Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Hol tudnék megismerni új...

Hol tudnék megismerni új embereket a való életben, ha nincs semmi társasági életem jelenleg?

Figyelt kérdés
2015. nov. 14. 20:51
 1/10 anonim ***** válasza:

Akkor el kell kezdeni társasági életet élni.

Új hobbi/sport pl, ami kapcsán szépen lassan összehaverkodhatsz a többiekkel.

2015. nov. 14. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Sok helyen lehet ismerkedni. Ha leirod egy atlagos napodat vagy többet, eletkorodat, L/F, esetleg több ötletet irnank.
2015. nov. 14. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Klassz. Leírom. Reggeltől délutánig munka (olyan a foglalkozásom, hogy itthon dolgozom, egyedül, félreértés ne essék), azután leülök tanulni. Néha belépek ide, vagy filmet nézek, olvasok esténként.
2015. nov. 14. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Ha heti 2-3-szor változtatsz a sorrenden, akkor el lehet járni valahová. Úgy értem, hogy munka után felállsz, és emberek közé mész, és este tanulsz. Mehetsz sportolni (csapatsportok, tánc, küzdősportok, ami érdekel), mehetsz varrótanfolyamra, Bibliatanulmányozásra, ételt osztani, könyvklubba, modellező szakkörre, agyagozni...a lista elég hosszú.

Ami biztos, hogy változtatnod kell, mert a jelenlegi helyzetedben valóban nem sok esélyed van új embereket megismerni.

2015. nov. 15. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Én nem a kérdező vagyok, de azért köszönöm. Kisvárosban élek, így nem sok olyanra van lehetőségem, amiket írtál. A hajléktalanszállón vagy a gyermekotthonban nincs szükség önkéntesre, csak szakképzettséggel rendelkezőkre.

Van egy művelődési házunk, ahol nyugdíjas klub, kertbarát kör, és gyermek szakkör van. Én ezekből már kinőttem, a nyugdíjasok társaságát nem vetem meg, de mégsem közöttük kellene keresgélnem. :) Szívesen elmennék pl. rajzolni, varrni, de nálunk ilyet nem szerveznek, a tornán pedig szintén csak családanyákkal lehet ismerkedni. Baba -mama kör van még.

Ja, igen, én elsősorban párkeresésre gondoltam, szóval, aki csak a társasági életét szeretné fellendíteni, annak tényleg jó lehetőségek ezek!

2015. nov. 15. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Akkor ez kicsit paradoxon, mert ha kisvárosban élsz, akkor elvileg ismerned kellene sok embert :)

Szervezhetsz te is programot. Ha van egy teremfoci pálya, akkor oda péntek délutáni focizást. Kérdés lenne-e elég jelentkező a korosztályodból.


Párkapcsolat szempontjából értettem én is az összes tanácsot, ugyanis egy párkapcsolathoz az egyéb kapcsolatokon keresztül vezet az út. Attól még jóban lehetsz valakivel, ha nem tetszik vagy azonos nemű, mert lehet neki meg van húga/nővére/bátyja öccse/haverja/sulitársa/szakkörtársa aki tetszik. Vagy ha innen sincs számodra szimpatikus jelentkező, akkor nekik is vannak barátaik, így exponenciálisan növekszik a megismerhető emberek száma, ezzel együtt pedig a párra találás esélye is.

2015. nov. 15. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Nem ismerek sok embert itt. Gimnázium, egyetem után ment mindenki a maga útjára. Sokan külföldre. Úgy tudom senki nem maradt a városban.

Egyetértek azokkal, amit írsz, csak továbbra sem látom hová mehetnék itthonról a kisvárosi lehetőségekhez mérten. Teremfocizni pl. nem fogok. :)

2015. nov. 15. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Akkor a 3-asnak:

Amiket irok, nem pont tarskeresö tippek, mert sztem a tars jön magatol, ha nyitott vagy ra es lehetöseget adsz ra (pl. kimozdulsz otthonrol), teljesen normalis eletmod mellett is, ha eljött az ideje. De ha nagyon a tarskeresesröl szol a kerdesed, miert nem keresel ujsagok utjan vagy a legközelebbi nagyvaros tarskeresö irodajaban, vagy neten? Addig is, mig megtalalod a parod, sztem erdemes kimozdulni, szinesebbe tenni az eletedet.

Elsönek a filmnezes, olvasas, netezes helyett neha elmennek futni a varosba. Rendszeres edzes jot tesz lelkileg, szellemileg, testileg is. (Semmikepp sem fejhallgatoval!) Milyen erdekes lenne, ha szembejönne egy regi ismerös, aki megis ott el vagy ujra hazaköltözött, vagy nem, de öszinten elbeszelgettek vagy megbeszelsz vele egy talalkat, kavezoba, ahol elmondod, h egysiku az eleted, nyitott vagy a kimozdulasra, aztan innen sosem tudod, esetleg nem hiv-e meg oda, ahol ö lakik...stb. Persze ez csak teoria, de a lenyeg a minden helyzetben nyitottsag, abbol lesz valami. Termeszetesen futas helyett gyors seta vagy akar normal seta is lehet.

De futas közben egy segitsegre szoruloval is talalkozhatsz, akinek jo erzes segiteni, megha nem is lesz belöle tartos kapcsolat... de ki tudja... Az öreg nenihez, akit az uton atkisersz, hamarosan szembejöhet fele a jokepü unokaja/fia. Egyebkent en egyszer egy elegge zart parkolobol segitettem kijarni egy fiatal, kezdö vezetö lanynak, ilyen is akad.

