Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Átlagos fiatalok, miért nem...

Átlagos fiatalok, miért nem beszélgettek szívesen szociális fóbiás, magányos, nem talpraesett, életcél nélküli emberekkel?

Figyelt kérdés

Átlagos fiatalokkal arra gondolok, akiknek van egy normális életük, vannak barátaik akikkel eljárkálnak mindenfele meg ilyesmi.

Csakmert úgy tapasztalom őket zavarja ha valaki olyan, amit fent leírtam, ezért tettem fel a kérdést


2015. okt. 12. 08:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
88%
Mert lehúznak agyilag. 100-ból 99 ember, aki ilyen, mellé még pesszimista, önbizalomhiányos és fuldoklik az önsajnálatban.
2015. okt. 12. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
84%
Első leírt mindent.
2015. okt. 12. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
És azzal aki nem olyan szívesen beszélgettek? Miért baj az, ha valaki önbizalomhiányos?
2015. okt. 12. 08:24
 4/11 anonim ***** válasza:
61%

Én is ilyen elcseszett vagyok, mint amit fent leírtál, de mégis megértem, azokat akik ezt nem élik meg, hogy miért kerülik az ilyen selejteket. Senki nem szeret, még én sem a hozzám hasonlókkal társalogni, mert panaszból áll az egész szövegük, mert ha nem panaszkodnak olyan témát hoznak fel ami senkit nem érdekel, ha nem dobnak fel ilyen témákat, akkor harapófogóval kell kihúzni belőlük a szót, mert egyfolytában búval bélelt ábrázattal ülnek velem szemben, mindenen megsértődnek, stb.

Amúgy ha valaki szociál fóbiás, akkor miért akarna emberekkel beszélgetni?

2015. okt. 12. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
20%
Szóval akinek gondjai vannak az dögöljön meg... Hát, ezért érdemes volt társadalmat építeni.
2015. okt. 12. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
86%
Igazából ilyen embereket hosszabb távon még a legnemesebb jellemmel is nehéz kedvelni. Húgomnak is volt egy kicsit szerencsétlen barátnője, aki elég rossz hatással volt rá. Mindig rá zúdította a problémáit, hülyeségekkel az ő önbizalmát is el akarta venni, aztán fiatalabb korában otthon húgom sokszor szüleim előtt kifakadt. Fiatalon ha buliba ha együtt mentek, húgomnak arra kellett figyelnie, nehogy a tündöklése rosszul essen szerencsétlen barátnőjének. Később ahogy húgom egyre sikeresebb lett (magánélet, karrier, anyagi téren), kicsit megkopott a barátságuk, de havi szinten ma is többször találkoznak. Érdekes, hogy ez a szerencsétlen barátnő mindig akkor volt a tesóm mellett leglátványosabban, amikor a tesómnak balesete, betegsége vagy lelki problémája volt (egyik sem volt neki soha túl jelentős), ilyenkor szerintem élvezte tesóm gyengeségét, viszont mikor húgom életében jelentős pozitív változások történtek, akkor mindig hosszabb ideig látványosan kerülte a társaságát.
2015. okt. 12. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
88%

Miről? arról, hogy milyen szar neki?

Egyszer próbáltam, mert volt egy közös érdeklődési körünk,de végig panaszkodott, hogy magányos, semmi sem sikerül neki, de ez engem nem érdekelt.


Plusz azért fiatalon az ember előtt áll az egész élet, nem fog hibásakkal foglalkozni, mikor ott a rengeteg normális ember(nem tökéletes, csak normális)

2015. okt. 12. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
9%

1. válaszolónak had gratuláljak. Igazán segítő vagy. Szánalmas.

Bár én messze van vagyok átlagos, én pont ellenkezője vagyok. Ha találok ilyen embert megprobálom letéríteni önpusztítás útjáról( eddig szinte mindig sikeresen), egyénhez álltalam vélt használni szükséges eszközeimmel.

2015. okt. 12. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Szociális fóbiás is vagyok, annyira, hogy csak terápiára járok el itthonról, magányos is vagyok, de én sem akarok senki megmentője lenni, és azt sem akarom, hogy engem mentsenek meg.


Előbb mindenki tegye rendbe magát, aztán ismerkedjenek.

2015. okt. 12. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
90%

"1. válaszolónak had gratuláljak. Igazán segítő vagy. Szánalmas."

Nem szánalmas, hanem marhára igaza van. Az ilyen emberek 99%-a önsajnáltató barom, akin hiába próbálsz segíteni, csak emészti végtelenül a te energiáidat is. Másrészt egy normális barátság a közös élményekből áll és nem a "segítésből". Fpleg nem abból, hogy folyton a hátunkon kell cipelnie másikat.


"Szóval akinek gondjai vannak az dögöljön meg..."

Igen, inkább dögöljön meg a saját gondjaival, mint hogy folyton a másikra zúdítsa azt, elvéve még a másik ember életkedvét is.


Egyszerűen kezelhetetlenek az ilyen emberek. Ha elhívod bárhova akkor vagy nem jön, vagy folyamatosan hangoztatja hogy rosszul érzi magát, vagy csak szimplán búsul magában, és akkor megint te érezd szarul magad, hogy nem vele vagy folyamatosan, nem csak vele beszélsz, vagy csak szimplán minek hívtad el oda ahova. Meg elhívod bárhova és azt hangoztatja milyen magányos, hát akkor kapja be az ilyen.


Én is voltam ilyen ember, nem is csodálom hogy mindenki menekült előlem.


Na meg az a sok önsajnáltatás, panaszkodás, folyamatos negatív gondolkodás...kinek van erre szüksége?

2015. okt. 12. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!