Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Van olyan, hogy egyszerre introvertált és extrovertált valaki? És hogy lehet a rossz szokásokat elhagyni, változtatni rajtuk?

Figyelt kérdés

Pl nehezére esik társaságba menni,otthon elvan a saját kis világában,de ha valamilyen oknál fogva mégis elmegy,akkor jól érzi magát,bekapcsolódik a beszélgetésbe,viccelődik stb


utálja az érintést,ölelést ,de közben vágyik rá. Sokáig tartott legyőzni ezt a "fóbiáját" de szerencsére sikerült és már párkapcoslata is van amiben jól érzi magát


vannak megrögzött szokásai.1-2 kivételével mindegyikből kiszakítható,ha nagyon muszáj,a maradékból is,de nagyon feszült lesz ha abba kell hagynia. Összeségében nem szereti a változást,nem szeret más útvonalon menni,stb de pl egy viszonylag spontán hétvégi kirándulásra örömmel elmegy.


A kérdésem főleg arra irányul,hogy hogyan lehet kicsit "rugalmasabbá" válni,anélkül,hogy idegbajt kapjon egy ilyen ember?Valami módszer,praktika kellene esetleg ami másnak már bevált. A másik ez a "szociális fóbia" (nem tudok rá jó kifejezést) ,ezt hogyan lehetne legyőzni,mert mint említettem ha sikerült kiszakadni az egyedüllétből már jól érzi magát az illető társaságban.


2013. ápr. 8. 13:03
 1/10 anonim ***** válasza:
Ezt helyette sajnos nem fogod tudni megoldani.
2013. ápr. 8. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Magamról írtam
2013. ápr. 8. 13:21
 3/10 anonim ***** válasza:

Tudom. Miért nem úgy fogalmaztál? Így úgy tűnik, mintha nem is tekintenéd magadénak a problémát.


Azt pedig nem értem, miért akarsz rugalmasabb lenni? Elég rugalmas vagy, szerintem egy tök normális ember vagy.

2013. ápr. 8. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Azért szeretnék változtatni,mert megnehezíti az életem,hogy ilyen vagyok. Többet szeretnék emberek közé menni,társasági életet élni,de rosszul érzem magam ha el kell indulnom,szenvedek . Amikor már sikerült,akkor jól érzem magam,ezt az első fázist szerteném valahogy kiiktatni .

És a rugalmatlanság meg minden téren gondot okoz,munkában,itthon,párkapcsolatban . Ha valami nem úgy van pl a polcon,ahogy odaraktam ,vagy nem úgy alakul a nap ahogy elterveztem (és ez elég sűrűn előfordul ugyebár) ,akkor idegbeteg leszek.

2013. ápr. 8. 13:35
 5/10 anonim ***** válasza:
Csak az első bekezdést olvastam el, de valószínű, hogy depresszióról van szó
2013. ápr. 8. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
A többit is elolvastam, megerősített. Tölts ki egy depi tesztet és fordulj szakemberhez.
2013. ápr. 8. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Gyerekkorom óta ez a helyzet,régen sokkal jobb volt,abból a szempontból,hogy nem is igényeltem a társaságot. Kétlem,hogy depressziós vagyok 34 éve.
2013. ápr. 8. 13:40
 8/10 anonim ***** válasza:
Simán depressziós lehetsz 34 éve. Ez tök tipikus. Általában gyermekkorban alakulnak ki ezek a dolgok. A legtöbben 30-40 évesen ismerik fel, hogy depressziósak voltak végig. Amúgy ajánlom, hogy 2 hetente tölts ki egy depresszió tesztet, figyeld a változásokat. És fordulj szakemberhez. Nem 100%, hogy beteg vagy, de valószínű, hogy akármi is van, sokat tud segíteni egy szakember.
2013. ápr. 8. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Takacs Laszlo 15 ***** válasza:
Pszichologus.
2013. ápr. 8. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Akár én is írhattam volna ezeket a sorokat :D Nálam is majdnem teljesen ugyan ez van. Bár mostanában, mivel nincs semmilyen társaságom nagyon erősen kijött rajtam az introvertáltság.
2013. ápr. 8. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!