukat szerintem. Mármint nyilván van aki igen, delegtobben tagadnák.
2015. okt. 1. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Tényleg, nem a legjobb szó erre, de szerintem nem is nagyon van olyan szó amivel le lehet írni a jelenséget.

Én erről azt gondolom, hogy nem is érdemes elvárni azt, hogy érdeklődjenek az emberek egymás iránt. Ha ezzel szembesítenéd őket akkor meg biztos, hogy hárítani fognak, sőt lehetséges, hogy felháborodva neked eshetnek, hogy milyen öntelt, beképzelt, és mittudomén még micsoda, milyen pofátlan ember vagy te. Embereket szembesíteni önmagukkal? => Csak saját felelősségre!

Lehet, hogy sokat vársz tőlük. Szerintem az életben kevés olyan ember akadhat, akivel működhet a kölcsönösség.

2015. okt. 2. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!