Gondoltal-e arra, h a regi baratoknak rendezel egy grillpartit? Vagy a lakokörnyezetednek? Vagy a regi baratokkal megbeszelsz egy ettermi talalkozot - ki mas szervezne meg ilyesmit, mint aki meg ugyanott lakik? Osztalytalalkozot sztem pont az ilyen helyzetben levök szerveznek meg legkönnyebben, akiknek van idejük (nincs csalad, gyerekek), plane ha a regi helyen is laknak.

Uszoda van a varosotokban? Idösek gondozasa, neha bevasarlas nekik, ilyesmi ha erdekel, akar feladhatsz egy hirdetest is, de a helyi önkormanyzatnal is erdeklödhetsz. Ha valakinek pici babaja születik es nincs nagyszülöi segitsege, sztem nagyon halas lenne, ha megkerdezed, miben segithetsz... Ha van közeli nagyobb varos, ott több a szakkör, tanc vagy hasonlo, ill. fitnessterembe is sokan jarnak. En egyedül kezdtem jarni, mindenki ismeretlen volt es rengeteg fiatallal megismerkedtem egy fitnessteremben, regebben. Gyakran mentünk utana mar együtt szaunazni, ill. volt, akivel fallabdat is többször megbeszeltünk. Kiallitasokon vagy barmilyen programon is lehet ismerkedni, akar a kisvarosodban vagy a legközelebbi nagyobb varosban. Kiallitasra sztem lehet egyedül is menni (fotokiallitasra pl), de ha egy programra cikinek tartod egyedül menni, akkor a legjobb a szervezesben vagy ott a helyi munkaban reszt venni. Pl. ösregen egy diszkoban dolgoztam hetvegen, igy is sok emberrel megismerkedtem.


2.

2015. nov. 15. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Köszönöm a segítséget.

Sport nem játszik semmilyen formában, sajnos olyan egészségügyi problémám van, hogy a városban várás is fájdalmas tud lenni. Uszoda, szauna nincs, de említett okok miatt közelébe sem mehetnék.

Önkénteskedés felől érdeklődtem, sehol nem kell ilyesmi. Itt nincs fallabda, se tenisz, legfeljebb falmászás, az biztosan van. De mondom, nem tudom bevállalni.

Néha tanáraimmal szoktam összefutni, őket is én állítom meg beszélgetni.

Idősgondozást szívesen vállalnék, háztartásban besegítést, hirdetés útján is, de ehhez előbb műtétre lesz szükség, mert ezeket sem lehet nem ép fizikummal végezni.

Nagyon köszönöm a tippeket!

2015. nov. 16. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Szivesen. Nem ismerem az egeszsegügyi probl-dat, de nehany börbetegsegnel, esetleg altesti megbetegedeseknel kerülendö az uszoda.

Viszont az uszas izületkimelö, tulsulyosoknak is a talan legjobb sport, de a kerekparozas is kimeli az izületeket. Eppen az izületproblemak javitasara is fontos "olajozottan tartani" az izületeket, ezek sztem a legjobb sportagak. (Epp tegnap beszelgettem valakivel, akinek Meniscus=terdproblemaja van, emiatt kerekparral jar mindehova a varosba.) Ha megoldhato es nincs akadalya, a tarskeresest felreteve, az egeszseged miatt en keresnek a legközelebbi nagyobb varosban uszodat, heti 1v.2szer legalabb.

(Mindennek ellenere nalam is egyike a legutolsonak, amit elkezdenek, mert nem ilyen tipus vagyok, de azert ha mas nincs, bevallalnam.)


Mütet lehetösege, hasonlo allapotoknal idösgondozast semmikepp sem javasolnek, legalabbis penzkereseti lehetösegnek nem!! (Gerincproblemanal emelest...stb.) De az elöbb csak egyszerü bevasarlasra gondoltam (pl. kerekparra elintezhetö), nincsenek a környezedben egyedülallo idösek, akiknek "csak ugy" is segitenel? Semmi elkötelezettseg, csak szivessegkeppen. Kis falvakban laknak idös nenik, akiknek csak az lenne fontos, h ranyissak az ajtot, beszelgetöpartnerük legyen. Nem is olyan könnyü megtenni az elsö lepest, pedig olyan egyszerüenk tünik megkerdezni: "van egy kis szabadidöm, segithetek-e barmiben", hozzateve, h csak amit egeszseged szempontjabol is vallalni tudsz. (Ha van autod, pl. elviszed orvoshoz - ehhez igazitva a bevasarlasodat...stb, igy nem kerül neki sem plusz penzbe.) Sok helyen nincs, aki leszedje a gyümölcsöket a farol, bar ez mar nem aktualis. Lehet, h furcsa, nekem meg az is segitseg lenne, ha vki alkalmankent megvarrna a zoknikat, gyerekruhakat. :)

Ha barkinek megis segiteni akarsz, egy jotanacs: mindig azt kerdezd, miben segithetek, es neki csak az a segitseg (nem az, amit te annak gondolsz).

De nyilvan ez a segites csak annyira eleg, h a hetköznapok egyhangusagabol kilepj, nem eppen tarskeresö tipp.

Ha allatokkal szivesen foglalkozol? Kutyamenhelyeken allitolag lehet allatot kölcsönözni is, setara vinni vagy hasonlok, de persze sajat kis haziallatod is lehet, bar ez sem tarskeresö tipp, csak ha szeretsz ilyemsit es ugy erzed, feltölt. (Hacsak nem kutyafutattokon ismersz majd meg mas kutyas ferfit.:))


A kisvarosodban ketlem, h van ilyesmi, de nagyobb varosban klubok tanfolyamok, esetleg meditacio, joga vagy hasonlok? Utobbi lehet, h az egeszsegügyi probl-ra is jo, es ilyen helyeken tenyleg megismerhetsz uj embereket.


2.

2015. nov. 16. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!